Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tetszik az írásom?

Hogy tetszik az írásom?

Figyelt kérdés

Vészesen sovány lettem, ez volt a sokadik eset, hogy így lefogytam. Két hétig nem ettem, csak vizet meg kávét, és egy halom cigit… Belenéztem a tükörbe… az arcom viaszfehér volt és ásó formájú, kirajzolódott a koponyám alakja a bőrömön keresztül. A hajam fakó lett és fénytelen, a tekintetem merev, zavarodott, egy rémült vad nézett vissza rám. Ijesztő látványt nyújtottam a magam számára is. Megéreztem a pusztulás szagát, mélységét, ízét, és iszonyatosan féltem. Horror álmok gyötörtek, vér, gyilkolás, menekülés. Egy reggel csurom vizesen ébredtem. Megsimítottam az izzadt testemet, és éreztem a csontjaimat, a bordáimat, a medencecsontomat, ami kiállt a testemből. Ahhoz, hogy kikeljek az ágyból, olyan energiák kellettek, mintha a Himaláját készülnék megmászni. Szó szerint kúsztam a konyháig, megéreztem az étel illatát, és másztam a WC- ig, hogy hányjak egyet, persze nem volt mit. Szédelegtem, kattogott az agyam, egyszerűen nem tudtam leállítani a gondolataimat. Folyamatosan marcangoltam magam, gondolatban téptem a megmaradt húsomat. Mit rontottam el? Miért vagyok én ilyen szerencsétlen?

Tamás rám nézett, és húzott egyet az üvegből. Figyeltem magam, már nem volt bennem harag, nem akartam nevelni, kioktatni újra, hagytam, hogy igyon, és ez egyszer szó nélkül tűrtem. A fejemben csak az a gondolat járt, hogy tudnék ettől a pokoli érzéstől megszabadulni, ami belülről rágja ki a belemet. Azt már rég tudtam, hogy egy részeggel kár vitatkozni, vagy bármit is mondani, úgysem jut el hozzá. Sokkal jobban fájt, minthogy most vele foglalkozzak, hogy újra ezerhatszáznyolvanadszor elmondjam, hogy miért ne igyon. Körbenéztem, és azon tűnődtem, miért van szüksége a piára, hisz mindenünk megvan, amit ember kívánhat. Nem boldog velem? Nem vagyok neki elég jó? Ő csak nyelte a Whiskyt, azt az átkozott Jacket.


Hatalmas, dagadt fejével vizslatott, mint akinek fogalma sincs mi bajom.

- Igyál egyet - szólt - na, kapd össze magad, ne szarozz!

Az áporodott, alkoholos lehelete megcsapott, a gyomrom akaratlanul görcsbe rándult, megfeszült minden izmom. Ahogy rám nézett a tompa tekintetével és nyújtotta felém az üveget, mélységes szomorúság, hányinger és gyűlölet egyvelege kavargott bennem. Abban a pillanatban meg tudtam volna ölni! Még most sem fogta fel, hogy haldoklom mellette, kiölt belőlem minden jóérzést, nőiességet, életet. Ízekre szedte, ami voltam, és én még mindig érte aggódtam. Rettenetesen gyűlöltem magam ezért, hogy hagyhattam egy embernek, hogy semmivé tegyen, hogy többet jelentsen, mint én saját magamnak.”



2016. nov. 20. 23:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de már a második mondat: nem ettél, csak vizet meg kávét meg egy halom cigit? Mert az első kettőt inni szoktuk, a cigit meg elszívni.

Oké, sejthető, hogy mit akarsz írni, de ha nem facebook-bejegyzésnek szánod, érdemes lenne pontosítani.

2016. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
az embereket ilyen írások nem érdeklik ... csendben meghúzódnak inkább beszélgetés helyett ... és szenvednek shogx én is tettem akkor ...
2016. nov. 21. 00:05
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Most végigolvastam. Az elején még vámpírregény-részletre számítottam, a vége meg érdekes témát vet fel, persze sokkal egyszerúbben, letisztultabban kellene megírni.
2016. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Keves 1es fogalmad sincs az írásról ... de köszi a váalszt
2016. nov. 21. 00:10
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól írod meg, pontosan, hogy érdeklik az ilyen szövegek az embereket. A facebook-idézet irónia volt. Annyit akartam írni, ha komolyabban akarsz foglalkozni az írással, pontosan kell fogalmazni, egyszerűen. Nem piszkálásból írtam az első bejegyzést, hanem segítségként, kedves lepontozók.
2016. nov. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Kifejtenéd, miből gondolod, hogy fogalmam sincs az írásról? Csak azért, mert nem estem hanyat az írásodtól, vagy?
2016. nov. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, hanyatt
2016. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
73%

Vizet, kávét, cigit nem esszük.


Mi akar ez lenni? Te azért vagy anorex, mert ő alkoholista? Hogy lenne valaki boldog egy 20 kilós nővel vagy egy alkesszel?

Mindkettőnek sürgösen kórházba kéne vonulni a további önmarcangolás helyett.

2016. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
folyamatosan te válaszolsz sajna ... több szemszögből szeretném látni a hibáimat... a javítás mindig természetes ... a kritika meg a tiéd az a legegyszerűbb
2016. nov. 21. 00:20
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
Oké, léptem. Elvileg kritikát kértél, azért válaszoltam, de már itt sem vagyok.
2016. nov. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!