Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában az amerikaiak mire...

Amerikában az amerikaiak mire asszociálnak Magyarország és a magyarság hallatán?

Figyelt kérdés

Akár politikailag, vagy kultúrálisan, vagy akárhogyan...


És szerintetek mennyire vonnak egy kalap alá a cigány, roma kultúrával, a cgigánysággal?



2016. máj. 26. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%

"Amerikában az amerikaiak"??? Ez megint egy olyan altalanosito kerdes, mint hogy milyen az elet Canadaban. Akinek jol megy, annak meses, aki meg hajlektalan annak meg nyomor.


300millio + lakosa van az orszagnak. Nem talalkoztam mindegyikkel, de 10+ evnyi ittlet ota nehannyal azert sikerult, es persze az akcentusom miatt mindig kiderul honnan jottem es a kezdeti Hungary-hungry vicceskedesek utan inkabb azt tapasztalom, hogy vagy tudjak hogy mi az es buszken soroljak, amit ismernek 'gulyas, bartok, budapest', vagy nem igazan tudjak hova tenni az orszagot, ilyenkor felve rakerdeznek, hogy pl. Nemetorszagtol merre, vagy az oroszokhoz kepest merre talalhato, de akik nem ismernek azok az egvilagon semmire nem asszocialnak, foleg nem a ciganyokra meg a roma kulturara!


Az atlag amerikai meg b$zik ra a politikara. A sajatjaval sem foglalkozik, gondolod majd a mienkkel fog??

A fonokom olvassa a Wall Street Journal-t es amikor megemlitik Magyarorszagot, akkor mindig jon buszken es ujsagolja, hogy mit olvasott, de ot is csak azert erdekli a dolog, mert en magyar vagyok, a tobbi europai orszagra meg magasan tesz ra...

2016. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%

Julianna:


Az eredeti válaszom nem ez volt, a második válaszom tényleges tartalmára csak utaltam, azzal, hogy nyugaton fogalmuk sincsen a cigányokról, illetve hogy milyen nevetséges elképzeléseik vannak róluk, mint például hogy "varázslók" meg "vándor kalandorok", stb.


Ellenben azok a nyugatiak illetve svédek/brazilok, akik ténylegesen találkoztak velük, ugyanolyan véleménnyel vannak róluk, mint mi. Mármint a "mi" alatt az értelmes(ebb) többségre célzok.

2016. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

"Ezek az adatok Pokol Béla, jelenlegi alkotmánybírónk könyvéből származnak...."


Az, hogy ez a Pokol Béla alkotmánybíró lehet akár egy olyan országban is, aminek nincs alkotmánya, az mindannyiunkat minősít.

2016. máj. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer odakint egy "kocsmában" találkoztam egy idősebb, éppen kissé bebaszott amerikai fickóval, aki sokáig asszem a George Washington repülőgéphordozón szolgált.... könyvelőként :) Büszkén újságolta, hogy bejárta a világot, meg milyen helyeken járt. Egyszer megkérdezni, én honnan vagyok :) Mondom Magyarországról. Néz bambán, egyszer aszongya, Hmmmm, az nem tudom, hol van, arra nem hajóztunk. :D
2016. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!