Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Falvakban miért érinti még...

Falvakban miért érinti még mindig olyan komolyan az embereket mit beszélnek róluk, milyen pletyka terjeng?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert még most sem haltak ki azok a régi emberek, azoknak a gyerekei, és azok unokái, akiket ebben a szellemben neveltek.
2017. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Kisebb közösség, sokat tudnak egymásról, mindenki ismer mindenkit. Én kisvárosban nőttem fel (ami kb. falunak néz ki) és ott is ez megy. Anyámnak is nagyon fontos, hogy mások mit gondolnak, mit mondanak majd ha megtudják ezt meg azt. Én ezt nem szeretem, irritál, hogy kimegyekaz utcára és mindenki bámul, leselkednek az ablakból stb. Illetve hogy indiszkrét kérdéseket tesznek fel, teljesen természetesen, akár úgy, hogy utánam kiabálnak az utcán. Anyám szokta mesélni, hogy a munkatársaiközött folyamatosan az a téma, hogy ki milyen házat vett, mennyiért, kinek a kijekivel jár/dug/házasodik, ki kit csal meg, kinek milyen hajat vágott a fodrász stb. Valamilyen szinten érthető, hogy ilyen pletykáskörnyezetben az ember odafigyel, hogy mit mutat kifelé, de az szerintem túlzás, hogy egy teljesen magánjellegű dolgot (pl. hogy mit veszek fel aznap) ennyire befolyásolja mások véleménye.
2017. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Miert teged miert erdekel annyira, hogy hanyan lajkoltak a facebookon a kepeidet? :D
2017. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!