Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van a bűveszmutatvá...

Mi értelme van a bűveszmutatványoknak?

Figyelt kérdés

Mármint mindenki tudja, hogy csalás az egész. Az emberek mégis fizetnek érte, hogy láthassák és le is nyűgözi őket. Néha akkor is tapsolnak, amikor azért eléggé lehetett látni, hogy a bűvész honnan szedte pl. a második galambot a kezébe.

De miért? Nem igazán értem.

Nem provokációnak szánom, csak nem értem, hogy miért szeretik az emberek, ha átverik őket.



2016. máj. 1. 11:40
 1/10 A kérdező kommentje:
*bűvész
2016. máj. 1. 11:42
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme van bárminek?
2016. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A filmeket szereted? Ugye tudod, hogy nem valóság és csak színészek játszák el...


A bűvészet lényege az, hogy el tud bűvölni, lehetetlen dolgot mutatnak a szemeim előtt. És hiába tudod, hogy ez csak egy trükk, a lényeg az, hogy úgyse jössz rá, hogy csinálta (igen, tudom, te mindig tudod), és akkor is sikerül elvarázsolnia, ha tisztában vagyok, hogy valótlan.

Akárcsak egy film, egy könyv, vagy bármi művészi.

Mert a bűvészet is művészet, bár te valószínűleg nem érted majd mindezt meg.

2016. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nos nem, a filmeket sem igazán szeretem. Már jópár éve próbálkozok leülni és megnézni valamit, de elunom és végigtekerem 5-10 perc alatt, mert nem érdekel.


De akkor lehet ez is ilyesmi. Biztos azért nem értem. Azért nem kell passzív agresszívba átmenni.

2016. máj. 1. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, akkor netezz tovább!
2016. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem provokáció. Látom érzékenyen érint, bocs ha lelkedbe gázoltam vagy hasonló. Attól még a kérdésem marad.
2016. máj. 1. 16:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kicsit bővebben másoknak: nem feltétlenül a művészeti részével van problémám. Hanem azzal, ahogyan hozzáállnák: el kell hinni, hogy varázslat volt. Bár ez talán a "mentalistákra" jobban áll. Nem tudom pontosan, hogy mennyi közük van egymáshoz. Ha pedig valaki nem így tesz, akkor rögtön megkapja a felháborodást. De mondjuk személyeskedésen kívül erre sehol sem kaptam normális indokot. :/
2016. máj. 1. 16:16
 8/10 A kérdező kommentje:

*hozzállnak

bocsánat :(

2016. máj. 1. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezek ügyesek. De ez bűvészetnek számít?
2016. máj. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!