Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg gyávaság külföldön...

Tényleg gyávaság külföldön dolgozni, élni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor megkapom,hogy mennyire gyáva vagyok,mert kivándoroltam,és itt "telepedtem" le. Természetesen,nem akarok örökké csak egy "bevándorló" lenni,szeretnék hazamenni,de egyenlőre még nem tudom megtenni.

Akik azt mondják,hogy ez gyávaság,meg menekülök a bajok elől, és ez az egyik kedvencem idézem:

"Amikor baj van elmenekülsz,aztán mikor minden jó lesz jönnél vissza Magyarba." És a másik kérdés a "Mit tettél te a hazádért?" kérdés. Egyszerűen csak érdekel,hogyan jön az emberek fejébe,hogy gyávaság egy idegen országban,kultúrában munkát vállalni. Nem olyan könnyű,mint azt sokan hiszik,hisz a családom is messze van tőlem,stb....


2016. szept. 6. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem gyávaság, lassan már kötelező lesz, mert itt nem lehet megélni.
2016. szept. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem tekintelek gyávának. Ugyanis mi a fenét csinálhattál volna Magyarországon ha itt olyanok tekintik magukat falkavezérnek akik kevésbé értékesek mint te? Persze például szélhámos brókercéget tudnak alapítani de az emberek pénzével való lelépés az nem hasznos tevékenység, abból nem szokott rendbejönni az egészségügy, ahogy a kátyús útjainkból sem lesz osztrák útminőség.
2016. szept. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Pont annyira gyávaság, mint nem beledugni a húsdarálóba az ujjad.
2016. szept. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Nem gyávaság.
2016. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
29%
Nem gyávaság! Ha ez kell ahhoz hogy rendesen tudj élni! Anyummal annaki idején kimentünk Belgiumba mert nem tudtunk itthon megélni, nem tudtam beilleszkedni, haza jöttem! Megbántam,sokkal kedvessebbek voltak velem az emberek,sokkal több lehetőségem lett volna! Megtanultam hollandul,angolul és mégis itthon vagyok! Bárcsak ott maradtam volna! Több a munka,jobb a füzetés! Magyarországhot nem köt semmi, barátok se, itt mindenki csak bántott! "Mit tettél az országodért" kérdést meg csak azért nyomatják mert féltékenyek! Maradj ott,élj boldogan! Legyél boldog! Alig várom én is hogy vissza menjek Belgiumba! 19F
2016. szept. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
94%

Ez egyáltalán nem gyávaság-bátorság kérdése. És ha már itt tartunk, ahhoz is elég bátornak kell lenni, hogy külföldön dolgozz, élj.

A jelenlegi helyzetekhez mérten, szerintem ez a legjobb döntés, plusz azt is figyelembe kell venni, hogy a tapasztalatszerzés, nyelvtanulás, világlátás sem kontra a listán.

Ne foglalkozz ezekkel a véleményekkel, attól hogy külföldön élsz, még igenis szeret(het)ed a szülőföldedet, elvégre ez a hazád.

2016. szept. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Aki ezt mondta, egy degenerált idióta! Rengeteg bátorság kell ahhoz, hogy kimenjen az ember, főleg ha egyedül megy. Ez a hazás szöveg meg egyszerűen röhej. mit tennék a hazámért? Annyi biztos, amennyit a haza tesz értem. (a nagy büdös semmit)
2016. szept. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Mit tettél te a hazádért?"

És a haza mit tett például azokért a dolgos parasztemberekért akiknek tulajdonát az állam nevében elvették és beverték őket a TSZ-be rabszolgának? Ahol egy életen át rabszolgatartó típusú pszichopaták uralkodtak rajtuk majd tönkrementek a munkában. Megmondom mit tett értük a haza: Például a rendszerváltáskor ismét megalázták őket de most egy "kilépési nyilatkozattal", ami abból állt hogy 3000 Ft-ért egy-egy privatizáló szélhámos megvásárolta tőlük a tagságot. Szerintük ennyit ér egy emberélet és egy élet munkája. Hát ezt tette a haza.

2016. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne gyávaság? Szerintem akik okoskodnak, hogy gyávaság országot váltani, ők mennének a legszívesebben. Csak lusták. Inkább ülnek a langyos kakában, panaszkodnak, hogy milyen rossz, esetleg kimennek 1-1 tüntetésre üvölteni.
2016. szept. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azok a gyávák akik ilyeneket mondanak neked!Én ezt nem is ragoznám tovább.
2016. szept. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!