Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szerezzek barátokat az...

Hogy szerezzek barátokat az iskolában? Nem rég vesztem össze a legjobb barátnőmmel és én nem nagyon akarok vele kibékülni (hosszú történet). Többi lent.

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon barátkoztam mert úgy gondoltam hogy ez a barátság meg fog maradni mert már elég rég óta ismerjük egymást,de már mostanra többször is össze vesztünk és nem is a legmegbízhatóbb! Én nekem az lenne a problémám hogy nem nagyon tudok beszélgetni másokkal,szóval ezt úgy értem hogy mondanak valamit és vagy egyszerűen nem jut eszembe semmi vagy egy rövid választ adok és ezért úgy érzem hogy unalmas vagyok. Gondoltam már arra is hogy simán oda megyek valakihez és elkezdek beszélgetni de utánna mindig azon gondolkottam hogy de hát mit mondjak,mivan ha hülyének néz,stb... Kérem aki tudna tanácsot adni az írjon mert nem nagyon szeretnék egyedül lenni a suliban!! A válaszokat elörre is köszönöm!😊 15/L

2017. febr. 5. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért valami véleményed csak van a témákról amiről beszélnek.

Az első és legfontosabb, hogy ne görcsölj, ne úgy foggd föl, hogy neked most meg kell találni a következő legjobb barátodat. Én és a legjobb barátnőm a gimi második évében kezdtünk el beszélgetni, az egyik ebédszünetben, pedig az osztálytársam volt. De csak az érettségi után lettünk nagyon jóban.

Ezt ne úgy foggd fel, hogy csak három- négy év múlva lesz valaki közeli barátságban veled, de a jó barátok nem öt perc alatt születnek.

De pl. üljél le az ismerőseiddel ebészünetben, vagy ha meg tudjátok csinálni olykor ülj másvalaki mellé az órán. Csak ne feszengj és ne vágj búskomor arcot.

Meg arra figyelj, hogy ha elkezdesz valakivel barátkozni, akkor ne csak ő és ne csak te beszéljetek, hanem kommunikáljatok, illetve egymással beszélgessetek. És legyél barátságos.

Ja és ne add fel a barátodat könnyen még ő is megváltozhat.

20/L

2017. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!