Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félretennétek a szégyenérzetet...

Félretennétek a szégyenérzetet és elmennétek az osztálytalálkozóra vagy inkább otthon maradnátok az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
az általános iskolás osztálytársaim rendezik az első osztálytalálkozónkat. én voltam az osztály legjobb tanulója. 17 évesen terhes lettem, az iskolát abba kellett hagynom, kemény 8 általánossal büszkélkedhetek így, 19 évesen férjnél vagyok, a legjobb csaj voltam, azóta egy kövér disznó ettem. tiszta szégyennek érzem magam. van egy két olyan volt oszt.társam akiket szeretnék, és egy évbe egyszer váltunk néhány szót, de amúgy semmi. mit tennétek? én nem szívesen mennék.
2012. dec. 4. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Engedd meg, hogy gratuláljak neked.
2012. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Tedd félre a buta gondolataidat és ha vágysz menj el. Ha ugy érzed, hogy "elhiztál"akkor meg tegyél azért is.
2012. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem akarsz, akkor ne menj.

A középiskolát meg estin vagy valahogyan tessék befejezni - ha meg gondjaid vannak a testsúlyoddal, akkor azzal is kezdj valamit. 19 vagy, nem 91 hogy lemondj mindenről.

Majd a tizedikre elmész, addigra minden tekintetben össze tudod magadat szedni.

2012. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Hát... Elég kár, hogy így alakult az életed, sajnálom. :(

De ettől még nem kell szégyenkezned és bezárkóznod, főleg nem kell elbujdosnod a volt osztálytársaid elől!

Inkább tegyél a felsoroltak ellen: fogyókúrázz, sportolj, menj el esti iskolába, tanulj nyelveket... Javíts a helyzeteden!

2012. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
78%
Azért jó lenne azt is tudni, hogy te is szégyennek éled ezt meg? Már érted.. Az éremnek két oldala van. Pl. van egy (gondolom) gyönyörű gyereked. Van egy férjed- 90%-nak vszeg még kapcsolata sincs rendes. Ha elmész, akkor próbáld ezeket poztív színben nézni, ne mindig a negatívat. Amúgy meg honnan tudod, hogy a többi nem hízott-e el, meg ilyesmi. Az, hogy hány osztályt jártál, nem hiszem, hogy bárki megkérdezi.
2012. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Menj el bátran ha szeretnél.Fogyózni pedig kezdj el.....
2012. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató szavakat, sajnos nincs gyerekem, mert meghalt a kisfiam, emiatt depressziós lettem, bezárkóztam, nem igazán megyek emberek közé.
2012. dec. 4. 11:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, akkor ne menj. A többiekkel mi van?

Biztos van akinek még rosszabb.


Nekem is volt ilyen osztálytársam álltalánosban.

Csinos volt, divat mániás, jó tanuló, a fiúk körbeugrálták. Tök jó suliba vették fel. Ő is megszült 17 évesen. Most 23. Tavaj szülte a másodokat. El van hízva, rongyokban jár. Nem tanult tovább, 8 osztálya van. A párjával még együtt van ugyan, de a pasi sokat csalja.

Nekem is megvan róla a véleményem. Ennek ellenére én szeretném őt látni egy esetleges osztálytalálkozón. Aranyos személyisége van. Elcseszte az életét, de attól még jó ember. Kíváncsi vagyok mennyit változott belülről, felfogásilag. Nem csak a fb-os képei érdekelnek.

Nem értek eggyett azzal amit csinállt, de nem is az én dolgom.


Én sem büszkélkedhetek.

Van egy szakmám, amiben nem tudok elhelyezkedni. Albérletben lakunk a tőlem jóval idősebb párommal, akinek a 13 éves gyerekét neveljük.


De 19 évesen még bőven vissza mehetsz a suliba. 23 éves korodig ingyenes nappali tagozatra is. Vagy gyorstalpaló tanfolyamra. Akkor legalább elmondhatod, h ez a szakmám. Azt már nemigen fogják megkérdezni, hogy sulis, vagy tanfolyamos.

2012. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem sok értelmét látom az ilyen "pofaviziteknek", mint egy osztálytalálkozó.

Akikkel szeretnél, találkozhatsz máskor is, hiszen például a közösségi oldalaknak köszönhetően felveheted velük a kapcsolatot.

Az általános iskola után sokat változnak az emberek és a kapcsolatok, a legtöbb általános iskolai kapcsolat megszűnik.Csak azok maradnak meg, akikkel tényleg igazi volt a barátság, ők nem fognak rosszat mondani rád.

Viszont vannak, akik egy osztálytalálkozóra csak azért mennek el, hogy utána legyen miről csámcsogni.És aztán terjesztik a mocskos pletykáikat, hogy "húú, te tudtad, hogy xy-nak gyereke van és hogy meghízott, stb..."Na, az ilyen tetvek miatt nem mennék, ilyenek mindenhol vannak és a legjobb posztba került emberről is leszedik a keresztvizet.Egy osztálytalálkozó már amúgy sem lesz soha olyan, mint a régi bulik voltak, de ahogy gondolod.Bárhogy is van, biztos, hogy szemtől szembe senki nem fog rád rosszat mondani, olyan emberek is biztos lennének, akikben pozitívan csalódnál.

Egyébként semmi szégyen nincs abban, hogy neked a család jött össze hamarabb,a karrier helyett, ha neked ez volt fontosabb, semmi baj, még így is van időd babázás mellett tanulni!Kövérség ellenére pedig lehetsz csinos, majd lefogysz.

Én nem mentem már két osztálytalálkozóra, mondjuk én nem tudtam, hogy lesz.Aztán egy régi barátnőmmel, mikor összefutottam, mondta, hogy úgy meghívtak volna, de nem találtak a közösségi oldalon.Ja, nem találtak, mert nyilván nem is kerestek.Jajj, a képmutatástól nagyon kiakadok, azért nem kedvelem az efféle összejöveteleket sem!

2012. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz kéne menni (jó értelemben és segítő szándékkal mondom) elsősorban, mert ez baj. Szakember segítségére lenne szükséged, viccen kívül.
2012. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!