Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudnátok olyan ételeket...

Tudnátok olyan ételeket mondani amelyeknek (nagyon) alacsony a szénhidrát tartalma, de mégis laktató?

Figyelt kérdés
Minden esti pekárúmat szeretném kiváltani valamivel, ami nem hízlal, viszont azt sem.szeretném, hogy korgó gyomorral feküdjek le aludni! :)
2016. ápr. 3. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mégis? Pont attól tud igazán laktató lenni valami, hogy kevés benne a szénhidrát (már ha van azért rendes kalóriatartalma), bár persze ez emberfüggő s amúgysem ilyen egyszerű. De a szénhidrát laktat legkevésbé a makrotápanyagok közül (nagy általánosságban. van, akinél nem így van). A fehérje pedig a legjobban. Úgyhogy valami fehérjedús ételt ajánlok, de egy kupac szénhidrátszegény zöldség sem árt :) Zsír opcionális, illetve nem mindegy az étrend... Gondolom, te inkább szénhidrátra alapozol, így annyira nem ajánlom a viszonylag sok zsírt este. De valamennyi simán belefér.

Hús, tojás, sajt zöldséggel? Ezek mindegyike lehet nagyon zsíros, de visszafogottabb zsírtartalmú is, amúgyis, mennyiség kérdése is a dolog.


A kalóriatöbblet hizlal. Sokunknak pedig a szénhidrát sem előnyös e szempontból (inzulinszint, a rossz laktatás, miegyebek miatt).

2016. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Tojás mindenformában.
2016. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Jézusom, ezt a hülyeséget hol hallottad,hogy a szénhidrát laktat? Épp az az, ami felnyomja a vércukrodat, ezáltal gyors energiához jut a szervezeted, majd rövid időn belül le is esik megint, és fáradékony leszel valamint nagyon-nagyon éhes.


Szénhidrátra alapozni nem megfelelő a szervezetednek. Ráadásul pont, hogy a szénhidrát hizlal.


Alapvetően fehérjedús, megfelelően zsíros ételekre lenne szükséged. Pl. hüvelyesek (babfélék, lencse, csicseriborsó stb.), tofu, tojás, olajos magvak, tejtermékek pl.

2016. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

szia, túró eperrel pl.tehetsz ra egy kis fahejjat is.

én kevertem bele feherjeport is.

ha nem unod,ehetsz mindennap este túrót.tehetsz bele almat is.

2016. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
jahh nem irtam h zsirszegeny túrót..:)))
2016. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#3: Amit írsz, az inkább a gyors szénhidrátra vonatkozik, s persze a mennyiség sem mindegy. De van, akit sok gyors szénhidrát is pompásan és hosszan laktat. S van, akit némi lassú is csak éhessé tesz. Akad, akinek igenis az az ideális, ha sok szénhidrátot eszik, főleg, ha nagy a kalóriaigénye, így sok szénhidrát nélkül özön zsírt kellene ennie a megfelelő mennyiségű fehérje mellé. Ez nem mindenkinek jó.

A kalóriatöbblet hizlal, bár ezt már írtam az első hozzászólásomnál. Hormonálisan van egyfajta "negatív" hatása e szempontból a szénhidrátnak, de a kalóriabevitel az aduász s a testünk működése sem egyforma.

2016. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bár régi kérdés,úgy gondoltam írok. Szóval nekem a hajdina kása vált be,eltelit, sokkal jobban, mint a zabkása. Ha eszek pl reggelire teljes kiőrlésű kenyeret tojással és zöldségekkel eltelit ebédig. Ilyenkor nem kell tízóraira semmit ennem. Volt,hogy ettem joghurtot ilyen egészséges granolával és eperrel, de 1 óra után már éhes voltam. A fehér lisztes termékek kevésbé jó, inkább a jó minőségű szénhidrátot kell választani. Egy ideig sült karfiol és brokkoli rántottát készítettem, mennyei és egészséges is. Megint el is kezdem készíteni.
2022. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!