Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » József Attila korában már...

József Attila korában már használhatták a mákteát drogként? Vagy milyen lehetőségeket rejtett ez a korszak?

Figyelt kérdés
arról jutott eszembe hogy 1920-30as években igazából volt-e az átlag magyar embernek a piázáson kívül más lehetősége kiütni magát? nem igazán olvastam utána hogy ebben a korszakban milyen szinten álltak épp a valamilyen ópiáttartalmú gyógyszerek a patikákban ezért jutott eszembe a máktea alternatívaként
2016. okt. 25. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Előtte is.
2016. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Hogy a rákba jön ide József Attila?


Csáth Gézáról hallottál?


Az unokatesója „Comprendre c’est tout pardonner" című versét ismered?

2016. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Különböző ópiátokhoz hozzá lehetett jutni patikában, könnyebben, mint ma. De ez nem kevés pénzbe került, ezért akik ilyent vettek, tényleg gyógyászati célra használták. (Ritka kivételtől eltekintve, mint például az említett Csáth Géza.) A többségnek egyszerűbb és olcsóbb volt, ha pálinkával ütötte ki magát.
2016. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tudtam hogy minimum egy valaki lesz aki megemlíti Csáth Gézát...nem orvsokról kérdeztem hanem átlag magyar emberekről alsóbb rétegből gyári munkások stb. akkor ha hozzá is juthattak volna inkább az anyagiak korlátozták ezt gondolom
2016. okt. 25. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Fehérürmös Abszint, ha jól tudom, Ady egyik kedvenc itala volt.

(Ma már feketeürömből készítik, abban lényegesen kevesebb a thujon nevű hatóanyag.)

2016. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!