Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az életállapoto...

Hogyan lehetne az életállapotom miatti szégyenérzetet félretenni? Pszichológiai eset lennék? Köszönöm, ha elolvassátok. )?

Figyelt kérdés

Mindazt, amit írok, ne gondoljátok önsajnálatnak, mert keményen dolgozom magamon. Ez inkább önvád és reális énkép.


Gyakran hall az ember olyat, hogy a mai fiatalok a kapunyitási pánik miatt késleltetik a felnőtté válást, elhúzzák a tanulmányaikat, otthon élnek, és nem akarnak felelősséget vállalni, családot alapítani.



29 éves férfi vagyok, levelezőn, főállás mellett tanulok, és ez a harmadik szakom. Az elsőt otthagytam, mert rájöttem, nem tudnék ezzel foglalkozni, a másodikat a mellette nappali tagozaton párhuzamosan végzett munka miatt elhúztam. Passziválnom kellett, majd a záróvizsgát csak abszolválás után 1,5 évvel később tettem le, mert volt, hogy napi 12 órákat dolgoztam. Most erre a szakra Mesterszak helyett egy egy éves szakirányú továbbképzést építek, (mert a mesterhez szükséges ritka nyelvből nem értem el a felsőfokú tudást). Tehát egy év múlva meglesz a második alapdiplomám,ami a munkaerőpiacon igen keresett, és jól kiegészíti az első diplomámra épített szakirányú továbbképzést. (Mesterre talán később, család mellett megyek; kb. a hallgatók 10%-a megy e területen mesterre, főleg a PhD-zni akarók.) Levelező mellett TDK-ztam, és tavaly Erasmus-ösztöndíjat is nyertem (tudom, nagyon túlkorosan, de alatta külföldön végig dolgoztam és könyvtáraztam, nem buliztam.) Tehát itt sínen vagyok, minden korábbi sikertelenségem ellenére.


Már 8. éve, hogy önálló vagyok, tehát albérletekben élek, főzök, mosok magamra. Csak az ünnepekre megyek haza a szüleimhez, és mindent én finanszírozok (kivéve az említett külföldi ösztöndíjat)


Barátnőm még sohasem volt. 22 éves koromig volt egy komoly problémám, ami tejesen aláásta az önbizalmamat. Amikor ez megszűnt, már voltak próbálkozásaim, de talán a görcsösségem miatt sem jártam sikerrel. Emellett nagyon plátói típus vagyok: ha egy lányba beleszeretek, akár évekig rá se tudok nézni másra. Ezen tudom, változtatnom kell, mert az idő már sürget, és családapa szeretnék lenni. De jelenleg két szak és munka mellett nincs időm ismerkedni. A másik, hogy sokat spórolok, hogy behozzam a lemaradásomat: pl. fél éve élelmiszerre nem költök többet mint 350 Ft/nap. Ez nem lesz örökké így, de csak a hasamon ill. mellékállás vállalásával tudok spórolni. Autóm persze nincs.(Tehát ez alapján sem felelek meg a társadalmi normáknak.)


Mindig szégyellem magamat, amikor olvasom, hogy mások hol tartanak az életben. Szeretnék sokat tenni a társadalomért és a hazámért (épp ezért önkénteskedem is; kb. heti egy óra még belefér az időmbe). Nemrég volt érettségi találkozónk. Annak idején én tanulásmániás voltam, bár később kisiklottam. Most pont egy olyan osztálytársam szólta le az életállapotomat, aki gimnáziumban könyvmolyságomért és zárkózottságomért szívatott. Az ő karriere lineárisan alakult, az enyém nem. De ezért csak magamat hibáztatom.


Tudom, hogy egy év múlva, amikor jó pár évnyi sokféle munkatapasztalattal, de mégis pályakezdőként fogok dolgozni, már meglesz az önbizalmam, és derűlátóan fogok a jövőbe tekinteni, tudva, hogy megérte küzdeni.


De vajon a munkáltatóim is így gondolják-e majd? Nem fognak-e félreismerni, életművésznek, csapongónak tartani? Volt, hogy átmeneti jelleggel nem szakmai (nyolc általános végzettséggel vállalható) munkát végeztem, hogy fenntartsam magamat (a szüleim erről nem tudtak).


De még fontosabb kérdés, hogy lesz-e olyan nő, aki ilyen múlttal el tud-e majd engemet fogadni?


Nem biztatást kérek (bár jól esne), hanem véleményeket. Akár ti is írhattok magatokról, örömmel olvasnám a történeteiteket.



#életkor #karrier #életállapot
2016. okt. 21. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:

"Autóm persze nincs.(Tehát ez alapján sem felelek meg a társadalmi normáknak.)"


* Itt a társadalmi norma nem az autó birtoklására, hanem az előző mondatokra, tehát a párkapcsolati helyzetemre utal.

2016. okt. 21. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én hamarosan 50 leszek, de még mindig nem tudom hogy mi leszek, ha nagy leszek. :) Mindig azt csináltam, ami adódott.


Időközben beszereztem két diplomát, mert úgy hozta a sors, és van három olyan hobbim, amiben még nagyobb szakértelemre tettem szert, mint a hivatalos szakmáimban. Dolgoztam mindkét szakmámban és mindhárom hobbimmal kapcsolatos melóhelyen is.


Eközben két igazán ideális melóhelyem volt, amely a két szakmám és a három hobbim közül egyikhez sem kötődött. Mindkettőt a vadkapitalizmus számolta fel, különben még mindig ott dolgoznék.


Anyagilag és háztartásilag hamar önálló lettem, de közben laktam albérletben, tömegszálláson, lepukkant panzióban, saját lakásban, élettárs lakásában, stb.


A párkapcsolataimat inkább nem is részletezem. ;)


Szóval aggodalomra neked sincs semmi okod. Valahogy úgyis lesz, hiszen úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna.

2016. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

22eves korodig mi volt a problemad? aki ismer tudja? mert ez anonim oldal es nick neved sincs kint vagyis a torteneted alapjan felismerhetnek de ha tudjak hogy minvolt az akkor kozolhetned mert mi meg nemnismerunk

nemnreszletek persze


amugy semminproblemat nemnlatok en veled...


29 evesen eleg fiatal vagy es keresel annyit hogy eltarsd a csaladod nem


mi a gond?

ha onkenteskedsz akkorngondolom istent is megtalaltad es hasznara leszel anvilagnak

miert erzed hogy nem vagy jo?

2016. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sanyinak ***** válasza:
Ha szorongva kezdesz az allas- es parkeresesnek, akkor azt erezni fogjak rajtad es valoban leertekelnek majd. Probalj lazulni, ne feszengj! Nem mondom, h idd le magad, de valahogy oldd fel a gatlasaidat!
2016. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Sokat jelent számomra minden válasz.


Leinni biztos nem fogom magamat, mert egyáltalán nem iszok alkoholt, és semmilyen káros szenvedélyem nincs. Ez jelenleg az egyetlen pluszpont, amit fel tudok mutatni a társkeresésben:). Egyébként már annyira nem vagyok görcsös, sokat fejlődtem e téren, jól el tudom adni magamat, és szerintem az emberek meglepődnének, ha tudnák, hogy sose volt még senkim.


Az a baj, hogy úgy érzem, ha az emberek érdeklődnek utánam, hogy folyton úgy éreztetnem kell, hogy igen, ennyi idősen itt tartok, DE ne ítéljetek el, mert nem a szüleim tartanak el, dolgozom stb, csak későn találtam meg önmagam. Ezért is kerülöm az embereket (ami nem nehéz, mert introvertált vagyok), mert úgy vagyok vele, hogy ezt a pár évet inkább magányosan töltöm, de amint "elkészültem" önmagammal, tehát végre végeztem az egyetemmel, úgy, hogy tényleg próbára tettem szellememet-testemet-lelkemet, miközben anyagilag is független voltam, akkor már bátran állok majd oda az emberek elé.

2016. okt. 21. 22:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy mi volt a problémám 22 éves koromig...Jogos a kérdésed, ha már így kitárulkoztam, illene erről is írnom. De könnyű lenne ez alapján beazonosítani engemet. Maradjunk annyiban, hogy nem betegség, inkább egy pszichés probléma, ami nálam erősebb jellemeket biztos nem érintett volna. Privátban megírhatom, ha érdekel.
2016. okt. 21. 22:20
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

koszi nem kell


mint irtam szerintem nincs okod ra hogy "aggodj" sokkal tobbet teszel es ertel el mint az atlag, szerintem...

igy csak csalad kell es mindenteren stabilitas, es az hogy magadban biz, tudat alatt szerintem bizol is, de ismerd el onmagadnak is ezt, es eld az eleted,

en sokra tartom ha onkenteskedik valaki, igy ezt javaslom be hagyd abba ha van erod ra


Xy4

2016. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!