Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha félek egyedül...

Mit csináljak ha félek egyedül, éjszaka az utcán közlekedni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és inkább nem megyek éjjel szórakozni, mert félek a hazajöveteltől. Senki ismerős nem lakik a környéken, akihez hozzá tudnék csapódni, hogy ne kelljen egyedül hazajönni, és annyi rosszat hall az ember...

Holnap osztálytalálkozóm lesz, és bár délután 4-kor találkozunk, én szerintem 8 órakor el fogok jönni, így is lesz 9 óra mire itthon leszek, tehát sötét lesz.

Ki hogyan oldja meg az ilyen dolgokat? Elsősorban persze női válaszolókat várok :)


2010. máj. 14. 19:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a leendő feleséged, hogy képes ezeket cipelni? :D:D:D
2010. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik bátorították a kérdezőt arra, hogy csak mászkáljon egyedül, mert abból tanul, stb.:

Szép dolog bátornak lenni, de álljon példaképpen az én történetem előttetek.

Mindig taxival jártam haza mindenhonnan egyetemista koromban. Rengeteg pénzbe került, és csak az ösztöndíjam volt, szóval egy-egy ilyen alkalom nagyon levágott anyagilag, de nem voltam orrba.szájba bulizós fajta, így ki lehetett bírni (havonta kb 1x).

Mikor már harmadik éve csináltam ezt, megjött a bátorságom. Hogy ááá, ugyan, hisz minden csaj így csinálja, nincs ezzel semmi baj, nem kellene fosnom, mert ciki, nekik sincs semmi baj, amúgy is biztosan kihívónak kell lenni ahhoz, hogy bevonzzam a szerencsétlenséget, én meg nem vagyok az.

Szóval elszántam magam. Félúton a haverokkal mentem, félúton egyedül hazáig. Mikor elváltunk egy sarkon, tök üres volt az egész környék, hajnal három lehetett. Egy barátnőm felajánlotta, hogy menjek hozzá, mert én lakom a legmesszebb, aludjak nála a biztonság kedvéért. Elutasítottam! Elindultam jókedvűen hazafelé. Egyszer csak mellettem termett egy biciklis pasi. Hajnali háromkor! Beszélni kezdett hozzám, keringett körülöttem, nem tudtam menni tőle. Mikor durvult a szövege (megöl és elás, azt mondta), el akartam futni, de semmi esélyem nem volt a két lábamon a bringa ellen. Mindenhol utolért. Ekkor már lökdösni is próbált a bicikliről, ,megpróbált a földre dönteni. Szerencsére két társasház között becsusszantam a kis szűk átjáróba, ahová ő nem fért be. Így a házsor háta mögé kerültem, pár háznyira voltam a lakástól, ahol laktam. Rohantam, és sírtam. Minden átfutott az agyamon, hogy megúszom-e, meg hogy mit csináljak, meg miért nem maradtam a barátokkal. Közben könnyes szemmel alig látva próbáltam hívni valakit, akárkit. Közben rohantam a ház felé. Mikor már az ajtónál voltam, a kulcsom után is kotorásztam a zsebemben, ekkor oldalról telibe elgázolt (direkt) a biciklis, hogy ledöntsön. leestünk a földre és dulakodtunk. meg akart erőszakolni. Segítségért kiabáltam és sikoltoztam, ez volt a szerencsém (és ez volt az egyetlen, amit tehettem, mert telefonom elrepült valamerre, kulcsom szintén). Egy nő a házból felébredt és kihajolt az ablakon, leordított, hogy hívja a rendőrséget. Erre a biciklis feltápászkodott és elkerekezett.

Megalázó volt nagyon. Ott ültem széttépett cuccokban, vártam a rendőröket, a szomszéd (aki megmentett)vigyázott rám. Sírtam, remegtem, hánytam, teljesen magamon kívül voltam. A rendőrségnek nem tudtam használható infókat adni, csak hogy merre menekült a pasi, mert egyébként nem emlékeztem rá, és nem is láttam jól.


Pár dolgot megtanultam: ezerszer inkább elb@szok párezer forintot taxira. Vagy inkább megalszom valakinél, ha nem ajánlják fel, megkérdezem, nem lehet-e (mert megesik, hogy nem tudják, hogy nekem még messze kell mennem hazáig). Valamilyen védőeszköz ennek ellenére kell, mert az is biztonségérzetet ad. Tudatom más emberekkel, hogy merre megyek és mikorra várható az érkezésem. Így nem fél nappal az eltűnésem után, hanem akár 5 perc után is keresni kezdenek.


SEMMI nem éri annyit, mint az életed és a biztonságod. Aki azt mondja, hogy tanulni kell az életet, meg bátornak kell lenni, és mészkálni nyugodtan éjjel, az nyilvánvalóan még nem esett át ilyesmin. Szerencsés, de buta hozzáállás. Ne tegyétek ezt. Ne legyetek hülyék! Fizessetek inkább, de legyetek biztonságos helyen! Vagy válasszatok kényelmetlenebb megoldást (másnál alvás, első villamos megvárása, stb).


Ja, és mielőtt valaki megjegyezné, hogy kis távot meg lehet tenni: csoporttársammal szinte ugyanez megtörtént két ével az én esetem után: az autójától a házáig 20 métert kellett volna megtennie. Őt végül "csak" kirabolták.


Köszi, hogy elolvastatok.

2010. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Aok jó tippeket amik este a sötét utcán fontosak

(én fiú vagyok nem lány ezért nem félek de segítek)

1. Ha este mész ne csípd ki magad annyira (mondom csak annyira, nagyon ne jó)

2. A táskádban a telefonod legyen ott felhangosítva feltöltve mindig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. A táskádban egy paprikaspré vagy egy sokkoló vagy vipera vagy valamilyen fegyver legyen, nem kötelező táskában zsebben is lehet(ha kell engedélyt is szerezzz rá mert nem tudom hogy kell-e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

4. Soha ne menj sötét sikátorokba

5. Nézd meg hogy nem-e követnek

6. Ha a járdán mész ne közvet kocsi mellett vagy a fal mellett menyj mert beránthatnak hanem középen

7.Legyen nálad dugi pénz ha kifosztanának (taxira)

8. Ha leszólítanak a sötét utcán a kezed tartsd mindig kint ne zsebbe ha védekezni kéne

9. Menj barátokkal tömegközlekedéssel taxival kocsial

De!!!!!!!!!!!!Ha mégsem érzed így is biztonságban magad kezdj el önévdelmi sportra járni (halál komoly)

Amik jók Pl Wado-ryu karate, judo, aikido, defendo,

kick box, jiu jitsu,

Jó :) MONDOM DE HA ÍGY SE ÉRZE MAGAD BIZTONSÁGBAN (A 9 TANÁCS MEGFOGADÁSÁRA GONDOLOK) hALÁL KOMOLYAN MONDOM KEZDJ EL JÁRNI VALAMELYIKRE EZEK KÖZÜL VAGY BÁRMILYEN ÖNVÉDELMI SPORTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

De ha betartod a 9 tanácsomat sokkal mondom sokkal nagyobb biztonságban leszel

Hello!Üdv!Tartsd be a 9 tanácsom!ha nem érzed így se biztonságba magad mondom önvédelmi sportra járás!

2011. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el futni ha arra kerülne a sor

1. melegíts be nehogy lesérülj!!!!!!!!!!!

2. fokozatosan kezd el!!!!!!!!!!!!!!!!!

(én 15 éves vagyok ) (aki az előző tan adta a 9-et)

2011. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!