Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az évek során nagyon negatív...

Az évek során nagyon negatív élményeket kaptam a magyar emberektől és depressziós vagyok itthon, szeretnék elmenni külföldre, mit tegyek? 23F

Figyelt kérdés

Legelsőként, szeretném elmondani mindenkinek, hogy senkit sem szeretnék megsérteni! Teljes mértékben tiszteletben tartom és elfogadom, ha valaki boldog itthon és szeret Magyarország tagja lenni.


Tisztelem a Hazámat, kötelességem elfogadni, hogy ide születtem, de a tény az, hogy depressziós vagyok itt és legszívesebben hamar elköltöznék innen. Olyan hamar, amilyen hamar csak lehetséges.


Borzalmasan megviselt engem a negatív magyar mentalitás, a gyűlölködés, az agresszió, a gyenge általános műveltség és a tolerancia, modern életfelfogás döbbenetes hiánya. Őszinte valóság, hogy egyenesen félek a magyar emberektől, boldogtalan vagyok itt, félek magyar emberekkel beszélgetni, külföldi állampolgárok esetében viszont sohasem probléma a beszélgetés. Jól beszélem az angol nyelvet, sosincs ezzel probléma, rengeteg külföldi barátom van (magyar nincs), hatalmas boldogság nekem velük beszélgetni. Nagyon jól megértjük egymást, tiszteljük a másikat, nagyon jó érzés, hogy ismerhetem őket.


Szomorú vagyok, hogy ki kell mondanom, de csak döbbenetesen minimális dolog köt Idehaza. Tiszteletben tartom a tényt, hogy ideszülettem, de semmiképpen nem szeretnék itt élni, mert egyáltalán nem vagyok boldog. Szeretem Európát, imádom csodálatos kontinensünket, mindenképpen ezen a földrészen szeretnék élni.


Gyűlöltek az iskolában, az általános és középsuliban is, folyamatosan bunkók voltak velem, lenéztek, nem tiszteltek, ami gyakorlatilag megadta az egyik alapot arra, hogy tisztázódjon bennem, nem vagyok idevaló. Nem voltak barátaim, haragudtak rám, kiközösitettek és mindig éreztették velem, nekik az sem lenne gond, ha soha többé nem látnának.


Volt egy nagyon élményem középiskolában, amikor a diákok körbefogtak, megvertek és nevetve azt mondták nekem: "Te nem vagy idevaló! Takarodjál el innen, el az országból is, tünj el, gyűlölünk, soha ne térj vissza!" és erre azt feleltem, "Ez egy olyan kívánság, amit igenis teljesíteni fogok! Elmegyek innen olyan helyre, ahol EMBERKÉNT kezelnek engem és nem szörnyetegek vannak körülöttem!"


Beszéltem Anyukámmal a dologról és azt mondta, tökéletesen megért engem és teljes mértékben támogat. Apa is azt mondta, menjek olyan helyre, ahol értékelnek, tisztelnek, emberként kezelnek. Testvérem pedig azt mondta, nem vagyok idevaló, máshol kell megtalálnom a boldogságot.


Jelenleg azt érzem, én tévedésből születtem ide. A Sors tévedett, nem vagyok idevaló. Egyszerűen el kell mennem innen. Olyan helyre, ahol értékelnek és nem szemétládaként kezelnek. Őszintén sajnálom, hogy le kell írnom ezeket az érzéseket, de úgy gondolom, igenis VAN okom így érezni, a nagyon negatív élmények és goromba emberek miatt.


Tudnotok kell, hogy nekem a rajz, a művészetek az életem és szeretnék kiteljesedni, megmutatni a világnak, hogy a zaklatóim súlyosan tévedtek, nem egy darab hulladék vagyok, hanem emberi lény, akinek vannak érzései és nem vagyok roncs. IGENIS élek, érzek, fontos vagyok, jogom van élni, jogom van harcolni, jogom van művésznek lenni és igenis jogom van elmenni is. Jogom van NEM elviselni a rossz dolgokat, jogom van boldognak lenni és jogom van hasznosnak lenni.


Bűntudatom van, mert tudom jól, a Himnusz és Szózat írói most nagy szomorúak lennének, hogy így érzek, de udvariasan elmagyaráznám nekik, hogy okom van így érezni és igenis szeretnék élni jogaimmal, megmutatni a világnak, hogy zaklatóim tévedtek, értékes ember vagyok és nem pedig egy hulladék. Úgy gondolom, meghallgatnák az érveim, s ha nem is tudnák elfogadni, legalább igyekeznének megérteni engem.


Csodálatos dolog, hogy a magyar kultúrában nagyon sok szép dolog van, nagyon szeretem a vár építményeket, a kellemes és szép népművészeti remekműveket, a fantasztikus ételeket, de ezek a dolgok sajnos önmagukban nem elegendőek a maradáshoz. Nem tudok, nem is szeretnék itt élni.


Mit tegyek? Hogyan tudom felkészíteni magam a külföldi életre? Hogyan építsem fel jövőmet? Mikre kell odafigyelnem? Meg tudjátok érteni érzéseim?


2016. aug. 24. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Tl;dr.

Gyűjtesz pénzt, kimész, szerzel munkát, have fun. Nem kell előadni, hogy te vagy a különleges kicsi hópehely, senkit nem izgat.

2016. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem is amit írsz, meg nem is. Nem ilyen mindenki ebben az országban, azt hiszed máshol az emberek csak jók?

Ha úgy érzed külföldön jobb lesz, próbáld ki a kinti életet. Sok külföldivel dolgoztam, én azt láttam, hogy köztük is vannak mindenfélék, ahogy itt is. Pusztán az országváltás nem feltétlenül megoldás minden problémára. Gyerekként is talán elég lett volna egy másik iskola, és találsz barátokat.

Jogod van azt tenni amit akarsz természetesen, de nem vagyok biztos, hogy jó helyen kerestél barátokat, ha csak negatív tapasztalataid vannak.

2016. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió, ha tényleg arról van szó, nem tréfadolog, foglalkozni kell vele. Ezt mint magam is érintett mondom.


A környezetváltozás az sokat segíthet, de nem fog automatikusan segíteni. Éppen ezért csapda helyzet is: sokan hajlamosak a csodát várni, és amikor az elmarad, a kudarcélmény rátesz még egy lapáttal a depresszióra.


Szóval először is itthon kezdjél magaddal valamit sürgősen, költözni ráérsz utána is.

2016. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján meg tudom erősíteni az előttem szólókat.

Ált. suliban a szerencsétlenek kiskölykök közé tartoztam, gondoltam "Majd középsuliban meglátják....". Aztán középsuliban is a "lúzerek" közé kerültem és bár a végére kikupálódtam mind kinézetre, mind önbizalomra a skatulyából nem tudtam kitörni. Gondoltam "Majd a főiskolán, ott úgyis új emberek új arcok". Ott is a szürkék közé tartoztam. Ösztöndíjjal kimentem külföldre "Ott normálisak az emberek...". Hát, nem.


Az ember nagy reményekkel vág neki a környezet változásnak, de az igazság az, hogy először magadban kell rendet tenned, különben bárhova mész, bármerre "menekülsz" egy idő után úgyis mindig abba a kategóriába találod magad, ahonnan menekülni akarsz.


Saját magadat kell rendbe tenned, lelkileg, pszichésen és el kell tudni fogadni magad, önbizalmat kell felszedned. Jól jön hogyha van barátod. Nem sok. Elég 1-2 ha azok az igaz barátaid és bármiről beszélhetsz velük. Gyakran többet érnek mint egy pszichológus. Ők tuti elmondják a véleményük. Sokat jelent ha elmondják kívülről milyennek látnak. Könnyebb változtatni.


Bár szívem szerint azt mondanám, hogy nem menj ki, a döntést úgy is te hozod meg. Nem lehetetlen, hogy neked bejön. Nekem is van ilyen ismerősöm. Egyetlen egy. Egy kövérkés magas lány. Neki Amerikáig kellett menni, hogy elfogadják. Ő tényleg boldog, de sokan akik kint vannak csak mondogatják. Mintha folyamatosan magukat akarnák megerősíteni, hogy "igen, nekem jobb itt kint", közben ugyanúgy szenved, mint itthon.


Ha ki is mennél, egy dolgot ha kérhetek tőled így ismeretlenül:

Ne hallgass másra és ne vágd el végleg a köldökzsinórt. És ha mód van rá, ne habozz majd visszatérni. Egyrészről itthonról kicsit könnyebb a zaklatóidnak fricskát adni (nyugi ők még itthon lesznek akkor is) másrészről te magad is okozhatod a változást. Lehet, hogy nem te váltod meg az országot, de ha már a saját környezetedben változást tudsz elérni sokat teszel az országért. Magától nem fog megváltozni sem az ország, sem az emberek. Azért tenni kell.

2016. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha közösségben így bánnak veled akkor valószínűleg van valamilyen tulajdonságod ami ezt kiváltja. Az emberek nem szeretik ha valaki különbözik tőlük, pl. egy ismerősömet küldték kiskorában Ausztriába suliba, a gyerekek körbeállták és mind megütötte. Nem örültek, hogy van ott egy idegen. Él itt 10 millió ember, szerinted mind hülye vagy inkább csak veled van valami gond? A külföldi barátaidat úgy érzem az interneten szerezted.
2016. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


nagyobb városban kevésbé foglalkoznak egymással emberek, de szemtől szembe ugyanezek lesznek a problémáid


amúgy személyiségi problémáid vannak, szoc fóbia, ptsd meg ilyesmik, pszichiáterhez fordulni nem szégyen, rajtam is segített

2016. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért itt nyavalyogsz, kérdezd meg a külföldi barátaidat!
2016. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!