Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogos volt a nagykovetseg...

Jogos volt a nagykovetseg dolgozojanak a "kerese"?

Figyelt kérdés

Augusztus vegere terveztunk egy utak Egyiptomba. Mivel a nagykov.tol 10 perc setara elunk, tegnap arra setaltunk hogy megnezzuk az ugyfelfogadas idejet.

Megerkeztunk es megkertem a parom fotozza le, biztos ami biztos...

En meg a tabla elott alltam mikor elkeszitette a kepet, igy en es a nagykov. nyitvatartasti idejet tartalmazo tabla egyutt szerepelunk egy kepen.

indultunk volna tovabb, de kirohant ket ember a kovetsegrol es angolul eleg indulatosan elkezdtek magyarazni hogy azonnal toroljuk ki a kepet..

Probaltuk megmagyarazani hogy miert keszitettuk, de nem hallgattak meg.

Azt mondtak a ruhazatom nem megfelelo ahoz hogy en itt az utcan a kov. elott fotot keszitsek (sport cipo, rov.nadrag, polo)

No vagyok, ha ez szamit valamit.

A kepen egy fal elott allok es csupan az ugyfelfogadasi ido lathato. cimer, zaszlo, utcanev stb...NEM lathato.

meg par percig folyt a vita, meg szerettek volna ha bemegyek veluk a nagykov. teruletere "megbeszelni", de nem tetten mert tudom hogy ott mar az o torv. ervenyesulnek (ha jol tudom).

Az utca kozterulet, igy fotozni is lehet, vagy rosszul tudom???

Orvosi rendelo elott, ugyvedi iroda elott, auto szerelo elott stb... tobbszor keszitettem fotot a nyotvatartasi idorol.

A kov. elott milyen torveny tiltja???


2016. jún. 19. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Hivatkoztak valamilyen törvényre, vagy csak az eltorzult világnézetük alapján utasítottak bármire?

Szerintem ez "jó" reklám volt az országról és a kultúráról. Biztosan odamennétek?

2016. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, te akarsz vendégségbe menni Egyiptomba. Hogy fogsz tudni alkalmazkodni az ottani helyi szabályokhoz, ha már ezen is kiakadsz?


Ha nem szeretik, hogy fényképezed őket, akkor ne fényképezd őket. Akkor se, ha jogod lenne hozzá. Ennyi.

2016. jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Az amcsi nagykövetségnél is tilos fényképezni:

[link]

2016. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

En is kerdeztem, hogy szerintuk milyen torveny tiltja, mert lehet hogy van ilyen csak en nem tudok rola es akkor legyenek szivesek felvilagositani esetleg rendlrt hivni es akkor elnezest kerek toluk es kitorlom a kepet.

Nem, ezek utan nem megyunk oda!

Tudom, hogy OTT mas torvenyek vannak mint itt es szandekomba allt betartani oket ha ODA megyek!!! Tisztelem mas emberek torvenyeit, vallasat, szokasat!!!!

Es ha emberi hangon, normalisan tudttunk volna beszelni valoszinuleg nem haborit fel az eset.

Egyiptomnal szigorubb torvenyekkel rendelkezo orszagokba is jartam mar, minden gond nelkul, mert oda figyelek es tajekozodom az indulas elott!!!

2016. jún. 19. 10:17
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
"Ha oda megyek...". Mar most odamentel. A nagykovetseg az adott allam terulete ugymond, szoval ok diktalnak.
2016. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Meg oszinten nem ertem minek ennek ekkora perpatvart keriteni. Felmesz a netre, es lementesz egy kepet az ott felrakott nyitvatartasrol, es akkor nem kell ilyenekbe keveredni megjegyzem jogosan.
2016. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
az a közterület egy országhatár, még a discos biztonsági őr is előbb üt aztán kérdez, nem kell ezen meglepődni
2016. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

"Megerkeztunk es megkertem a parom fotozza le, biztos ami biztos..."


Az alsó fémtáblán ez szerepel: VÍZUM és KONZULI SZEKCIÓ

nyitvatartási ideje: Hétfő-Péntek: 09-12.


Tényleg nem kötekedésből, de két felnőtt embernek tényleg akkora kihívás lett volna ennyit megjegyezni?

2016. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mar az utca is az övek? Nem mentem be a köv. területére.

Jártam pár követségen...

Ott voltam es meg néztem, es hogy ne felejtsem el le is fotóztam az ügyfélfogadás idejét.

Pár hete ugyaneztt tettem az orvosi rendelőnél is, le fotóztam az orvosom rendelési idejét.

És azért bánt, mert itt ők képviselik az országuk, és nem hiszem ez a viselkedés amit velem szembe tanúsítottak megfelelő!!

Bánt, mert nem érdemeltek meg, hogy ilyen stílusba beszéljenek velem...

2016. jún. 19. 10:57
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem egyetlen uticelunk van idén nyáron... És több országba is vízum szükséges, nem hiszem hogy minden nagykövetség nyitvatartási idejét meg kellene jegyeznem.

Sajnos ti sem értitek a problémám. Nem a fotóval van gondom, hisz nem Fb-ra sem albumban készült, csupán egy kis emlékeztető hogy mikor tudom felkeresni a követséget, és kesobb úgyis törlésre került volna, feleslegesen nem tarolom mert nem képvisel értéket azután hogy elnéztem a dolgom...

Nekem a stílus, hangnem nem tetszett!

Nagyon udvarias voltam es hajlandó lettem volna kitörölni a képet, ha normálisan állnak hozzam vagy legalább engedtek volna hogy elmondjam miert tettem...

Es igen csak az alsó tábla alsó része látszik a képen a felső nem igy az sem hogy melyik ország követsége.

A gondjuk nem is a fotóval volt, csupán csak a ruházatom nem volt megfelelő a foto elkészítésére.

2016. jún. 19. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!