Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem barátkozik már velem?

Miért nem barátkozik már velem?

Figyelt kérdés

Ha van pár szabad perced, kérlek, olvasd el és ha tudsz, segíts!

Én egy 14 éves lány vagyok. A legjobb(szintén lány) barátnőmmel nagyon meggyengült a kapcsolatunk(nem, nem vagyunk melegek, a fiúkat szeretjük :))

Mondom is, mi a problémám:

Már óvodás korunk óta ismerjük egymást. Olyanok vagyunk, mint a zsák, meg a foltja. Oviban és ált suliban alig tudott a sok idegen miatt barátkozni. Én ugyanígy voltam, éshát mi lettünk a legjobb barátok. Mindent elmondtunk egymásnak, örömöt, bánatot... 3. osztályban(?) el kellett mennie másik iskolába(Ausztriába o.O). Majd megőrültem, de telefonom tartottuk a kapcsolatot. Szinte mindennap lementünk a suli előtt lévő pályára és bandáztunk. Elkezdtünk biciklizni, mentünk BMX pályára is(olyan dombos bizé :D). Nyáron hetente vagy 3x is(pedig kb. 8 kilométerre van csak az odaút). Aztán széttúrták a pályát, mert kell a motorosoknak... Átváltottunk gördeszkára. Nagyon örültünk, hogy ez mindkettőnket érdekli. Majd a graffitire...(én óvodás korom óta imádok rajzolni és ez meg is látszik. Ez a téma a barátomat is érdekelte és együtt is mentünk fújkálni(nem ilyen kriksz-krakszokat, hanem portréképeket és ötletes rajzokat, árnyékokat). Rajta is meglátszott a tehetség). Más barátunk nem is igen volt. A faluban ha láttak engem, akkor már tudták, hogy ő is ott van valahol. :D

Aztán szilveszter után egyre ritkábban találkoztunk. Már csak 2 hetente láttuk/hallottuk egymást. Aztán mára már fel sem veszi a telefont. Egy hónapja elmentem hozzájuk(egy utcával arrébb lakik), hogy megkérdezzem, milyen festékeket rendeljek neki a neten.(azért mentem fel, mert 3 hétig nem vette fel a telót). Otthon voltak(ezt onnan lehet tudni, hogy bömböl a házból a Metalica :D) becsengettem, a szüleitől elnézést kértem a zavarásért(illedelmes kölök vagyok) és megengedték, hogy bemenjek. Hát, a barátom gépezik, chatel. Kérdem tőle, milyen színűt, milyen...blablabla... Megmondta, ilyet, meg olyat. Látom az asztalán a rajzait, tehát ez a művészet még mindig érdekli őt... Látsztott az arcán azért, hogy:"dolgom van, menjél már, majd később megdumáljuk". El is mentem. Pár nap múlva hozták is, amit rendeltem. Felhívtam, nem veszi fel. Hát küldök néki egy sms-t, hogy mikor akarja kifizetni. 1 hét eltelt. Semmi. Múltkor mentem egy kedvenc együttesünk koncertjére és sms formájában megkérdeztem, van-e kedve jönni, mivel csak 400 Ft volt a jegy. Visszaírt, idézem:"bocs most nemtudok menni mert egy barátom van itt". Mire én gondolatban:"Barát? És akkor én mi vagyok?(ezt nem írtam meg neki)

Azóta semmit nem beszéltünk. Egyszer volt, hogy skype-on(olyasmi, mint az MSN) beszélgettünk/volna/. Köszönök neki röviden:cs

Mire ő: cs bocs, most egy oszt. társammal online játszunk fülhalgatón

Mondtam: bocs a zavarásért. És kijelentkeztem.


Vannak haverjaim, nem arról van szó, de ők csak haverok. Ő pedig egy barát... És nemsokára teljesen elveszítem őt.(A festékek meg itt vannak a nyakamon és egyedül meg nagyon rossz elmenni festeni, még ha legális helyre is... Egész hétvégén a gép előtt punnyadok, mert senkivel nem tudok bandázni.

A pályánál szokott a fél falu(kb. velem egyidősek, oszt. társak összejönni, de ott nem tudok mit csinálni: beszélgetnek, én is odamegyek nagy pofátlanul és próbálok velük dumálni, de olyan gyorsan témát váltanak, hogy a z kész...

Ha meghalt volna valakije, vagy csak pasi ügyről van szó, tudja, hogy velem meg tudná beszélni. Mivel ő Ausztriában tanul, a nyelv miatt egy évet ismételnie kellett szegénynek :(

Nekem most lesz a ballagásom, küldtem is meghívót neki, de le se sz@rja...

Mi a baj velem? Légyszives írjátok le és azt, hogy tudnék javítani ezen.


2010. máj. 9. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emberek változnak az idők során, majd rájössz magadtól is. Ő is változott, rád unt mert érdekesebb embereket talált magának, akikkel barátkozhat (velem is volt már ilyen sajnos).

Nézz új barátok után, ő nem volt igazi barát, majd belátod. Az esetek 99%-ában az általános iskolás barátságokból semmi nem marad később, még a gimnáziumaikból is kevés.

2010. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem igazi barátságok, hiába érzed most azt.Egyszerűen le akar pattintani magáról. Nem veled van a baj!
2010. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

de... ő volt a legjobb barátom és ő is úgy érzett irántam, most meg csak úgy lecserél? Ha talál még egy olyan igaz barátot, mint én, akinek a vállán kisírhatja magát, elmondhatja a titkait és őszintén bízhat benne, akkor gratulálok neki...

2010. máj. 9. 17:46
 4/8 A kérdező kommentje:
...pedig óvoda óta együtt voltunk :((
2010. máj. 9. 17:47
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Figyelj, ez van. Lassan próbáld feldolgozni, mert ilyenek az emberek. Nem ő volt a legjobb barátod, vagyis csak te hitted annak, akárhogy csűrjük-csavarjuk a témát. Semmiről nem vagy lekésve, jön a gimi, jönnek-mennek majd az új barátok.

Tapasztalatból mondom azt is, soha ne bízz meg hamar senkiben.

2010. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben... megfogadom a tanácsod, 1. válaszoló. Köszönöm a segítségeteket! <:)
2010. máj. 9. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Végigolvastam a történetedet, és nekem ez ugrott be:


Barátok jönnek és mennek...


Különben lesz még egy pár ilyen ciklusod, mert ez általában mindig valamilyen nagyobb esemény után következik be, pl: elballagás az ált.suliból, a középiskolából, a diplomaosztó után...


De ez nem baj, mert aki igazán érdemes a barátságodra, az mindig melletted lesz... fogd fel úgy, hogy a természet időt és energiát spórol neked, azáltal, hogy az ilyenekkel tovább nem kell foglalkoznod...


Egyébként nálunk fősulin én is addig voltam jó, ameddig odaadtam a jegyzeteimet, a kidolgozott tételeket, mikor másoknak segítettem a zh-ban, diplomaosztó után egyszerűen se kép se hang... ez van ... aki tényleg a barátom volt/lett az érdeklődik utánam, és én is utána :))) Ez a természet rendje... kb 200 emberből 3 barát maradt meg...

2010. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En ma 62 eves vagyok. Kislany koromban volt egy baratnom, ket hazra lakott tolunk. Sulve-fove egyutt voltunk, egyutt jartunk oviba, amikor kezdodott az elso osztaly, ot a b-be vettek fel engem pedig az a-ba. Nem lehetett elvinni minket az iskolaba, a szulok kisirtak, hogy tegyenek egy osztalyba minket. Aztan valahogy a baratsag elkopott.

En mar sok eve kulfoldon elek. De amikor visszamentem MO-ra latogatoba, eget foldet megmozditottam, hogy megtalaljam. Nagy boldogsag volt az ujra-talalkozas.Eletem egyik legszebb emleke ez a baratsag.

2010. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!