Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szlovákia: a szlovák eladók...

Szlovákia: a szlovák eladók mindenkivel ilyenek?

Figyelt kérdés
Sokszor járok Szlovákiában Nagykürtösre vásárolni. Balassagyarmattól 15 km-re. Beszélem a szlovák nyelvet. Ettől függetlenül nem tűnnek túl kedvesnek, ha sorra kerülök. Valahogyan távolságtartóvá válnak.. Érdekes Zólyomban és Besztercebányán nem tapasztaltam mindezt.

2016. jún. 7. 10:21
 1/3 anonim válasza:
100%
Embere válogatja... Van ahol mindenkivel (igen, a szlovákkal is bunkók) és van ahol még az idegennel is nagyon kedvesek. De ez így van MO-n is.
2016. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Én bárhová megyek Szlovákiában nem túl kedvesek az eladók (itt élek és tudok szlovákul). Magyarországon akárhányszor bemegyek egy üzletbe az eladó üdvözöl és kb 2 percen belül megkérdi mit szeretnék, tud-e segíteni. Szlovákiában elvétve köszön pár eladó és ha kérdezel tőlük valamit még nekik áll feljebb, hogy miért zavarod őket. Mentalitás...
2016. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amit még tapasztaltam a csapkodás.

Még '92-ben tapasztaltam, hogy odab..ták a vásárolt terméket eléd, kb. mint a kutyáknak. Mindezt 2 m távolságból. Ezzel mostanság nem találkoztam :(

2016. jún. 13. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!