Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi diplomával, középfokú...

Toxikus kérdése:

Jogi diplomával, középfokú angol nyelvtudással és nyelvvizsgával, alapfokú német nyelvtudással és nyelvvizsgával, milyen szakmát érdemes tanulni, amivel Nyugat-, Észak-Európában lehet boldogulni? (OKJ-s szinten)

Figyelt kérdés
Szívesen lennék masszőr, vagy betegápoló, idősgondozó, felszolgáló, gyári munkás, vagy bármi, amire külföldön igény van. Milyen szakmát érdemes még itthon megtanulnom /elvégeznem, hogy boldogulhassak Nyugat-Európában? Egyetemet még egyet már nincs időm elvégezni, ezért OKJ-s szakmákra gondolok most itt)

2014. dec. 13. 19:28
 1/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Külföldön a jog gyakorlatilag nem ér semmit, ami szakmákat meg felsoroltál, azokról bár lehet papírt szerezni, de igazából hozzáállás meg gyakorlat kérdése hogy mennyire jól tudnád csinálni. Felszolgálókra igény van egyébként, soffőrökre,(C+E+GKI), targoncásokra, ápolókra, szakácsokra, szintúgy. A vendéglátó és az építőipar nagy foglalkoztató, ezekben reális esélyed van elhelyezkedni külföldön.


Bár mint jogász, Mo-n is el tudnál helyezkedni, a közszférában, vagy akár vállalatoknál is, pl. egy közbeszerzési referens képzéssel kiegészítve pályázatokkal is foglalkozhatnál, ami elég húzós meló, de jól fizet.

2014. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Sanyialó!


Köszönöm válaszodat, picit bizakodóbb lettem.


Közbeszerzési referens képzésre hol lehet jelentkezni?

A jogi diplomát és a doktori címet ugyan megszereztem, de a szakvizsgát, ami a hagyományos jogász állásokhoz kell

(ügyész, bíró, ügyvéd), nem tettem le.

Így is jelentkezhetek-e közbeszerzési referens képzésre?

És hol tehetem ezt meg?

2014. dec. 21. 10:01
 3/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a képzést a neten, bár azt nem, hogy mik a részvétel feltételei.


Elvégzése esetén, mekkora az esély az ebben a szakmában történő elhelyezkedésre véleményed szerint?

2014. dec. 21. 10:18
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A nagy pályázatok megvalósulása érdekében általában szükséges néhány közbeszerzési eljárás lefolytatása, amiket sokszor külsős cégeknek adnak ki, amik egész jól megélnek ebből, és főleg jogászok dolgoznak ott. Amúgy én is belekezdtem egy közbeszerzési referens képzésbe, mert a munkám során jól jön/jöhet. Amúgy pályázatokkal foglalkozom :) Nekem gazdasági végzettségem van, de a bemeneti feltételek ha jól tudom sima érettségi. A jogi diplomával kiegészítve szerintem használható. Meg természetesen előny, ha az ország egy fejlettebb régiójában élsz elhelyezkedés szempontjából..

2014. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!