Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországi zsidó emberekhez...

Magyarországi zsidó emberekhez: miként "élitek meg" a haza fogalmát? Magyarország vagy Izrael?

Figyelt kérdés
Mind a két országért odaadnátok az életeteket, ha kellene, vagy Izrael az igazi haza, míg Magyarország "csak" az otthon? Természetesen más, születése óta itt élő, de alapvetően nem magyar származású emberek véleménye is érdekel ebben az érzékeny témában. Szélsőjobbos gyűlölködők most ha lehet, maradjanak távol.

2012. júl. 25. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Habár én nem vagyok zsidó voltak zsidók az ismeretségi körömben./osztálytársak, munkatársak, szomszédok/


Nem kell őket Izraellel azonosítani, nekik nem jelentett semmit mert itt születtek ők is meg az őseik is tehát ők szimpla Magyar emberek voltak, akik momentán a zsidó vallást követték.

Ennyi.

2012. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Zsidóból is van rengeteg.

Van aki utálja Izrael jelenlétét, vagyis sokkal árnyaltabb a dolog, minthogy a kérdező hinné (pedig nem vagyok liberális).

2012. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha Izrael lenne a hazájuk, oda költöznének, szívesen fogadják ott őket, és támogatják a bevándorlásukat.
2012. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok zsidó, de elég sokfélével találkoztam már, személyes tapasztalataim szerint nagyjából be tudom őket sorolni három csoportba.


Volt az első fajta, a ,,pesti", ilyennel a másik kétféléhez képest jóval többel találkoztam. Közülük volt, aki egy bozótban átmászás miatt betűrt bakancsért is megszólt, hogy a magyar történelem ismeretében hogy van képem ilyet csinálni. Volt olyan is, aki azért volt inkább Gyűrűk Ura meg fantasyrajongó, mert igazából az íjászat vagy a lovasíjászat jobban érdekelte volna, de az szerinte náci dolog. Ők azok, akiket látens nácinak szoktam hívni, mert kb. mindenről az antiszemitizmus és a nácik jutnak eszükbe.


Ismertem egy olyat is, aki a zsidó viccek figurája lehetne. 1877-es aranypénzt harmadáron akart megvenni tőlem, ,,baráti alapon" :) Egyébként nem volt vele baj, csak hajlamos volt hülyének nézni az embert.


És ismerek olyat is, akivel tök értelmesen el tudok beszélgetni szélsőjobbosként (!) pl. a magyar népi kultúráról, találmányokról, történelemről. Őt ilyen szempontból rendkívül becsülöm, mert nem általánosít, nem mossa egybe a hagyományőrzést, a hazaszeretetet a nyilasokkal és a nácikkal. Teljesen normális módon viszonyul hozzánk, sőt, a gondolkodásmódunk legalább 70-80%-ban fedi a másikét. Szóval ilyen is van, és bár a többi is ilyen lenne...


Persze ez csak saját tapasztalat, nyilván ahány ember, annyi féle, de akikkel én találkoztam, nagyjából besorolhatók a három csoport valamelyikébe.

2012. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
A magyarországi keresztény emberekhez: miként "élitek" meg a haza fogalmát? Magyarország vagy Vatikán? Ha érted mire gondolok, kedves kérdező.
2012. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, ez nem teljesen helytálló, mivel általános iskolai történelem tananyag, hogy a zsidó az egyetlen vallás a Földön, ami kifejezetten egy nemzethez köthető. A kereszténységet viszont elég sok nemzet felvette, és még többre erőltették rá erőszakkal.
2012. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Válaszok:


1.) A Jobbik vezetésének harmada zsidó, most kitudja csak számításból mondják azt amit, de ha nem.

2.) Magyar zsidóság vándorolt ki legkisebb mértékben Izraelbe.

3.) Többféle zsidó van, de a magyar hazafiak közt az elmúlt pár száz évben bőven találsz zsidókat. (Ezt nem rontja le, hogy a hazaárulok közt is.)

4.) Hogy ne csak zsidókról legyen szó, sok sváb, szász Trianon után (nem számításból) kitartott a Magyar haza mellett, de ugyan így sok zsidó is.

2012. júl. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én ugyan nem zsidó vagyok. És tudom,h ez a kérdés,főleg rájuk van kihegyezve. De én például 3/4 részben Ír származású vagyok,de mivel itt születtem,Magyarországot tartom a hazámnak. Még soha nem jártam Írországban,de egyszer mindenképp szeretnék oda is elmenni,hogy kicsit többet tudjak az őseimről. Szeretem Magyarországot,és magyarnak is vallom magam. Az Ír származásom miatt még sose volt semmilyen problémám.
2012. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, naponta szembenezunk a rasszistak alaptalan gyuloleteivel, ezert inkabb Izrael!
2013. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Segitettem a gyerekkori barataimnak sokat, amikor nem volt penzuk, 5 es soha sem kertem vissza, nem hanytorgattam) , s amikor megtudtak hogy zsido szarmazasu vagyok, rogton a hatam mogott askalodtak. Amikor kell valami akkor jo a zsido, ha viszonozni kell akkor mocskos zsido. A baratok 70 szazaleka irigy es sotet vilagnezetu, sokan azt hiszik hogy a zsidok el akarjak foglalni az orszagot, ami mar reg a csod szelen all. Inkabb Izrael ahol az emberek befogadoak es segitik azokat a magyarokat is akik nem zsido szarmazasuak!!! En igy elem meg!
2013. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!