Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogtalanul akadtam ki vagy ez...

Jogtalanul akadtam ki vagy ez szerintetek is felháborító?

Figyelt kérdés

Vasárnapi ebédre meghívtam mindenkit aki a szülés után segített főként a baráti kört és a szomszédasszonyomat aki vigyázott a házra még szülni voltam.

Már amikor meghívtam akkor közölte hogy jót főzzek ne valami sz*rt és hogy ő vegetáriánus kicsit kiakadtam ezen a hozzászólásán de szó nélkül lenyeltem 2 barátnőm tojás diétázik így egész könnyűnek tűnt a dolog.

A menü: Tojásleves,Gyümölcsleves,Húsleves,Tojás saláta, Francia saláta,Krumpli püré,Rántott hús,és sült tofu a szomszédasszonynak.

Délre mindenki megjelent 1-kor asztalhoz ültünk, kiraktam a leveseket amire a drága szomszédasszonyom megjegyezte hogy ő vegetáriánus és ezekből nem eszik. Nagyot néztünk főleg én kicsit fel is szaladt a pumpa kérdeztem hogy mi a baja hisz 2 leves is van ami egyáltalán nem tartalmaz húst, mire kegyesen megjegyezte hogy sem tojást sem tejterméket illetve semmilyen állati eredetűt nem eszik és hát ő szolt nekem előre és hogy nem bizonyulok túl jó vendég látónak.

Már rohadtul felment a pumpa de higgadtságot erőltetve megkérdeztem hogy ha Vegán miért nem azt mondta? persze érkezett is rögtön a válasz mi szerint ő vegetáriánus és amúgy is a 2 ugyanaz. Nem akartam szemét lenni és hát én hívtam meg szóval még a többiek ettek én sütöttem egy kis zöldséget mert hát étel nélkül csak nem maradhat,de ez még csak a jéghegy csúcsa nálam ott törött el a mécses amikor kijelentette hogy a vendéglátás sz*r volt és hát evett már sokkal jobbat is...

Ti erre hogyan reagálnátok? A jelenet rendezéstől és az ordítástól csak azt tartott vissza hogy én vagyok a vendég látó nekem kell példát mutatni.


2016. nov. 17. 05:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda frusztralt egy nember :( En megtartanam innentol a harom lepes tavolsagot, az tuti. Koszonesnel melyebb kapcsolatra nem lenne vele szuksegem. Hacsak bocsanatot nem ker. De a tuske akkor is megmaradna. A vegetarianus az nem vegan, es ha o ezt nem tudja, akkor marhara elmelyulhetett a temaban.

En nem ehetek tejet, tojast, szojat, es ha vendegsegbe megyek, csondben maradok, es csak azt eszem, amiben biztos vagyok. Nem allok le paradezni. Plane emiatt a haziasszonyt megalazni.

2016. nov. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szeretek főzni és figyelek a környezetemre ha megmondja hogy vegán akkor olyat csinálok ami biztos megfelel az elvárásainak. De ez nekem túlzás volt, sok mindent én sem eszek meg ha vendégségbe megyek és olyan étel van az asztalon akkor eszek a levesből hisz mindegyiket szeretem a második féléből meg csak egy részét amit nem utálok de ha pl lecsó akkor közlöm a háziasszonnyal hogy nagyon röstellem magam de diétázom pedig nagyon szívesen ennék az adott ételből de szigorú a diétám és nem ehetek paradicsomot például de szívesen vennék még egy kis levest vagy félre vonom és kerek perec megmondom hogy nem szeretem az adott ételt ezért ne haragudjon, volt már rá példa hogy még mindenki pacalt evett én kolbászt meg hurkát mert volt a hűtőben és azt kaptam és az asztaltársaság még jót is nevettet hogy milyen betoji vagyok hogy nem mertem szólni. De amit ő csinált az a pofátlanság netovábbja.
2016. nov. 17. 07:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért te sem vagy normális..

Ennyi leves, meg étel minek?!

Elég lett volna 1 leves, és egy főétel, azt csókolom!


Ha vegetáriánus, akkor is meg lehetett volna oldani, hogy 1 leves, 1 főétel ami vega, mert a nem vega is megeszi azt. De amúgy kit érdekel ez a hisztis, spanyolviaszt tojt bányarém?!


Már amikor előre jelezte, hogy nem kíván "sz.rt" enni, akkor kellett volna elhajtanod a búsba!


Irigylem a türelmedet, komolyan!

2016. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

"En nem ehetek tejet, tojast, szojat"


Pontosabban ehetsz, csak nem akarsz! A többiben igazad van...

2016. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de ha pl lecsó akkor közlöm a háziasszonnyal hogy nagyon röstellem magam de diétázom pedig nagyon szívesen ennék az adott ételből de szigorú a diétám és nem ehetek paradicsomot például de szívesen vennék még egy kis levest vagy félre vonom és kerek perec megmondom hogy nem szeretem az adott ételt ezért ne haragudjon"


Nem kell félrehívni, és főleg nem kell hazudozni. Normális intelligens ember szépen és kultúráltan el tudja mondani, hogy nem szereti az adott ételt. Senki nem fog rajta megsértődni.


A lecsó meg pont diétás. Maximum, ha nyakig van olajjal, akkor nem. A paradicsom meg szinte bármelyik diétába beilleszthető.

2016. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de ez csak 1 példa volt hogy mivel is lehet megoldani, hogy ne legyünk bunkók. Általában mindig megmondom kulturáltan ha nem szeretem az adott ételt és így nincs konfliktus. Azért csináltam több félét mert így a biztos egy 14 fős asztaltársaságnál illetve volt az asztalnál 1 tej és 1 tojás allergiás is. De az egyhamar nem tervezem ezt megismételni. De vigasztal a tudat hogy a többieknek ízlett a főztöm a barátnőm el is vitt 2 adagot vacsorára neki meg a párjának :)
2016. nov. 17. 09:43
 7/10 anonim ***** válasza:
4. - de akarok, allergia miatt nem szabad.
2016. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a meghívásnál mondtam volna neki,"bocs pont sz*rt akarok főzni. Akkor ez ugrott."

Sokáig tűrtél, feleslegesen.

2016. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én véleménye az, hogy nem is lett volna szabad továbbiakban neki pattogni...


Vega? Ok. Ott a gyümölcsleves. Franciasaláta. Krumpli püré és tofu is. Mi kell még? Az ilyen inkább akassza fel magát egy jó magas fára.

2016. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már ott megbukott a dolog, hogy "Már amikor meghívtam akkor közölte hogy jót főzzek ne valami sz*rt ".


Ezek után nem lett volna miről beszélni, mert a meghívás storno!

2016. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!