Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok is csak lövészárokh...

A magyarok is csak lövészárokharcokat tapasztaltak az első világháborúból? Mit jelenthetett valakinek ez az emlék?

Figyelt kérdés
Szabolcsban a Nyírségben élek, érdekelne hogy az ittenről elhurcolt katonáknak mit jelentett az első nagy háború... személyes tapasztalatok szerint egyik dédapám valószínűleg nem vett részt benne mert mint nemesi család utolsó leágazódásaként elivott és kártyázott felélt azidőben minden vagyont, másik dédapa pedig hadirokkanttá vált akivel már szintén nem foglalkozott a családja utólag. a tyúkolunkban régen talált apám egy emléket, egy első világháborús hadigyűrűt, beszéltem róla a hadtörténészeti múzeum kollégáival, 1914-1915 és egy monogram van rávésve, ez emlékeztet engem a saját rokonaimra
2016. aug. 25. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, a lövészárokharcok túlnyomórészt a frontok találkozásánál voltak. Az első világháborúban nem foglaltak minket el, nem volt megszálló hatalom (az osztrákokat kivéve persze). Verdunnél, Somme-nál voltak a lövészárokcsaták. Szerintem a veteránok közül legfeljebb 1-2 él, és ők ennyi idősen már arra se emlékeznek, mit reggeliztek.
2016. aug. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hollófernyiges ***** válasza:
A magyar katonák az Isonzónál és a keleti fronton harcoltak. Az előző tipikus lövészárokharc volt, az első tizenegy nagy csata rengeteg véráldozattal járt területi mozgás nélkül. Az orosz front kicsit mozgékonyabb volt, mert nagyobb volt a terület, nem lehetett annyira bekoncentrálni a katonákat, különösen a háború elején még a lovasok is használhatóak voltak. Azért alapvetően ott is lövészárokból lövöldöztek egymásra.
2016. aug. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló

[link]

2016. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!