Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy elvileg a...

Miért van az, hogy elvileg a magyar nagy alkohol fogyasztó társadalom és ilyen italokat nem lehet beszerezni csak spéci helyen?

Figyelt kérdés

A haverom csinált koktélt, nagyon ízletes volt.

Gondoltam, hogy csinálok én is, és utána néztem koktélok receptjeinek!

Amihez volt furcsa nevű alkohol azt felírtam, és elmentem az Auchanba ott van a legnagyobb választék amit ismerek!

Ott volt az eladó, nem csinált semmit, gondoltam leszólítom rá ér e van pár pia, amit felírtam, és tud-e segíteni megkeresni.


Mondta persze semmi gond, mondjam mi kell ő szokta pakolni ezt az alkoholos sort.

Na elkezdtem neki olvasni.

Grendanie szirup_ hát őőő... Nincs

Jó sebaj, menjünk tovább!

Angostura bitters(keserű ennyit tudok angolul. :D) nem is hallottam még ilyenről!

Mindegy én se!

Midori! _ micsoda??? Midori!_mido midori?? Az mi? Valami japán ital?? :) nem akarsz inkább pálinkát? :D

Nem! :)

Következő! benedictine! _ nem ismerem!

Akkor, creme de menthe!_krém mi? Creme de menthe? Biztos nincs!


Itt rá néztem a papiromra még volt pár darab, de szt mondtam, hogy "több nincs azért köszönöm a segítséget! :)" szegény srác már azt se tudta, hogy ezeket én találtam ki, vagx nem!


De modtz ennyire nem ismerik ezelet az italokat, vagy én ejtettem ki rosszul a nevüket, vagy mi?

Megnéztem a recepteket több oldalon, és ahol ott volt, hogy creme de menthe az 4 különböző oldalon is ott volt a piák között!


Én kértem túl lehetetlent, és lehet Magyarországon nincs is olyan, hogy "midori" forgalomban, vagy egy átlag ember csak azt tudja, hogy "vodka sör, bor, pezsgő, konyak, bailey's, pálinka, whisky, stb?"


És elvileg a magyar nagy alkoholista társadalom...

Neked se mondanak semmit ezek az italok?



2015. febr. 21. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem ez a kérdés már volt.

Valószínüleg az Auchan tényleg nem tart ilyen italokat.

Attól még, hogy a magyarok sokat isznak, abból nem következik egyenesen, hogy minőségit is, sőt. Másrészt Magyarországon nincs hagyománya a koktéloknak.

2015. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nem egyenlő az ínyencséggel. Midori: [link]

De pl. ez is 9ezer/liter,nem biztos,hogy nagy lenne rá a kereslet. Olyan termékeket igyekeznek forgalmazni,amiket viszonylag hamar el is tudnak adni. Biztosan vannak kisebb boltok,ahol kapsz különlegességeket, de amíg nem találsz ilyet,ajánlom az online rendelést.

2015. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"magyar nagy alkoholista társadalom"

Nem annyira a válogatósságáról ismert, azért vannak különleges (drága) italok is szép számmal, azért nem hinném, hogy a választék ilyetén (szerinted) hiánya csökkentené az alkohol fogyasztásunkat.

Kivívott helyünk nincs veszélyben...

2015. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

"magyar nagy alkoholista társadalom"


Ez CSAK annyit jelent, hogy a többség igen gyakran hullarészegre issza magát, és a lényeg, hogy minél olcsóbban és minél gyorsabban jussanak a merevrészeg állapotba.


Ehhez a legolcsóbb röviditalok (élesztöböl kotyvasztott "pálinka", kannásbor, stb) az, amit isznak.

2015. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Grendanie szirup"


Hát persze hogy összezavarodik szegény, ha ilyen hülyeségeket beszélsz! Egy rendes magyar alkoholista álmából felzavarva is vágja: greda... gredna...gerda... gránátalma a szencségit!

2015. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek nem alkoholok


Ezek a koktélokhoz vqló alapanyagok

Media marktban( vicces igen) lehet kapni a koktélos sarokban

Vagy van a Közraktár u. -ban Budapesten egy koktélkellékes ott minden van.

Egy kis 2,5 decis vagy3,3 as 1500-2000 körül van ezekből..

Monin márkájúak általában, amik jók


Ezek nmzetközi koktélok..

Azért mert mi magyarok sokfélét iszunk palinkát, pl és bírjuk nem jelenti azt, hogy a hiperek felkeszültek ilyen különlegességekkel, és drága dolgokkal, mert nincs rá akkora kereslet, felelsleges ebből raktárkeszletet tartani, nem gazdaságos

2015. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Grenadin egyébkent tescoban van.....


1400

2015. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Auchan amennyire én tudom leginkább általános, mindennapi élethez szükséges dolgokkal kereskedik. Nem tudom mekkora a kereslet az angostura bittersre meg hasonlókra, de én még soha az életemben nem hallottam róla, szóval gondolom konvergál a nullához az ilyen terméket kereső emberek száma. Vannak speciálisan koktél alapanyagokkal foglalkozó boltok, gondolom webshopok is, ott keress ilyeneket.
2015. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 DarkLantern ***** válasza:
100%

Mielőtt leterhelsz egy eladót, járj utánna mit akarsz venni, az sem árt ha magyarul mondod mit akarsz, vagy ha tudod hogy néz ki amit akarsz.


Grendanie szirup = gránátalma ízű szörp

Angostura bitters = Rum alapú gyógynövény-keserű

Midori = édes sötétzöld ital sárgadinnye ízzel

Benedictine = 27-féle gyógynövényt, és különböző fűszereket tartalmazó ital (10000 forint/liter, márha nem kókányat akarsz)

creme de menthe = menta izű szeszes ital, van "fehér" és zöld, nagyjából azonos ízű, jelentősebb eltérés nincs.


És íme máris találtál volna majdnem mindent, vagy legalábbis lett volna esélyed.


A magyar egy nagy alkesz, ez leginkább a bor, pálinka, sör, vodka és úgy nagyjából ennyi. Bár egyre népszerűbb a rum, és a whiskey.

2015. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt 5ből 4-et lehet kapni a Tescoban. Az eladó nem feltétlen ismeri, amit kipakol, főleg ha nem maga az alapanyag megnevezése, hanem csak a márka van nagy betűkkel az üvegre ráírva.
2015. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!