Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a zsidó őseim áttértek a...

Ha a zsidó őseim áttértek a katolikus vallásra, akkor nem vagyok teljes zsidó?

Figyelt kérdés
Elmagyarázom,hogy értelmesebb legyen. Nagyanyám echte zsidó nő, viszont nagyapám katolikus vallású volt. Mielőtt összeházasodtak nagyanyám átkeresztelkedett katolikussá, és a dédszüleimmel így meg is szüntették a kapcsolatot. A dédszüleim nem díjjazták,hogy nagyanyám nem zsidó férfit választott. ((Ismertem még dédnagyanyámat)). Akkor én már nem számítok zsidónak,amikor anyám se zsidó férfihez ment?

2016. ápr. 29. 20:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve ha én nem zsidó férfivel házasodom azzal kiölöm a zsidó vért a családból?
2016. ápr. 29. 20:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt neked kell tudnod, Te zsidónak tartod-e magad.
2016. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a zsidóságot maguk a zsidók női ágon tartják számon, azaz akinek az anyja zsidó, az zsidó.


A nácik úgy számoltak, egy szülő vagy két zsidó nagyszülő jelentette azt, hogy valaki zsidónak minősüljön és "élvezze" ennek következményeit.


Most akkor melyiket kellene figyelembe venni?

2016. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A "nácik"nál egy vagy két nagyszülővel félvérnek számítottál. Legfeljebb kényszermunkára hurcoltak el gyárba a háború végefelé, nehezebben kerültél be egyetemre és hasonlók, de emiatt nem öltek meg. Azonkívül ha 1 zsidó nagyszülővel rendelkező félvér összeházasodott egy nemzsidó, nemkeverék személlyel akkor az utód már árja volt jogilag.
2016. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért akarsz bármit "kiölni" magadból, amit úgysem tudsz, ahelyett, hogy büszke lennél arra, hogy sokféléből összetett életrevaló "hibrid" vagy ?! és nem korcs beltenyészet ivadéka.
2016. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor vagy zsidó ,hogy ha elfogadod/magadénak valód és azonosulsz a zsidó kultúrával/vallással és legalább 2 ünnepet tartasz (bár az utóbbit annyira nem vesszük figyelembe az irányzatomnál).


Üdv!

2016. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nőágon zsidó vagy, el fognak ismerni zsidónak, ha betérsz.
2016. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A háláchá (zsidó törvéyngyűjtemény) szerint az a zsidó, aki vagy zsidó anyától születetett, vagy a vallást magára véve betért zsidónak. Egy zsidó pedig zsidó marad akkor is ha sajnos nem tartja a törvényeket." - köves Slomó rabbi - [link]

A rabbik úgy mondják: a zsidóságot nem lehet elveszíteni.


Természetesen az identitását mindenki maga dönti el, a fenti csak annyit jelent, hogy akit zsidó anya szült, vagy aki betért, az bármilyen vallást fesz is fel késõbb, ha azután zsidó közösségeb megy, ott a zsidó közösség teljes jogú tagjának tekintik. Pont, hogy nem kell betérnek, sõt, ha ilyet akarnál, nincs rabbi, aki betérítsen, mert hova térítsen be egy zsidót. :) De, mégegyszer mondom az identitásod a e dolgod.

A háláchá szerint zsidó vagy és z gyereked is zsidó lesz, ha lány, akkor az unokád is. Te döntesz, hogy ez Neked jó, vagy rossz, vagy mind1.


Viszont Izrael állam hazatérési törvénye csak egy zsidó nagyszülõt kívan, mindegy melyik, d kizáró ok, ha más valláshoz tartozik. [link]

Szóval, ha Izraelben jársz, ott a zsinagógában, haveri magánéletben zsidó vagy ( ha akarod ), de az állami hivatalokban nem ( akkor sem, ha akarnád ).

+++

( HakapesziM ezt jól tudja. A nácikhoz jelentéktelen pontosítás: a magyar zsidótörvények számolták így, a náciknak elég volt egy zsidó nagyszülõ. A # 4 tegnap 20:39 által írt részletek a "nürnbergi törvények" - [link] . A "keverék" számazásúajkat egyébként a annsee-jegyzõkönyv is részletesi, magyar fordítás: [link] )

+++

Ismét gyönyörködhettünk kedves vidéki barátunk ( # 6 tegnap 21:03 ) szép, nagy képében. ( Lásd fent )

Egyébként a Pesach 7-edik napja csütörtökön 19:33 -kor "jött be", péntek ünnep, aztá Sabbt is meg ünnep is, Szombat 20:47 -kor 2ment ki". Aa két idõpont között rendes ( vallásos ) zzsidó semmiféle elektromos eszközt ( így számítógépet ) sem használ. Még az un nyugati Konzervatív Mozgalom megengedõbb valtozata szerint sem, mert õk is csak kivételesen szükséges esetben engedik meg ( pl gyereke külföldön, orvost kell hívni, stb ), ez pedig nem ilyen.

2016. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom kiölni a zsidó vért a családomból. Csak érdeklődtem,ha nem zsidó ember a gyerekeim apukája,akkor örökölhetik-e a vért. De ezek szerint örökölhetik,mert anyai ágon öröklődik a zsidó vér. Tehát gyerekeim zsidók. S tuti hogy az unokám is zsidó lesz. (A lányom jóvoltából)
2016. ápr. 30. 23:05
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8:


Kedves "vidéki" (nem értem ezt honnan veszed ,fővárosi vagyok) barátodnak a péntekje borzasztó volt és egyszerűen azt sem tudtam ,hogy hol vagyok.

Részben az én hülyeségem miatt ,de nagyobb részt környező emberek miatt.

De legalább a kiddust elmondtam és megtartottam a szertartásokat.

Az biztos ,hogy ilyen hülyeségek (itt nem írom le) miatt soha nem fogom magam bosszantani szombaton se,se szombat előtt + még inkább ,hogy a sábesz rovására menjen.


Üdv megint!

2016. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!