Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a középkorban a muzsikusok...

Ha a középkorban a muzsikusok voltak a zene egyetlen forrásai, és az emberek már nyilván akkor is szerettek mulatni, miért vették mégis alacsony szintre őket?

Figyelt kérdés
fura hogy azidőben mikor tényleg csak azok a művészemberek szolgáltattak zenét akik erre tették fel az életüket, szinte semmibe voltak nézve, az egyház sem jó szemmel nézte ami ugye akkoriban elég sokat jelentett, és nem csak a vándormuzsikusokra értendő ez hanem pl. az udvariak is csak a várnép közt tengődtek akár egy akármilyen más szolgáló. hogyhogy nem vontak összefüggést a művészet és érték között, hogy többre kéne becsülniük ezeket az embereket?
2016. okt. 31. 19:07
 1/1 anonim válasza:

Szerintem, az is hozzátartozik, hogy irigykedtek rájuk, és féltek, hogy ha túl nagy teret kapnak, és túl nagy elismerést, akkor "elszállnak". Alapból a művészek érzékenyebb lelkű emberek.

Másrészt, írtad az egyházat, talán az is közrejátszik, hogy például Paganini-t is "Az ördög hegedűse" néven emlegették, olyan zseniálisan játszott. Tehát az egyház talán eretnekségnek (?) tarthatta, még ha ostobán is hangzik.

Egyébként, gondolj bele. A művészek akkoriban is, és a mai világban is alig keresnek valamit. Jó, most nem Rihannára, vagy Taylor Swiftre gondolok, hanem a klasszikus zenével foglalkozókra, vagy a mezei könyvírókra. Esetleg a festőkre, vagy a fotósokra. Egy-kettő ki van emelve a rivaldafénybe, a többi pedig küszködik.

Van Gogh egész életében egy festményt adott, el, most meg mennyibe kerül egy festménye! Egyszóval szerintem abban az időben ezért sem ismerték el, mert nem tudták mijük van, az újításokra nem álltak készen, de a régi dolgoktól is el akartak szakadni.


Ne haragudj, ha kicsit eltértem a tárgytól. :)

2016. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!