Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus szertartás szokásai?

Evangélikus szertartás szokásai?

Figyelt kérdés

Részben kíváncsiságból, részben intellektuális okok, részben vallási meggyőződés miatt szeretnék elmenni egy evangélikus Istentiszteletre. Mik a szokások? Evangélikusnak kereszteltek, de sose voltam Istentiszteleten.

Bármilyen hasznos választ köszönök!


2011. okt. 23. 04:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ülni kell és hallgatni a papot, mikor a többiek felállnak fel kell állni, ha látod hogy a többiek keresztet vetnek Te is tedd azt.Pár másodperces késésben leszel a többiekhez képest de legközelebb menni fog.:)

Gondolom barátnődet kíséred, ki lehet bírni.Minden esetre nincs sok értelme mivel a pap a Bibliából fog olvassni szóval max példabeszédeket hallhatsz, vagy a zsoltárok könyvéből fog mondókázzni.Szerintem egy baj van ezzel hogy össze függéstelenül mondja amit mond, nincs benen logika.Minden esetre ha tiszteleteted akarod kinyílvánítani Isten felé, akkor tökéletes a hely.(magadba nis imádkozzhatsz közben)

2011. okt. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vallási meggyőződés miatt ne menj az evangélikusokhoz, ők lényegében ateisták.
2011. okt. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Én miért is vagyok ateista? :)


Kedves Kérdező!


Menj nyugodtan el az istentiszteletre és tedd, amit a többi ember tesz. Ha nem mondod a hitvallási szöveget, nem feltűnő, az istentisztelet alkalmával nem kell sokszor felállni sem. Elég ha figyelsz a melletted ülőre.


Egyébként, amit együtt mondanak: apostoli hitvallás, Miatyánk szövege. Ezt megtalálod az énekeskönyv elejében, énekeskönyvet pedig találsz a templomban.


Ha kérdésed van írj bátran privátot! :)


üdv: egy ev. teológus

2011. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!