Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ma is szokás a zsidó fiúkat...

Ma is szokás a zsidó fiúkat szertartás-szerűen körülmetélni?

Figyelt kérdés

Lehetőleg persze zsidó fiúk válaszát várom vagy aki benne vana dologban.


Én eddig 3 zsidó srácot ismertem, na ebből 2 metélt volt, a harmadik viszont csak félzsidó, na ő nem.


Tehát hogy van ez manapság itt Magyarországon ?


2010. ápr. 24. 09:58
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
szerintem szombaton szünetelnek ők is! úgyhogy ma nem :D
2010. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%

miért kell egyáltalán körülmetélni? nem homokfújta sivatagban élünk már, hogy szükség legyen rá.


aki meg megcsináltatja, az meg magával cseszett ki.

2010. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki tartja a vallását, annál ez előírás.De ha nem,nem büntetik.
2010. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia második. Semmi közöm a zsidó valláshoz, de körül vagyok metélve. Jobban jártam így, mint nélküle úgy érzem.
2010. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban majdnem minden fiúnak születésénél megcsinálják kivéve ha kifejezetten kérik a szülők, hogy ne.
2010. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az USA-dolgot hallottam már, h rutinszerűen azonnal lecsípik :)


Na de viccen kívül csak errefelé nem annyira divat, mert ny-európai országokban is a srácok sokkal nagyobb %-a van körülmetélve, ésnem azért mert olyan sokkal van dolgom, hanem mert baromi sokat járunk külföldön nudistrandokra és bizony azt kell mondanom, hogy a fiatalabb srácok nagy része körülmetélt.


Szóval nem sivatagosdiról van itt szó ....

2010. ápr. 24. 11:11
 7/30 A kérdező kommentje:

10:40

na ezt már más fiútól is hallottam ....

2010. ápr. 24. 11:12
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, éppen hogy Ny-Európában nem szokás, akkor nyisd ki jobban a szemed =) Európában Szlovénia, Bosznia, Szerbia, Albánia, ezek azok a helyek ahol nagyobb számban metélik körül a fiúkat, de ez nem nyugat :D


[link]

2010. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nézd, én szinte az egész nyarat dél-spanyolországban töltöm, és pont hogy nagyon is szokás .... nyugodtan mondhatom, h többen vannak mint a nem metéltek.


De igazad van, a többi országot annyira nem ismerem.


Mindenesetre az eredeti kérdés, hogy a zsidóknál ez most hogy is mondjam, szertartásszerűen a rabbival meg rokonsággal meg stb megy ahogy egy filmben láttam vagy csak simán a kórházban rögtön levágják és kész ?

2010. ápr. 24. 12:08
 10/30 anonim ***** válasza:
"The overall prevalence of circumcision in Spain is reported to be 1.8%"
2010. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!