Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a svábok és a magyarok...

Milyen a svábok és a magyarok kapcsolata manapság, és milyen volt régen? Volt valaha gyűlölet a két nemzetség között?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 23:49
 1/4 BiTOPro97 ***** válasza:

Svábok távolság tartóak voltak. És sajnos fenhordák az orruk, a zsidókkal is jobban kijöttek mint a magyarokkal. Igaz a zsidók általában jól beszéltek németül, a svábok meg pocsékul magyxar nyelven. Ma is a Ppilisi svábok, engem aki felvidéki német és erdélyi szász vagyok szívesebben fogadnak, mint egy más magyart.


Visszont a náci németekkel csak a sváb házmesterek kollaborálak jellemzően. a Volksbund kezdeményezés is úgy bukott meg ahogy volt. Nem csak mert az SS-be sorozták a katonákat (amúgy sokkal jobb felszereléssel), és még előtte a földért sem lépett be szinte senki.


Kicsit úgy vislekedtek mintha nemesek lettek volna mindig, mégha nem is voltak azok.


De elismerem azért a negatív része kissé általánosítás.


Meg svábok takarékos, jelemzően jómodú és külsőségekre adó nemzetiségi része a hazai németségnek. Bár nagybátyám még látott lovaskocsival is járó svábokat a pilisben.


Gyűlölet max. a más magyarokban volt írigység miatt. Főleg zselérekben és szegény paraszti családokban.

2017. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, olyan, mit a szász-magyar kapcsolat volt. Sohasem bíztak bennünk, nemhiába a bécsi udvar Kolozsvárról Szebenbe kötöztette guberniumot és Erdély fővárost.
2017. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BiTOPro97 ***** válasza:
Hát azért erdélyi szász lelkészek gyűlekezetében sok erdélyi magyar volt, és tért be. A katolikus megújulás, vagy más néven ellenreformáció, pedig az üldőztetések és kettős anyakönyvezés miatt hatott a magyarokra igazán. De ez hosszú és tág téma. Korszakosan is más és más.
2017. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy túra folyamán kerültem egy sváb falúba most nem jut eszembe a neve,teljesen segítő készek voltak,kicsit beszélgetek velem,az egyik sütivel is megkínált.Szerintem ez személyiség függő,nekem kedvesnek tűntek.
2017. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!