Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi idő egy temetési...

Mennyi idő egy temetési szertartás?

Figyelt kérdés

Jövő héten temetésre vagyok hivatalos, sajnos elhunyt egy távolabbi ismerősöm. Nem tiszteletlenségből érdekel, hanem mert aznap nagyon sok dolgom van (mint mindig :(

és szeretném tudni előre, hogyan szervezzem a programomat. Még nem voltam temetésen, így nem tudom!

Előre is köszönöm mindenkinek!


2010. ápr. 18. 20:02
 1/5 toteszke válasza:

Szia!

Római katolikus szertartás szerint fél-háromnegyed óra. Természetesen attól függ, hogy milyen hosszú a szertartás a ravatalozónál és attól, hogy a ravatalozótól a sírhely milyen távolságra van. Mondjuk templomi kriptába temetés esetén helyben vagyunk, mert az elhunytat nem kell hosszú útra kísérni. Egyik rokonom templomi kriptába, egész pontosan urnafülkébe temetése misével együtt 1 óra volt.

Kérdezhetsz még, ha úgy gondolod!

2010. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Református szertartás lesz, koporsós temetés (valószínúleg, mert ezt nem tudom)

Azt megkérdezhetem, hogyan zajlik kb egy ilyen esemény?

2010. ápr. 18. 20:31
 3/5 toteszke válasza:

Szia!

Református temetési szertartáson még nem voltam. Viszont adok egy linket egy dokumentumról, amelyben olvashatsz a szertartás mikéntjéről:

[link]

Mondjuk, ez siklósi. Értelemszerűen a távolabbi ismerősöd családjához közelben lévő temetkezési vállalatot, valamint lelkészi hivatalt kell felkeresni.

Beleolvastam az általam linkelt dokumentumba, elolvastam a szertartásról szóló részt. Megérzésem szerint nem lehet sokkal hosszabb, mint a római katolikus szertartás.

Kívánom neked és az ismerősöd családjának is, hogy el tudjátok viselni az ismerősöd elvesztésével járó fájdalmakat! Nekem is volt részem ilyesmiben sajnos. Olyanban is, hogy a munkahelyemet elvesztettem. Azért vágott földhöz egy időre, mert a gyermekkori álmom megvalósításának terve ment füstbe egy ideig. De nem véglegesen, mert nem adom fel. Addig nem nyugszom, amíg össze nem jön.

2010. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet!

És neked is sok-sok erőt kívánok, nem is szabad feladni! Mert mindig jobb lesz!

2010. ápr. 19. 17:40
 5/5 toteszke válasza:
75%

Szívesen segítettem. ;)

Köszi a bíztatást, de most egyelőre nem igazán akad arra lehetőségem, hogy valóra válthassam az álmomat.

2010. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!