Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az igaz vallás, igaz...

Ha az igaz vallás, igaz tanítását keresnétek hogy álnátok hozzá a kereséshez?

Figyelt kérdés

ha elutazhatnátok bárhova a világon,lenne bármenyi pénzetek és idötők is a kutatáshoz, és hogy gyöznétek meg a más vallásuakat hogy a tietek az igazi? Az Ábrahámita vallásokon belül gondoltam.

Tudnátok ezzel a témával kapcsolatos könyveket ajánlani? 12/f



2015. júl. 5. 01:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem tiszta mi a kérdés, ellentmond a leírás neki, tehát nekem kell mást meggyőzni, hogy az enyém a helyes vallás, vagy én keresem h melyik a helyes vallás, már ha van ilyen?
2015. júl. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

és milyen témában kell a könyv pontosan?


a leírásban említesz egy kutatást, nem pontosan értem mit is kutatnék?

2015. júl. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

"és hogy gyöznétek meg a más vallásuakat hogy a tietek az igazi?"


Ahogy régen mindenki csinálta: elkezdeném halomra ölni őket.

2015. júl. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
1 elsónek megtalálom melyik a helyes vallás és utána a többieket is meggyözöm
2015. júl. 5. 02:51
 5/21 A kérdező kommentje:
2 hitvédelmi irásokra gondoltam gondolom mindegyik vallásnál vannak olyan írások amelyek leírják a tévtanításokat hogy az övék az igaz hit
2015. júl. 5. 03:08
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
igen, van olyan könyv, amit ajánlanék. pl a biblia. ha megnézel egy bankjegyet, honnan tudod, hogy hamis-e? megvizsgálod az összes létező hamisítványt? vagy elég, ha az eredetit megismered? tedd azt: az ábrahámi vallások alapja a biblia. olvasd el azt helk hangon, egyszer, kétszer, háromszor... meglásd, egyből sok mindent észre fogsz venni.
2015. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az közvetlen az előttem szóló nagyon hasznos tanácsot adott. Annyit tennék hozzá, hogy mindenféleképpen teljes evangléiumi karizmatikus gyülekezetet keressen, ahol van

- megtérés,

- vízkeresztség

- Szent Szellem keresztség.

2015. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha Istent keresi az ember és egy magát tanítóként bemutató ember azt mondja neki, hogy: "itt ez a könyv", akkor szerintem meg kell köszönni a segítséget és közölni vele, hogy te Istent keresed és nem olvasnivalót. Ha egy tanító, miközben Istent szeretné megmutatni és egy könyvet mutat meg, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy miképp mondja magát valaki Isten emberének, ha az Istenismerete könyvismeret?!

2015. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Isten létére a világ megfigyeléséből lehet következtetni, melyben bonyolult rendszerek vannak. Pl. biokémia, az emberi test felépítése (ha megnézed az akrobatákat, csoda, hogy mi mindenre képes az emberi test), stb. Ezeket a bonyolult és összehangolt rendszereket egy magasrendű intelligencia hozta létre. Egyszerű részecskék egymásra hatása eredményeként nem jöhet létre ilyen magasan szervezett rendszer. Nem az egyszerű részecskék és sejtek intelligenciájának köszönhető, ami a világban van.

Az Alkotó, amellett, hogy intelligens tervező, van szépérzéke, ezt is a természeti világ (tengerek, hegyvidék, stb.) megfigyeléséből vonhatjuk le.

Érdemes megnézni alábbi videóból, pl. 30:55-34:53 rész, a DNS-ről:

God of Wonders

http://www.youtube.com/watch?v=vvVt4lDSPeY


Egy magas intelligenciának viszont része kell, hogy legyen a magas erkölcsiség is! Itt viszont mintha valami probléma lenne, hiszen e világban rengeteg igazságtalanság van, elsősorban az emberek között.

Hogy lehet, hogy Isten Jó, a világban mégis annyi szörnyűség és igazságtalanság van?

A keresztény tanítás szerint ez azért van, mert Sátán fellázadt Isten ellen és magával rántotta az embert. Jelenlegi világunkban az ember magára van hagyva, s ráadásul Sátán ármánykodásának is ki van téve.

Isten viszont nem hagyta el örökre teremtményét. Megváltásterve szerint elküldte Fiát, hogy aki hisz Benne, az bűnei bocsánatát nyeri és örök életet.


Miért hiteles számomra a Biblia, miért Isten által ihletett?

Jézus Krisztus személye hitelesíti számomra. Aki:

- magasrendű erkölcsi tanító volt, kiemelkedik közülük (a szeretetet állította legfőbb értéknek)

- csodákat tett pl. feltámasztott embereket, betegeket gyógyított, születésétől vak szemét megnyitotta, stb.

- próféciákat teljesített be

Továbbá ezt mondta:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. Jn 14,6


Ha a szomszéd Kis Piroska azt állítaná magáról, „ő az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csak általa” – nem hinném el neki. Mert nem rakta le azokat az asztalra, mint Jézus, ld. fentebb.

Attól sem kell zavarba jönni, hogy több világvallás van. Ha összehasonlítjuk Jézust és

Mohamedet, szintén fenti 3 kritérium alapján, nagyon könnyűnek találtatik Mohamed.

Mohamed embert is ölt, hogy a vallását terjessze, továbbá egyszerű emberként halt meg, nem

volt hatalma a halálon. Tanítása erkölcsisége jóval alatta marad Jézusénak.

2015. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Különböző gondolkodásmódok megismeréséhez, áttekintéséhez:

- Platón: Szókratész védőbeszéde (Európa diákkönyvtár)

- Phaidón (Platón összes művei I. Európa Kiadó, 1984)

- Gorgiasz (u.a.)

- Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor fordításában)

- Kulananda: Buddhizmus

- Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások (Albert Schweitzer, a gondolkodó, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)


A kereszténység jobb megismeréséhez:

- Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2010)

- Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2003)

- Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]


A keleti gondolkodás nem kell, hogy hasra ejtsen (mint annak idején engem, aki tao te king fan lettem), tulajdonképpen a tao te king olyan, s nem több, mint a sztoicizmus (kb. egy időben alakult is ki a kettő csak az egyik nyugaton, a másik keleten). Ha összehasonlítod a vallásokat, rájössz majd, hogy a kereszténység a legmélyebb. Szemet szúr majd – remélem - Jézus következő mondása: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Tehát Ő a kizárólagosság igényével lépett fel – mint aki felül áll minden más vallási, filozófiai kínálaton.


Ján. 4,14

Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik.


Vagyis a szellemi keresés, éhség beteljesítője Jézus tanításainak elfogadása, ettől nincs hova feljebb…

2015. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!