Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne bevezetni egy...

Érdemes lenne bevezetni egy új zászlót ami magyar alapon cigány jelképeket is tartalmaz?

Figyelt kérdés

Szóval én szeretem a zászlókat, rengetegről tudom hogyan és miért alkották meg őket.

Például Dél-Afrika.

Abban az országban az etnikumok(fehérek vagy búrok, feketék)

elég nehezen léteznek egymás mellett.

Ezt Mandela próbálta többé kevésbé megoldani, de inkább kevésbé sikerült.

Az egyik ilyen megoldási kísérlet az új zászló volt, mert az előző rossz emlékeket váltott ki a fekete többségből.

(Persze mára már elég elvetemült a helyzet Dél-Afrikában de az mellékes)

Arra jöttem rá, hogy Magyarország is tehetne egy ilyen lépést.

A cigányokkal amúgy is rossz a kapcsolata, és a kettő kultúra kevésbé összeegyeztethető. Egy új zászló szerintem hozhatna eredményt, talán nagyobb békében élhetnénk együtt.

Először arra gondoltam hogy csak egy polgári zászló lenne, nem hivatalos.


Szerintetek hasznos lenne?



2017. jan. 29. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Szívemből szólsz, testvérem. A Himnuszt is lehetne módosítani: "Háde Isten áldd meg..."
2017. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
De naiv vagy! Tényleg azt hiszed, hogy egy új zászló majd elhozza a békét a két nép közt, és egycsapásra eljön majd egy jobb kor? Ez inkább a humor kategóriába való.
2017. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, nem hiszem, hogy akkora trauma lenne a piros-fehér-zöld. Viszont az árpádsávos zászló mára elég sok hátrányos jelentéssel bír.


A probléma alapvetően (szerintem) nem az elnyomottság, hanem a szegregáció. Nyugat-Magyarországon annyira nem jönnek ki a cigány sztereotípiák, főleg ott, ahol valódi keveredés van.(persze itt is van néhány hírhedt tisztán kisebbségi falu, ott más a helyzet).


Szóval egy zászlócsere nem oldaná meg a problémát, arról nem is beszélve, hogy mekkora felháborodást váltana ki a másik oldalon.

2017. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én érdemesnek tartom, bár nem tudom, mivel lehet jelképezni őket.
2017. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak simán be kel húzni egy negyedik, barna színű csíkot is alulra. Nem kell túlcicomázni.
2017. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam hogy egy zászló egy csapásra békét teremt, hanem egy hosszú út elejét alakítaná ki.

Konkrétan elképzeltem, de ha mégis erőt kapna ez az ötlet, akkor biztos hogy tartalmaznia kellene a két nép zászlójának a színeit + egy szombólum.

A barna csík negatív hatást váltana ki

Tehát: piros, fehér, zöld, kék, zöld(fű) és egy vörös kerék.

Ennek az elrendezése kérdéses.

2017. jan. 29. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszel egy csík lilát meg sárgát, és megvan a pride zászlaja.
2017. jan. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

A magyar zászló a magyaroké! Szerinted az emberek többsége mit szólna ehhez? Csak még jobban felszítaná a tüzet ! Ez nemhogy békét hozna, hanem akkora felháborodást. A cigányok csak betolakodók,többségük képtelen beilleszkedni,normálisan élni. Ők csak "vendégek" itt... még a magyarok csináltassanak nekik zászlót??? Menjenek oda ahonnan jöttek ,vagy csináljanak maguknak országot a világvégén és akkor majd lesz nekik zászló.

Le lehet pontozni.

2017. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Hozzátennèm,hogy ez a magyar zászló,és az őseink meggyalázása lenne,akik küzdöttek a hazánkért az életük árán.
2017. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
61%

Kedves kérdező már pár száz éve itt vannak és most akarod elkezdeni a rajtzászló lengetését csak.

De komolyra fordítva a szót előttem szólóval egyet értve ők csak vendégek kik képtelenek az alkalmazkodásra és a kulturált viselkedésre gyere le borsodba nézd meg a freskófalut csak vigyáz agyhelyen ne verjenek közben.

2017. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!