Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jogon mondják nekem a...

Milyen jogon mondják nekem a magyarországi cigányok, hogy takarodjak haza romániába?

Figyelt kérdés
25éves vagyok, és 7éve magyaroszágon élek. Romániában születtem, és ott is érettségiztem. 18évesen a debreceni egyetemre jártam öt évig, és egy éve Nyiregyházára költöztem, és itt is dolgozok. 2011óta hivatalosan is magyar állampolgár vagyok. Az utóbbi 7évben illettek már negativ jelzőkkel a származásom miatt, de ezt cigányoktól abszolút nem értem. Ők mégis mivel "magyarabbak" mint én?

2016. aug. 23. 10:30
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
54%
Kérdező, te magyar vagy, ezek a mocskok viszont még távolról se. Ne figyelj rájuk, és további sikerekben gazdag életet kívánok neked. :)
2016. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hatosnak: Minden elismerésem a tiéd, őszintén. Szorgalmasan tanultál és van szakmád, biztosan jól is dolgozol. Ha a cigányok nagyobb része ilyen lenne ebben az országban, mint te nem is lenne ilyen gond. Sajnos nagyon sok a rossz tapasztalat, ezért diszkrimináltak a magyarok biztosan. Ha megismernek téged, akkor nem a származásod fog számítani. Tudod, nekem is voltak cigány osztálytársaim régen, és nagyon jóban voltunk, mert rendes szorgalmas emberek voltak a szüleik is.

Ebben az országban olyan nagy lesz nemsokára a betöltetlen állások száma (már most is az), hogy az a pár száz ember aki hazaköltözik Magyarországra, nem fogja elvenni a helyet senki elől.

2016. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 homo ludensz ***** válasza:
55%

Az aki eljön mikor hívom és egyszerű gúnyában van mint és megcsinálja a PC.-m vagy az esőcsatornát mivel én létrázni nem tudok,tőlem lehet hottentotta is vagy dakota megkínálom egy kávéval,egy cigivel ha dohányzik. Megállapodunk a munkabérben és ha jó munkát végez kifizetem majd parolázunk.

A szomszédban dolgoztak román cigányok és állítom hogy sok szélhámos magyar kőművesbrigádot kenterbe vágnák bármikor.

Emberként kell velük bánni és ők is emberként fognak viselkedni. A lapát vagy komputer nem érzékeli hogy fehérebb vagy barnább értő kéz nyúl hozzá.

2016. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként pedig az utóbbi néhány évtizedben (nem évben, évtizedben) a cigány kifejezés egyre inkább az ember magatartására, életmódjára, életvitelére értendő kifejezés, és nem a származásra. Mert lehet egy fehérnek született magyar ember is ilyen értelemben cigányabb a cigánynál, ha úgy él, úgy viselkedik.

Aki viszont tisztesség, dolgos, becsületes emberként éli az életét, teljesen mindegy, hova született és milyen a bőrszíne, és teljesen mindegy hogy ősei cigány népcsoport, vagy román népcsoport...aki ember, az ember!

2016. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Itt majdnem minden hozzászóló cigány, ne is törődj a süket szövegükkel.

Te igazi magyar vagy, az a lényeg..

2016. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 homo ludensz ***** válasza:

Látod erre még nem is gondoltam hogy én cigány lennék bár szőke voltam most már őszülök viszont nem túl sötét a bőröm.

Azért majd utána nézek és ha legközelebb jönnek lomtalanításkor a mi utcánkba is akkor testvírnek fogom őket szólítani. Álmodni sem mertem hogy ennyi rokonom is lehet.

Az rejtély még ma is hogy mikor vezették itt a Digit és kérdeztem valamit hát bizony nem értettem a választ. Csak arra lettem volna kíváncsi hogy optikai kábelt húznak e ki.

2016. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

2-es, 9-es, 14-es vagyok!

És nem vagyok cigány! De attól még mondhatom azt a kérdezőnek, hogy ne foglalkozzon azokkal, akik így állnak hozzá az ő átköltözéséhez.


Engem érdekelt korábban, hogyan-mikor-miért telepedtek meg nálunk a cigányok, és utána olvastam: kb 700 évvel ezelőtt indultak el Indiából, a muszlim-vallás akkori erőszakos térítése ellen... és még sok-sok körülmény miatt, mi nem küldtük őket vissza, mint ahogy a nyugat már akkor is (!) megtette...


De ha valaki közülük az állását félti tőled, nyugodtan mondhatod neki, ha az elmúlt 700 év alatt nem voltak ősei képesek addig fejlődni, hogy a családjaik tisztességes iskolát, tisztességes munkahelyet találjanak maguknak, az az ő bajuk, és nem a tied.


És nem vagy külföldi, attól, hogy (ismét csak a nyugat!) átrajzolta a határokat, és te/ti annak a másik oldalán maradtatok, attól még magyarok vagytok!

2016. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
"Külföldi embernek" Hát én behalok ezen. Jó magyar magatartásomhoz illetően, illetve ezt nevelték belém a szüleim, Édesapám is Erdélyi lakos volt. Én az összes külhoni honfitársamra magyarként tekintek. Mi az, hogy külföldi? Nem külföldi, hanem az elcsatolt területeken született külhoni magyar. Engem nagyon elszomorít manapság, hogy a külhoni magyarok nagy része, románnak, szlováknak, szerbnek vallja magát. Nagyon nagy elismerésem, aki még azt mondja magáról hogy magyar ember. Nagyon nagy tisztelet nekik!
2016. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, hogy csak arra gondolnak, hogy Erdélyben lenne a helyed, ahol az őseid éltek, és haltak.. Ebből a szempontból igazuk is van, akár magyar vagy, akár cigány lennél. Mert nagy disznóság, hogy a határok áthelyezése után az emberek már igazodnak a határokhoz, és az erdélyi magyarlakta falukat föladjuk másoknak.


A magyar cigányokat meg meg kell nyugtatni. Őket is ellehetetlenítették, és nem találják a helyüket. Ami régen szépen megvolt, falukban is, városokban is.

Nem tudom, hogyan alakult ki ez a mostani helyzet, de először azt kéne kideríteni, aztán valahogy segíteni nekik, hogy újra legyen helyük.


Persze, nyilvánvaló, hogy nincs annyi szükség kosárfonóra, késélezőre, muzsikusra, fazekasra, vályogvetőre, stb., de különböző idénymunkásokra igen.


És motiválni kéne a problémákkal elbánó -azaz ügyesebb.okosabb- cigányokat, hogy segítsék a saját fajtájukat. Mert mennyivel jobb lenne, ha egy színcigány faluban nem két csupamagyar ember szervezné a falu túlélését; vagy nem?


És mindettől teljesen függetlenül, ajánlom mindenkinek a családfája elkészítését. Érdemes.

2016. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Meeszaaros válasza:

Aki téged románnak, külföldinek nevez, hazatakarodásra biztat, az kétségtelenül iskolázatlan, primitív, agresszív ember. Szerintem ne foglalkozz az ilyenekkel.


És ez teljesen független attól, hogy ki mondja: cigány, sváb, zsidó, palóc stb.


Értelemszerűen nem az számít, hogy a Kárpát-medencének melyik részébe születik az ember, hanem hogy minek vallja magát, milyen értékekkel, örökséggel tud azonosulni.

2016. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!