Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar hajléktalanok túlnyomó többsége alkoholista?

Figyelt kérdés
Ti szerintetek átlagosan 100 hajléktalanból hányan nem alkoholisták?
2016. máj. 14. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam egy statisztikát, miszerint a 70%-uk az, lehet benn valami. Az meg a másik, hogy ezek közül a legtöbb szerintem pont az alkoholproblémái miatt került az utcára(kirúgták a munkahelyéről, mert ivott, ugyanezért nem talált újat, a számlákat nem tudta fizetni, minden pénzét alkoholra költötte stb.)
2016. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

"ezek közül a legtöbb szerintem pont az alkoholproblémái miatt került az utcára"


Teljesen jól fogalmazok, amikor azt Írod, hogy Szerinted. Mert ez ettől még nem feltétlenül van így. Szerintem magának a hajléktalanságnak, a hajléktalanul való életnek a járulékos lelki dimenziói (úgy mint család nélkül lenni, lecsúszottnak, a társadalom szempontjából is tkp. kívülállónak lenni, adott esetben éhezni, stb.) is nagyban hozzájárul(hat)nak ahhoz, hogy az utcán életvitelszerűen éló emberek nagy számban alkoholizálnak. Egyfajta szorongásokat oldó szerként is funkcionálva. Nem beszélve pl. az alkohol olyanfajta kőzismert hatásáról, hogy gyakorlatilag melegít, kvázi belülről fűt; ami bár efektív sajnos nem igaz, de mindenesetre a hőérzetét a fogyasztónak növeli. S valószínűleg téli időszakban, olyan valakinek, aki nem csak átmenetileg tartózkodik az utcán és nem csak éppen haza megy, mert az éppen nincs, ahova hazamehetne, annak nem mindegy.

2016. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem tudják elviselni józanul a helyzetüket, különösen télen.
2016. máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem magyar specialitás.

Amrikát nem ismerem, de az eddig bejárt összes surópai városban ugyanezt a jelenséget láttam.

A legtöbb helyen még kéregetésnél sem titkolják, ott a flaska meg a butykos mellettük.

2016. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en egy nagyon gazdag nyugati orszagban elek es itt is a hajlektalanok nagy resze alkesz vagy drogos. pedig itt eleg sok tamogatast kapnak. ha kernek persze.
2016. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!