Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért dolgozhatnak ilyen...

Miért dolgozhatnak ilyen emberek kereskedelemben? Vagy rosszul ítélem meg a helyzetet?

Figyelt kérdés

Ma a párommal egy elektronikai üzletben voltunk, ahol már több 100e Ft értékben vásárolt. Mindig nagyra tartotta udvariasságukat, készségüket, korrektségüket.

Mivel szeretne egy jó fényképezőgépet, kinézett egyet a neten, és elmentünk a boltjukba, hogy közelebbről szemügyre vegye.

A Párom rögtön sorra került. Ekkor kezdődtek a meglepetések. Az egyik kolléga rendkívül kelletlen, sőt, mondhatom, udvariatlan volt. Párom szerette volna megnézni a gépet, arról tájékoztatást kapni, s a következő válaszokat kapta:


- "jó, megfoghatja, de nem kattintgathat vele, sem semmi mást nem tehet";

- "előbb vegye meg, utána próbálgassa";

- "a gép mínusz akárhány fokot bír" ("az mennyi?" - kérdezte Párom, mire a fiatalember mogorván: "nem tudom. Valahol a neten biztos megvan." Ekkor majdnem közbeszóltam, hogy erőltesse meg magát és nézzen utána.)

- "nem tudom, mekkora páratartalmat bír";

- "nézze, sokan várnak, nem érek rá itt keresgélni, nézzen utána a neten".


Ekkor Párom felállt és eljöttünk. Meg kell mondanom, nagyon csalódottak voltunk. Szerintetek normális ez a viselkedés?


Aki ilyen helyen dolgozik, annak nem kellene tájékozottnak lennie arról, amit árul, de legalábbis készségesnek?


2010. ápr. 7. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezen én is kiakadtam volna...

Valószínűleg beszéltem volna a főnökével.

Nem, semmi keresnivalója kereskedelemben ennek az embernek!

2010. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Elég felháborító. Végül is ő azért tud fizetést kapni, mert a vevő otthagyja (hagyná) a pénzét.


Mi egy nagyon kedves eladóval kerültünk össze a minap az egyik Auchanban... a millió porzsák közül nem tudtuk egyértelműen kiválasztani, melyik kell nekünk. Nagyon készséges volt a srác, rögtön hozta a könyvet, nézte a kódokat... és a végén mégis totál rosszat vettünk meg (ő adta a kezünkbe a polcról az árut), ráadásul 2 zacskónyit is vettünk... Kidobtunk 4.000 Ft-ot az ablakon (mert persze a blokkot nem tartottuk meg , minek az?), de mégse esett annyira xarul, mert legalább készséges és aranyos volt, de mégis tévedett :(

2010. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Írtam nekik levelet az előbb. Csak nem tudtam, nem én vagyok-e túl pukkancs...
2010. ápr. 7. 22:55
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem felidegesítették már korábban más vevők aznap, persze ti erről nem tehettek, de azért gondolj bele, ott állsz, udvariasnak kell lenned mindenkivel, mert ez munkaköri kötelességed, aztán jön 1-2 hülye vevő, aki felforgatja a napot, aztán jön a főnök, és persze a beosztotton kéri számon. Nem hinném, hogy alapból ilyen lenne, mindenkinek van rossz napja.
2010. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
az is lehet hogy utolsó munkanapja volt ott és már tett nagy ívben az egészre. dolgoztam elektronikai üzletben és ilyen magatartást senki nem engedhet meg magának.
2010. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha egy nagyobb elektronikai cikkeket árusító bolt (Media Merkt, Elokto World... stb.) oda egy érettségivel és zéró tájékozottsággal felvesznek bárkit.


Én ennek elkerülése érdekében szoktam magam utána nézni mindennek mielőtt megveszem. Átolvasom a gyártó oldalát, teszteket, fórumokat és amikor oda megyek, már nincs kérdésem.


Arról nem is beszélve, hogy azok a szerencsétlenek sokszor őrületes baromságokat tudnak összehordani.

2010. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
A nagyobb láncokban dolgozók nagy része diák (ezért nem kapok én melót az ilyenekben, mert utánam már több adót kell fizetni, a diákmelós olcsó, de minimális tájékoztatást kap, hiába tudnám én jobban nőként - mert ilyeneket tanultam -, akkor is az olcsó munkaerő kell nekik), és a diákokat úgy pattogtatják a főnökök, ahogy akarják (sajnos volt hasonló tapasztalatom anno diákként), ha nem jár többé oda, úgyis lesz más alapon.
2010. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
egyszer valahol nekem is vki azt válaszolta egy üzletben, hogy nézzem meg neten. én erre csak annyit kérdeztem vissza, hogy akkor ők miért vannak, mert akkor már megvásárlom a neten.
2010. ápr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

En is tapasztaltam mar ilyeneket. Egyik boltban engem osztott ki az elado, mert azt hitte, hogy en vertem le az arut, kozben semmi kozom nem volt hozza. Soha tobbe nem megyek oda vasarolni! Neked is azt ajanlom, hogy ne menjetek oda tobbe plusz irjatok be a panaszkonyvbe, ha van.


Masik sztorim, hogy kulfoldon elek es a telefon bekotesnel volt egy csomag, amivel kulfoldre olcsobban lehet telefonalni...a no, aki ott dolgozik es a fonoke 5-dik (!) alkalomra sem tudtak felfogni, hogy van olyan orszag, hogy Magyarorszag. 2 ora hosszat (!) vartunk csak arra, hogy valaszt adjanak, hogy akkor erre az orszagra vonatkozik e kedvezmenyuk, mert nem tudtak megerteni, hogy van egy ilyen orszag. Kerdeztek, hogy mi az (persze nem magyarul mondtam nekik, szoval nem ez volt a gond) erre beszolnak, hogy ilyen helyre nincs kedvezmenyuk, keressek a neten mast, erre ott volt feketen-feheren, hogy van, de sem o, sem a fonoke nem tudta lebetuzni, hogy Hungary. Nem nevetseges?


Egyebkent en boltokban meg kevesebbet tapasztalom, de elofordul, hogy bunkok, butak es felkeszuletlenek lennenek, de ha mar ugyet kell intezni vmilyen hivatalban, ott meg nehezebb normalis ugyintezot kifogni, ha megkerdezel 5 alkalmazottat 5 fele dolgot hallasz...engem ugraltattak egyik helyrol a masikra, aztan egy 4-dik ugyintezo mondta, hogy ez mind felesleges ido es penzkidobas volt, mert nincsenek is ilyen kovetelmenyeik...felhaborito. Ha elvallalok egy munkat, akkor tudjam mar, hogy mirol van szo plusz elvarhato ilyen helyen az empatia ahelyett, hogy ugy neznek rad, mintha nem kivanatos szemely lennel es nagy szivesseget tesznek neked, mikozben te teszel szivesseget azzal, hogy az ugyfeluk vagy es fizetsz nekik.

2010. ápr. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Es akikrol irtam, egyikuk sem volt diak, csak begyepesedett, tudat, bunko, ontelt emberek.
2010. ápr. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!