Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy birodalom uralkodója...

Ha egy birodalom uralkodója lehetnél, milyen elvek alapján kormányoznál?

Figyelt kérdés

Kérlek, komolyan válaszoljatok, minden kisebbségellenes megnyilvánulás nélkül;elgondolkodva azt, mit tennétek, ha valóban rajtatok múlva emberek millióinak sorsa.

(És mi lenne a nevetek - bocsi, nem bírtam kihagyni a kérdést:) )


2010. máj. 15. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

"Jobb ha félnek tőled, mint ha szeretnek" /Machiavelli/


Szerintem ez egy igen fontos szempont. Bár persze az se jó, ha az uralkodótól mindenki retteg, de sokkal jobb, hogyha egy félelemmel vegyes tisztelet övez, mintha a nép az imádatával ajnároz. A szeretett uralkodótól könnyebben elfordul a nép a nehézségek láttán.

Egyébként én mindig a nép és az ország érdekét tartanám szem előtt, akkor is, ha ez aktuálisan kellemetlenségeket okoz és az emberek nem látják be, hogy ez az ő érdeküket szolgálja. Emellett igyekeznék jó kapcsolatot ápolni más államok vezetőivel és minél több hasznot húzni a jó kapcsolatból a népem, az országom... és persze a magam javára is :D


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Mi lenne a nevem?

Ez alatt mit értesz? Felvett uralkodói név, melléknév, ragadványnév, vagy valami titulus?


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem hamarabb elfordulnak valakitől, akitől félnek. Ha szereti az uralkodóját, a nép a bajokban is kitart mellette, és gondolom nem is fordul ellene olyan könnyen - végül is, jól csinálhatja a dolgát, ha szeretik:)


Nos, igen, felvett névre gondolok, de lehet akár ragadványnév is,vagy akármi... mit képzelsz el? A név sokat számít, éppúgy kelthet bizalmat, mint félelmet:)

2010. máj. 15. 21:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Tiszteletben tartanám az emberek privát szféráját. Amíg nekem vagy egymásnak nem ártanak, legyenek nyugodtan különcök.
2010. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Legalizálnám a spanglit.
2010. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

"Szerintem hamarabb elfordulnak valakitől, akitől félnek. Ha szereti az uralkodóját, a nép a bajokban is kitart mellette, és gondolom nem is fordul ellene olyan könnyen - végül is, jól csinálhatja a dolgát, ha szeretik:)"

A félelem szerintem jobb visszatartó erő, mint a szeretet. Mármint itt arról beszélek, hogyha pusztán csak a nép szeretete tartja helyén az uralkodót.

A közember ritkán érzékeli, hogy mi miért történik. Pl. egy válsághelyzetben szükségesek a megszorító intézkedések, de a közember csak azt érzékeli, hogy aktuálisan rossz neki. Ez alááshatja a szeretetet, viszont hogyha félnek az uralkodótól, akkor kétszer is meggondolják mielőtt lázadoznak.

Én sosem lennék zsarnok. Nem erről beszélek. De egy egyszemélyi hatalomra épülő rendszerben mindenkinek tudnia kell hol a helye és ezt csak egy félelemmel vegyes tiszteletet kikényszerítő vezető teremtheti meg úgy, hogy hosszú távon működőképes legyen.

Természetesen az a legjobb, ha a kettő párosul. Vagyis szeretik is az uralkodót, de félnek is ellene tenni. Ez a szigorú, de igazságos uralkodó képe.


Névnek én a saját nevemet használnám. Minek túlcifrázni? A ragadványnév pedig akkor jó, ha a nép adja, vagy legalábbis egy csoport. Annak sok értelme nincs, hogy egy uralkodó magát felségesnek, vagy Isten küldöttének, vagy hasonlónak nevezze. Az inkább csak magamutogatás. Rútnak, kövérnek, agyalágyultnak meg hasonlónak meg nyílván nem fogja nevezni magát senki.


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

21:29

na és hogyan érnéd el a félelmet? abba belegondoltál, hogy ezt csak akkor tudnád megvalósítani, ha börtönbe zárnál másokat és bevezetnéd a halálbüntetést? ezzel aztán el kell magadban számolni. mert máshogy nem félnének tőled. ha csak kivezetnéd a katonákat, még nem elég, mert mindíg lesz egy két tökösebb, aki nem hisz a p.vakításokban. a pénzbűntetések meg nem érnek semmit.

21/L

2010. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szükséges, akkor ezt kell tenni.

A bűn nem kifizetődő. Mindenkinek tudnia kell, hogy aki bűnt követ el, az bűnhődik.

A halálbüntetés amúgy alapjában véve nem rossz. Csak teljes bizonyosság kell ahhoz, hogy végrehajtsák.

Azzal egyet értek, hogy példát kell statuálni. De azt nem akarom, hogy azért féljenek tőlem, mert egy véres kezű zsarnok vagyok. Azok féljenek tőlem, akiknek van rá okuk. Nem azt akarom, hogy mindenki szűkölve húzódjon vissza a vackába, ha meglát, hanem azt, hogy milliószor is átgondolják, mielőtt a törvény ellen vétenek és tudják, hogy ha megteszik, akkor bűnhődni fognak.


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy birodalom uralkoójának lenni garantált út a pokolba.

Birodalmat írányítani vérontás nélkül nem lehet.


Platon ér mitosza szépen leírja ezt az Államban.

2010. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23:09 úgy is van! amúgy a halálbüntetés valóban néha hasznos visszatartó erőnek is jó, mégsem lehet 100%-ig biztos az ember abban, hogy az ítélet helyes. majd 1 magasabb hatalom eldönti, hogy mit érdemel, te ne akarj kedves Lovas ilyenekre vetemedni, mert te se lesze jobb náluk.
2010. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!