Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Magyarorszagi magyarok,...

Levente9G3 kérdése:

A Magyarorszagi magyarok, miert nezik le az Erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Az Erdelyi magyarok koze , NEM sorolom be a ciganyokat, vegyescsaladokat, hanem csupan a tiszta feher magyarokat akik az elso vilaghaboru utan romaniahoz lettek csatolva, de folytonosan megtartottak a magyarsagukat.

En magyar ember vagyok,a szuleim nagyszuleim,rokonsagom magyar. Magyarul beszelunk a csaladban.



2016. jún. 18. 16:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó, kb nem olvastam ki semmi lényegeset a kommentedből. Csak a tudatlanság kifejezéssel dobálózol magyarázat nélkül. Én is leminősítettelek téged.


Minden gyűlöletnek megvan a maga forrása. Ez nem tudatlanság, ez nemzetérzés, egy sérelemből fakadó gyűlölet.


Azokat a területeket amelyeket elvettek a szomszédok, azokon fejlődés indult be amíg magyar föld volt, a magyarok vasutat, gátakat, épületeket építettek, volt egy egység, egy fejlődés, a magyar emberek dolgoztak, a végén pedig azok az emberek használják és élik le a magyarok által felépített dolgokat, akik nem csináltak semmit. Nagyjából ennyi a lényege.

A határon túli magyarokkal szerintem annyi a probléma hogy asszimilálódtak a szerb, román, szlovák közösségbe, és az anyaországi magyaroknak ez nem tetszik. Észrevehető tulajdonságok ezek, és ebből következik az ellentét. Ez nem tudatlanság.


A lenézésnek több oka is van, ezeken a dolgokon túl is, nem minden erdélyi viselkedik úgy ahogy kellene, de mint írtam fentebb ez sok magyarra is igaz.


Én nem gyűlölködök, de van pár szlovák, szerbiai és romániai magyar ismerősöm, és eddig tényleg nagyon ellenszenvesek voltak velem, de másokkal is. Így nem is csodálom ezt a nagy gyűlöletet. De ettől függetlenül nem szitkozódok, inkább szomorú vagyok hogy ez történt az országunkkal, a magyar nép így szerteszakadt, nem csak területileg, de magyarságilag is. A világon talán mi jártunk így egyedül, ha esetleg valaki tud írni néhány példát más hasonló sorsú országról, szívesen veszem.

2016. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Ranctalpas válasza:
63%

Álljál már meg egy pillanatra! Ezt írtad: " Ez nem tudatlanság, ez nemzetérzés, egy sérelemből fakadó gyűlölet.

"

Szerinted nemzetérzés az, hogy gyűlölöd a másikat? Te b@rom, te hányszor kellett verekedjél az iskolában mert magyarul beszéltél, vagy hogy magyarul beszélhess? Neked alkotmányadta jogod, de én megszenvedtem egy életen át! Engem a szülőföldemről küldtek "haza" Magyarországra! Én a nagyanyámtól kapott Bibliában rejtegettem azt a pici nemzetiszín szalagot, amit még nagyapám hozott a háborúból, és te minősítesz le engem? Te sírsz ott odaát Trianon miatt? Akkor mi tapsoljunk? Hogy a rákba tudsz ekkora b@rom lenni? Igenis a tudatlanság vezet oda, mert nem egyszer találkoztam olyannal, akinek fogalma sem volt Trianonról! ÉS aki megkérdezi egy itteni magyartól, hogy honnan tanult meg magyarul, az TUDATLAN! És műveletlen! Az asszimilációval meg ne dobálózz, mert nem mindenki olvad be, sőt, nagyrésze tartja mg a frontot. Sz@rházi!

2016. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak nyugi pajti, még felmegy a vérnyomásod :)


Amúgy sajnálom ami veled történt, és ne haragudj ha megbántottalak, nem személyeskedésnek indult a kommentem, de szerintem te nagyon általánosítasz. Nyilvánvaló hogy nem mindenki asszimilálódott be, hála istennek, de egy jó része igen, és akikkel eddig találkoztam azok minősíthetetlenek voltak. A b@rommal és a sz@rházi kifejezésekkel pedig csínnyán ha megkérhetlek. Egyébként meg az én gyerekkorom sem volt fenékig tejfel, de most kezdjek el panaszkodni? Magyar vagyok, miért ne sírhatna a szám Trianon miatt? Szerintem minden igaz lelkű magyar ember sajnálja és siratja a hazájának a felszabdalását, függetlenül hogy anyaországbeli vagy határon túl rekedt magyarról van szó, valamint az elesett katonákat akik a semmiért vesztek oda, vagy estek hadifogságba. Mellesleg a nagyapám is harcolt a háborúban, hadifogoly volt a ruszkiknál, úgyhogy ne dumálj nekem a tudatlanság fogalmáról, mert észérvekkel megválaszoltam valamit, amit te képtelen voltál. Én korábban is leírtam hogy nincs semmi bajom a határon túli magyarokkal és egyáltalán nem nézem le őket, mivel ott is vannak olyanok akik tényleg magyarok maradtak lélekben, szívben észben és akaratban is, ez becsülendő és minden tiszteletem az övék.


Mindenesetre a leminősítést azért tettem, mert igaz magyar létedre képes voltál te is leminősíteni engem, szóval te kezdted haver :)


Most kezdjek el én is trágárkodni??

2016. szept. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyit még odaírnék hogy elnézést kérek mindenkitől, nem sértésnek szántam a korábbi hozzászólásomat. Csak egy elmélkedés volt, ha már valaki elindította ezt a témát. Olvastam innen is, onnan is infókat a dologról és néhány embernél tapasztaltam negatív pozitív helyzeteket, élményeket, csak ezért mert én TUDATLAN mertem ide írni valamit.
2016. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!