Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik az írásom?

Hogy tetszik az írásom?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket őszinte véleményt mondjatok, de ne bunkó stílusban. Valamint tudom, hogy van pár vessző és helyesírási hibám. Egyébként ez egy rövid novellának készül.


None csendben olvasgatott abban az ősöreg fotelben, amit még ükapja adott át nagyapjánk, a nagyapja az apjának, az apja pedig neki. Szép barnás fotel volt, mit egy tarka lepedő borított. None kis kunyhójában sült gyesztenye szaga terjengett, amit mélyen beszívott a padlót takaró bolyhos szőnyeg. A kobold felállt a fotelből, leült a kályha elé és kezét melengette, miközben csendben gondolkozott. Nem telt el sok idő, mikor valaki hangosan dörömbölni kezdett az ajtón. None komótosan az ajtóhoz ballagott és kikukucskált azon egy funta által okozott lyukon át. A kunyhó előtt egy gubac, Jojo ugrándozott. A kobold nagyot sóhajtott, majd beengedte mentoráltját. Az eleven gubac szinte egy szempillantás alatt bent termett a viskóban és felugrott None fotelébe.

- Ez sült gesztenye?-érdeklődött Jojo, miközben nagyokat szippantott a levegőbe.

- Igen, de nem neked van.- felelte a kobold és leült egy székre.

- Hanem?-kérdezte a gubac és az illat irányába kezdett mászni.

- Vendégeket várok.-mondta None és rácsapott Jojo fejére. - Ne nyúlj hozzá!

- Ahogy ismerlek, biztosan többet csináltál, mint amennyit enni fognak.- csipkelődött Jojo és visszamászott a fotelbe.

None végül megádóan bólintott és átnyújtott mentoráltjának egy fóliával letakart tálat.

- Jobb félni, mint megijedni.- tette hozzá a kobold. - Mellesleg feltételezem nem a gesztenye miatt jöttél.

Jojo csámcsogás közepette bólintott, majd mikor lenyelte a falatot, így szólt:

- Segítségre van szükségem.

- Mibe keveredtél már megint?

- Összetűzésbe keveredtem egy funtával.

- Mondtam, hogy kerüld el őket.

-Tudom.

- Miféle összetűzés?

- Az úgy volt, hogy az érdőben sétálgattam, mikor találkoztam Mézessel, a funta főnök középső fiával. Leálltam vele csigázni és ő nyert. Most cserébe az egyik hollómat kéri.

- De hiszen még csak a hónap felénél vagyunk és már csak kettő hollód van. Nem tudsz odaadni még egyet.

- Ezért is jöttem hozzád.

None felállt és körbe-körbe sétált a kis viskóban, miközben az őszes szakállát simogatta.

- Nincs más választásunk - mondta a kobold -, lakomát kell rendeznünk.



#vessző #írás #misztikus #őszinte. Novella
2013. okt. 27. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kötött le,a nagyapa-apa ajándékozás felesleges volt, nem látom, hogy miért lenne fontos.

Amúgy nem lenne rossz,de fontos az is hogy mióta írsz:

Ha 13év körüli vagy és iskolába kell írnod,vagy csak magadnak írogatsz akkor jó,de ha idősebb vagy és céljaid vannak az írással akkor van mit dolgoznod rajta,főleg a párbeszédnél.

2013. okt. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A nagyapa - apa ajándékozás a későbbiekben fontos lesz. Amúgy 12 éves vagyok.
2013. okt. 27. 00:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Első olvasásra egy alapvető hibát vettem észre, amit én is elkövettem ennyi idősen.

Szinte csak múlt időben történik minden.

A párbezséd gyenge, és nincsenek hozzá hangulati elemek hozzá rakva.

Az a baj, amit terjedelmesebben kéne írni azt nem úgy írod, amit meg lazábbra kéne venni.

Az a halálom, mikor valaki 5 sort ír egy fotelról. Az ilyeneket alapból átugrom.

Gyűrűk Uránál is ez volt, így az első 80 oldalt csípőből áthajtottam.

Kössön le, legyen mozgalmas, vagy legyen vicces. De az Ilyen Jókai Mór féle 15 oldalas Vaskapu leírásokat melőzd. Nem az a jó író, aki sokat leír, hanem aki két sorban megteremti azt a hangulatot,a mit más csak 2 oldalban tud. És ezek a szavak megfelelő használatával elérhetőek.

Olvass sokat!

2013. okt. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, de mint mondtam a fotelnek fontos szerepe lesz. Tudom, hogy nem tökéletes, de nem is az a célom, hogy az legyen. Sokat szoktam olvasni., a nyáron is ki olvastam 23 könyvet. Köszönöm a válaszokat, várok még továbbiakat is.
2013. okt. 27. 01:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Beleszólnék abba, hogy egy írást kedvelő, egyelőre ezzel ismerkedő fiatalembert hogyan terelgessünk. Neked ugyanis nem tetszik, hogy körbeírják a dolgokat, átugrod, lelked rajta. De ne mondjuk azt, hogy ne írja le, mert ez már a hülyeség kategória. Téged nem érdekel vagy más a stílusod, ettől függetlenül ez hozzátartozik az íráshoz, plusz nyilván függ az író stílusától.


Majd idővel kitapasztalja úgyis, hogy mit kell körülírni/leírni, és hova felesleges. Itt szerintem nem volt gond ezzel, főleg, hogy nem kicsit túlzol az 5 mondatos foteles dologgal, mivel két mondatban van róla szó.

2013. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3. válaszolónak! Teljesen egyetértek vele. Eddig minden könyvben, amit olvastam voltak rövidebb-hosszabb leírások. Persze elfogadom, hogyha nektek nem ez a stílus tetszik. Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2013. okt. 27. 10:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan nagyon be jön.

Bár tényleg apárbeszéd kissé akadozik, de ezt leszámitva ötletes.

Bár ha leirnád mik azok a Funták azt se bánnám !

2013. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a 4. Válaszolónak is.

Az, hogy kik a funták később derül ki.

2013. okt. 27. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam le lehet írni valamit rövidebben is, vagy érdekesebben is.


"None egy régi bőrfotelban helyezete magát kényelembe, amit az idő vasfogától egy tarka lepedővel próbált megóvni. A fotelből kellemes bőrillatot áradt.

None fejében időnként felmerült egy kérdés. Vajon ükapja is ilyen jó érzéssel töltötte el a fotelben való ücsörgés?

Vagy csak megvette, mert szépnek találta. "


Nem leszólni akartam, csak rámutattam arra, hogy ha olvasom a könyvet, érezni akarom a fotelt. Ennyi.

De ha túl tárgyilagos, akkor átugrom.

A kritikából tanulni, nem megsértődni rajta:D


Jó írást!

2013. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Hálásan köszönöm a segítséget, teljes mértékben igazad van!

U.I. Nem sértődtem meg

2013. okt. 28. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!