Névtelenül nevű kérdése:

Mi ez a CEU-val?

Figyelt kérdés

Valaki nem tudná nekem elmagyarázni, mi lesz most ennek a törvénynek a hatása a CEU-ra?

Meg azt, hogy miért működnek törvényellenesen ezek az egyetemek?

Köszön9m



2017. ápr. 11. 11:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. Az utolsó 2 válasz különösen nagyon köszönöm!

Hasznos jól érthető írás. Nagyon köszönöm. Sokat segített a megértésben. :)

2017. ápr. 12. 21:01
 12/15 anonim válasza:
38%

Röviden a lényeg:


CEU (Central European University)/ Közép-Eu. Egyetem a nála végzett hallgatóknak a pár év után nem csak a magyar, de amerikai diplomát is kiad, holott Amerikában senki nem tanul, csak egy kis iroda van ott CEU név alatt.


Orbán és fidesz szerint pedig ez nem fer, mert többi magyar egyetemmel szemben túl nagy előnyt jelent, hogy 2 diplomát is kiadnak.


Ezért egy olyan törvénymódosítást szeretne véghezvinni, hogy ilyen 2 diplomás megoldás csak akkor lehessen működtetni, ha effektive tényleg van oktatás az adott egyetem "másik végén", azaz CEU esetében Amerikában.


Ez nem azt jelenti, hogy a CEU-t bezárják, csak annyit, hogy a két országnak erről meg kell egyeznie, ha a CEU nem oktat és szart se csinál amerikában akkor miért adnak ki Amerikai diplomákat?


Ez persze nem tetszik se Sorosnak, se a CEU hallgatóknak, se bárki másnak aki csak ürügyet szeretne, hogy a kormányka nekitámadhasson megint.



- Itt jegyezném meg, hogy CEU egyébként már 25 éve se túl szabályos körülmények között kezdte meg a működését, anyám ott dolgozott és APEH simán kiszállhatott volna jó pár elszámolás esetén.



CEU egyébként se azt a bizonyos értelmiségi réteget termeli ki, elég ha megnézed mit "oktatnak", milyen karjai vannak, nevetséges.


Ahogy az is, hogy a tandíj 5 hónapra 1,4 millió.

Orvosin nincs ennyi a tandíj holott itt olyanok futnak mint "Gender Studies" és "Comparative History".

2017. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
38%

Csak egy kis reklám milyen fantasztikus oktatás folyik a CEU-n:


https://www.youtube.com/watch?v=YcpyIa8Rw4k


2 diploma megszerzése után el tudsz menni

"Gender Critic"-nek.


Többi képzésük oktatása is hasonló színvonalon fut.


Bár tüntetők legnagyobb része nem is tudja pontosan miért ment az utcára. :)

2017. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%
De, tudja, csak rosszul: megint lehet egy jót viktátorozni meg büdösfityeszezni.
2017. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hú. Harmadéves gépészhallgató vagyok. Ez aztán tényleg szép kis felhozatal a "semmi" variációira.

Köszönöm a választ, ez is hasznos volt, és tényleg érthető.

Most értettem meg igazán azt, hogy tényleg nem tudják a tüntetők, miért vannak az utcán.

2017. ápr. 13. 10:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!