Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi buta ember...

Miért van ennyi buta ember Magyarországon?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge, ne vegye magára! Értelmes válaszokat szeretnék kapni.
2010. ápr. 22. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Műveletlenek,az iskolai oktatás sem jó.Nem toleránsak,és szűklátókörűen gondolkodnak.Még az egyetemet végzettek nagyrésze legfeljebb szakbarbár,de semmi máshoz nem ért.
2010. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A butát is lehet több képpen értelmezni.Mert akinek van egyetemi végzettsége, lexikális tudása, emberileg viselkedhet bután.Vannak olyan dolgok amiket az egyetemen sem lehet megtanulni.Ha valaki iskolázatlan, az pedig tanulatlan.
2010. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar ember között is népszerű az általánosítás, amellyel a gondolkozást spóroljuk meg.
2010. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Minél tanultabb, annál butább....( az élethez )
2010. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert gondolod igy, mert nem elsz szerbek kozott. Utazzal le es megvaltozik a velemenyed a magyar neprol.
2010. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Elég sok oka van, lehet.

A szocializmusban arra nevelték az embereket, hogy ne gondolkozzanak, majd az állam megoldja helyettük a problémákat. Az állam mondta meg, hogy az embereknek mit kell csinálniuk, mit és hogy gyártsanak. Meg azt is, hogy a mezőgazdaságban mit kell termelni. Így aki gondolkozott, és javasolt valamit, csak rosszul járt. Az emberek, akik ebbe éltek, ehhez szoktak hozzá, ezt nevelték beléjük. Most jött egy más világ, és sokan nem tudnak eligazodni.


Aztán ott van a média butító hatása, pl. Győzikesó, meg ilyenek. És az emberek ezt nézik, ahelyett, hogy beszélgetnének, játszanának, kártyáznának, ami mozgatja az agysjteket, gondolkodásra késztet.


Aztán ott van a túl sok információ, ami között nehéz eligazodni.


A rohanás is teszi.

Pl. a gyerekek is rohanva tanulnak olvasni, és ezért is lehetnek funkcionális analfabéták.


Meg a városi életforma, ami egyrészt, eltávolítja az embereket a természettől, ezért a természettel kapcsolatos tudás, érdeklődés elvész. Ezenkívül a város elkényelmesít, hozzászoknak az emberek a kényelemhez, ahhoz, hogy kiszolgálják őket.

Pl sokhyelyen azért is panaszkodnak, ha "csak 20 percenként megy busz" van ahol örülnek, ha 2-3 óránként jár.

Meg panaszkodnak, hogy fél órát kell gyalogolni. Noha máshol egy, másfél óra meg se kottyan.stb.


Szerintem ezek mind közrejátszanak, de biztos van még más is. Én ezeket látom.

2010. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálad miben nyilvánul meg más butasága? Általános műveltség, hiszékenység, babona? Valami konkrétat légyszi. Egyébként szerintem egyáltalán nem buták a magyarok, de ez az én véleményem. Nem tudom, hogy tudod-e, de a magyarok adták a világnak a legtöbb tudóst. Van is egy ilyen sztori, hogy évente összeülnek a világ legnagyobb tudósai és az első mondat, ami elhangzik az, hogy "hölgyeim és uraim, akkor beszéljünk magyarul"
2010. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az oktatás pocsék nálunk, meg az emberek lusták, nem olvasnak, nem művelődnek. A reklámokban nem az megy, hogy vegyél egy jó könyvet és olvass, mert az jó, hanem hogy járj bulizni, tombolj hajnalig, dugj meg mindenkit stb.

De szerintem itt nálunk még nem is olyan vészes a helyzet. Nézd csak meg mondjuk Amerikát...

2010. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez mindenütt így van,nemcsak nálunk.
2010. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
08:04 Leírtál minden kategóriát, amibe szerinted egy magyar ember beletartozhat. Remélem tudod, hogy te is benne vagy valamelyikben.
2010. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!