Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon élne valamil...

Ha Magyarországon élne valamilyen kisebbség- úgy, mint pl. Szlovákiában a magyarok, tehát valamilyen más nemzetiségű ember- akkor, ti is kiutálnátok őket?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert én szlovákiai magyar vagyok, és minket magyarokat nagyon utálnak a szlovákok... de nem értem, hogy miért... ötlet? mert nekem az a véleményem, hogy eredetileg mi magyarok voltunk ott előbb, 1000 éve az még nagy MO volt, csak 1993 óta szlovákia, és akkor mikor a szlovákok el kezdenek papulni arról, hogy húzzunk vissza oda, ahonnan jöttünk, akkor el gondolkodom azon, hogy milyen hülyék, már hogyan húzhatnánk el, ha eredetileg mi voltunk ott.... csak később úm eltulajdonították a területet, minket padig kiutáltak.....

ne értsetek fére, nem vagyok rasszista, de ilyen téren nem birom megérteni a szlovákokat.

Mi a TI véleményetek? Hogyan viszonyultok hozzánk, szlovákiai magyarokhoz?


2010. ápr. 10. 15:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%
én Magyarországon vagyok kisebbségi, és itt is megkapom a pofámba rendszeresen, hogy húzzak vissza a hazámba...
2010. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
7%
Hát szerintem Te magyarul beszélő szlovák vagy.
2010. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
nálunk rengeteg kisebbség él, de a cigányokon kívül senkit nem utálok.... ők meg kiérdemelték a viselkedésükkel
2010. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
egyébként sajnálom az ott ragadt magyarokat, főleg azért is, mert a saját honfitársaitok, mint az egyik válaszoló is, képtelenek megérteni, hogy attól,hogy a határon túl éltek, még magyarok vagytok, és hogy nem ti akartátok, hogy az otthonotokat csak úgy egy másik országhoz csatolják... pedig ez bárkivel megtörténhetett volna...és attól nem válik szlovákká, hogy átrajzolják a térképet
2010. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

15.25: egyáltalán NEM VAGYOK SZLOVÁK!!! ezt ki kérem magamnak. Soha az életben nem mondanám magam szlováknak! És ezt nem rasszizmusbol írtam, de nem vagyok szlovák!


Valahol olvastam, h mi szlovákiai magyarok büszkébbek vagyunk magyarságunkra, mint a magyarországi magyarok. Hát, ez talán azért van, mert titeket nem utálnak annyian. .. és ti tartoztok valahova. Mi túl "kicsik" vagyunk....

2010. ápr. 10. 15:32
 6/27 anonim ***** válasza:
11%

Az emberi hülyeség miatt.

Igen, mi magyarok voltunk itt előbb, csak náluk nem úgy tanítják. Az ottani törikönyvekben mi barbár bunkó nép vagyunk... Pedig mi is, és ők is emberek... Attól hogy hogyan beszél, és mennyire divat manapság nálunk a hungarizmus, arra felé meg gondolom a magyar-gyűlölet.

2010. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
28%

15:25: kúrva anyád a szlovák!!


Én csak azt nem értem, hogy miért áll össze egy magyar ember szlovákkal? minek csinál gyereket? hogy lehet ennyire 0 erkölcsileg? Annyira undorító a keveredés...


Ne foglalkozz a férgekkel itt ahol élek rengeteg szlovák betelepülő volt nagymamám nem is tudott magyarul 12 éves koráig senki nem bántotta őket... bánom, hogy nem vagyok árja, csak szellemileg. Ne foglalkozz velük én azt mondom, kitartás, végre van olyan pártunk aki ki fog állni a magyar érdekekért az elcsatolt területen!

2010. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Nézd kérdező, ez egyfajta tolvaj-mentalitás. A tolvaj is utálja a saját áldozatát, mert fél tőle, tudja, hogy nem az övé az amit elvett, és amíg az él, addig attól félhet, hogy majd vissza kell adnia amit elvett.


A trianoni békediktátummal a környező országok túl sokat kaptak. Legyártották a gyönyörű elméleteiket maguknak, hogy történelmet kreáljanak maguknak (pl. hogy Mátyás király román volt, vagy Csák Máté szlovák), csak éppen ebbe nem illik bele, hogy ott (az ő feltételezett ősi hazájukban) nagy számban élnek magyarok. Ezért utálnak minket, mert hiába tanulja a román is a dákó-román marhaságot, ha egyszer elmegy Erdélybe és a saját szemével látja az évszázados katolikus meg református templomokat (amik véletlenül se ortodoxok), akkor tudja, érzi hogy ez a föld nem az övé, akármit tanítottak neki. És ezért gyűlöl minket.


Ez így volt és lesz mindig is. Soha nem fognak elfogadni. Csak az biztos, hogy mi magyarok vagyunk, és ki kell állnunk az identitásunkért, akkor is, ha ez nagyon nehéz.

2010. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
11%
Márpedig kedves barátaim ha Szlovákiában élsz és az az állampolgárságod, akkor szlovák vagy. Ha olyan nagy magyar vagy, akkor miért nem költözöl ide Magyarországra. Lakj itt, élj itt, dolgozz itt, fizess adót itt. Egyébként meddig akartok még sírni ezen a témán? Még 10 évig? Vagy 100 évig? Vagy 1000 évig? Régen magyar rész volt, de már nem. Meg ki volt ott előbb. Be kellene ezt már fejezni.
2010. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!