Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet depressziós gyereket...

Lehet depressziós gyereket nevelni, akik még felnőtt korukban is azok maradnak?

Figyelt kérdés

Valakinek ilyen szülőkkel van tapasztalata? Pl h folyton veszekednek,egy kis alkoholizmus is közre játszik,stb.


Esetleg hasonló történetet tudtok?


Ha az egyik szülőd depressziós,ez hogy befolyásolt téged? Nekem konkrétan már ugyanolyan hangulatingadozásaim vannak,mint az egyik szülőmnek,hiába szed gyógyszert. Sajnos még otthon lakom,ezért nagyon nehéz megcsinálni,h ez rám ne hasson. Pszichológushoz érdemes menni ilyenkor?


Saját tapasztalatokat is várok. Valamint akiknek rossz gyerekkora volt,az mi miatt volt? Pontosan mit csináltak a szülők? Továbbá milyen érzelmi problémáitok vannak? Szeretetet nem tudjátok kimutatni? Nehezen barátkoztok? Mindentől tartotok ok nélkül?


Sokat segítenétek,ha ilyeneket megosztantok velem. Köszi előre is!



2016. jún. 1. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érdekel akkor írj privátban és mesélek.
2016. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

genetika ha szülő beteg a gyerek is az lesz nem segit ezen a doki pláne hogy az ilyenek nem is akarnak meggyogyulni

mert abba nőnek fel hogy a hisztivel mindent meg lehet uszni, szóval akor is ilyenek ha amúgy fiztikailag nem depisek

2016. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szüleim egész gyerekkoromban veszekedtek mindenen,bennem kialakult a szociális fóbia,hiába tudom,hogy vannak boldog családok is,én soha nem akarok családot és minden álmom,hogy amennyire csak lehet elzárkózzam az emberektől.

Sajnos a legtöbb rosszindulatú,gonosz,irigy,buta ember,akiktől jobb távolrartani magamat..

2016. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista apa, munkamániás anya, sokszor kikaptam néha ok nélkül is, megfélemlítettek, mások előtt megaláztak, viccet csináltak belőlem, szándékosan átvertek, megszívattak...


Ma is szociális fóbiám van, nincsenek barátaim, nem szeretem a testi kontaktust (puszi se), nem bízom senkiben, folyton attól félek, hogy nem fogad el senki, emellett kapcsolatfüggő lettem.


23L

2016. jún. 2. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Költőnő? ***** válasza:

Alkoholista szülők. Apámnak semmi nem elég jó, a szeretetét soha nem mutatta ki. Maximalista, mártír. Anyám érzelmileg rideg, nem emlékszem h valaha megölelt volna csak úgy. A köztük lévő intimitás az kb annyiban merült ki (amennyire gyermekként emlékszem és megmaradt), hogy apám mászik anyámra, anyám meg hárít ezer indokkal.

Hát szorongó gyerek és ennek megfelelően szorongó felnőtt lettem. Mindig lementem kutyába csak h szeressenek az emberek, mások véleménye, negatív megnyilvánulása meghatározó lett. Állandó bizonyítási kényszer, bűntudat, önbizalom totális hiánya, torz énkép, egészségtelen ego.


Nekem a Csernus munkássága, könyvei világítottak rá, hogy vmi nagyon nincs rendben velem. Mikor oldalakon keresztül ott vagyok leírva én, saját magam.


Elmentem hát a jó doktorhoz. Életem legjobb döntése volt, mert elindított egy olyan úton, ami nem a gödör mélyére, hanem onnan csak kifelé visz. Megtanultam azóta sokmindent, többek közt német mondani, kiállni magamért és nem másokra mutogatni a saját hibáim miatt.

Mkinek tudnia kellene.

2016. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tom80 ***** válasza:
Szia. Az én apám ivott és depressziós volt, de nem akármilyen formában. Sajnos ha ilyen körülmények között nő föl a gyerek, sokat lemintáz akaratlanul is, tehát teljes mértékben befolyásol: én legalábbis pl. erősen introvertált lettem, és ideges, depressziós természetű de jobban nem részletezném. Pszichológushoz menést javaslom, de ha van tapasztalatod, hogy milyen egy "mezei" pszichológus, tehát ha nincs pénzed jó magán szakemberre akkor gyakorlatilag semmi érdemleges nem történik, mint a DSM tesz kitöltését követően kapsz egy marék xanax beöntést. Amennyiben a probléma gyökerét óhajtod feloldani, mert ennek lenne értelme, úgy ahhoz nagyon jó, elkötelezett szakember kellene, és sok pénz, és évek. Üdv. Ha van kérdésed írj! 37/F
2017. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 27. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!