Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a két gyerekmondóka hogy...

Ez a két gyerekmondóka hogy van? "Lóg a lába. " és "Öcsém facsiga. ". Hülyeségre emlékszem már?

Figyelt kérdés

1.

"Lóg a lába lóg a

Nincsen semmi dóga"

vagy

"Lóg a lába lóg

Nincsen semmi dóg"


Vagy ez hogy van? Tudjátok, ezt hintázáskor szokták a gyerekek énekelni.

A másik egy ilyen mondás (ez lehet hogy nem gyerek), hogy:


2.

"Öcsém facsiga

Szaladj a csacsiba"


---

Mert én ezekre emlékszem így gyerekkoromból. De szerintem rosszul, mert olyan hülyén hangzanak. Viszont akkor hogy vannak igazából ezek a rímek? Mi a valódi megfejtés, ha nem ezek?


2017. máj. 3. 15:57
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Lóga lába, lóga,

nincsen semmi dóga,

mert ha dóga vóna,

a lába nem lógna.



A másikat nem ismerem.

2017. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
Nekem sem rémlik a második mondóka, ezt találtam róla: [link] - meg még ezt: "Kazincbarcikán a 70-es években, kisiskolás koromban: "Öcsém facsiga, gyerünk a moziba" formában használtuk..."
2017. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Öcsém facsiga"

Ez nem mondóka, már egyszer volt itt a kérdés. Keresd vissza.

2017. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chtt ***** válasza:
100%

"Ez nem mondóka, már egyszer volt itt a kérdés. Keresd vissza."

A gugli is kidobja (mármint a 2009-es GyK kérdést), ha beírod az 'öcsém facsigát', csak hááát... :)

2017. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!