Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jogon mondják nekem a...

Milyen jogon mondják nekem a magyarországi cigányok, hogy takarodjak haza romániába?

Figyelt kérdés
25éves vagyok, és 7éve magyaroszágon élek. Romániában születtem, és ott is érettségiztem. 18évesen a debreceni egyetemre jártam öt évig, és egy éve Nyiregyházára költöztem, és itt is dolgozok. 2011óta hivatalosan is magyar állampolgár vagyok. Az utóbbi 7évben illettek már negativ jelzőkkel a származásom miatt, de ezt cigányoktól abszolút nem értem. Ők mégis mivel "magyarabbak" mint én?

2016. aug. 23. 10:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Semmivel se. Te erdélyi magyar vagy, ők magyarországi cigányok. Tehát te vagy a magyar, nem ők. De sokan egyébként ugyanazért utálják az erdélyieket, mint a zsidókat. Vagyis mert sokan közülük sírnak-rínak, aztán cserébe jól fizető állást kapnak köszönöm szépenért, míg aki bennszülött (magyarországi), az dolgozik, mint a barom, mégse jut előbbre. De ne értsd félre, egy szóval se mondom, hogy te ilyen vagy! Csak sajnos sokan nagyon pofátlanok közülük. Aztán a mérget a becsületes erdélyieken töltik ki a helybeliek.
2016. okt. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!