Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerettem volna szüzen férjhez...

Szerettem volna szüzen férjhez menni, de nem bírtuk ki a barátommal és nem sokkal utána szakított velem. Hívő vagyok, bűnnek érzem ezt, de mégis vágyom a barátomra nagyon. Tényleg ilyen hamar feladhatóak az álmok és az elvek?

Figyelt kérdés
Most új kapcsolatban vagyok és már nem is látom értelmét, hogy sokat várjunk, így az egy hónapos fordulónkra tervezzük a "nagy éjszakát". Azóta nem voltam gyónni sem, minek amikor úgyis hazudnék azzal, hogy nem teszem többet.
2009. dec. 15. 10:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Olyan kettős ez az egész... Vagy nem szerelemeskedek azzal, akivel szeretjük egymást vagy fel kell adnom az elveimet és bármennyire is jó amit csinálok, úgy érzem, hogy bűn az egész és képmutatás, hogy hívőnek vallom magam. Hol van ebben a megoldás?
2009. dec. 15. 10:55
 2/62 anonim ***** válasza:
66%
Kérdésem az lenne, hogy a Bibliában le van írva ez így, hogy házasság előtt nincsen szex? Hitben hiszek, egyházi dogmákban nem.
2009. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
42%
egyszerű. 2 út van. az egyik a pusztulásba, a másik az életre visz. Legalábbis Jézus ezt mondta. a próbák a biblia szerint sátántól jönnek. ha kiállod, Isten megfelelhet sátánnak. ha nem, sátán vádaskodása bizonyúl igaznak. te kinek szeretnél megfelelni, örömet okozni? az elképzeléseddel ellentétben nem a szextől akar megfosztani Isten, hanem pont az általad részletezett fájdalmaktól. ha valaki igazán szeret, vár addig, amig összeházasodtok. ha nem, majd azt mondja, hogy nem tud várni. az ilyeneknek úgyis csak arra kellenél. de ha te ezt akarod, szabad akaratod van. a kérdésedből már kiderült, döntöttél. most csak a lelkiismereted megnyugtatására keresel olyanokat, akik neked adnak igazat. az utobbi sikerülni fog, az előbbi nem.
2009. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Igen, Újszövetség, hogy a szex csak házastársak között megengedett.
2009. dec. 15. 11:03
 5/62 A kérdező kommentje:
Nem megnyugtatást keresek, hanem megoldást. A kapcsolatomat sem akarom feladni, de a hitem is bizonytalanabb lett ettől.
2009. dec. 15. 11:04
 6/62 anonim ***** válasza:
82%
kedves 11.00 az általad feltett kérdés konkrétan nincs leírva a bibliában, csak az, hogy "a feleségeddel". ez viszont egyértelműen a házasság utáni állapot, hisz előtte max jegyes.
2009. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Aki ugyanígy volt, hogy feladta az elveit, hogy érezte magát utána? Furcsa, mert nem bánom, de valahogy mégis:(
2009. dec. 15. 11:24
 8/62 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem legyenek ennél nagyobb álmaid is. Nem kell mindenkivel lefeküdni és nem is az első napon, de ez ma teljesen nomrális. Szeretsz valakit és egy elfogadható időn belül (nálam legalább pár hónap) le is fekszel vele. Nem ettől leszel hívő, hogy szűz maradsz.
2009. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
73%

ha a srácnak is nyafogtál egy csomót, hogy úristen tűzben fogtok égni mert volt szex és jujj többet nem szexelünk csak házasság után stb stb, lehet, hogy a barátod megunta és azért szakított.


Javaslom, hogy ha ennyire bele vagy hülyülve ebbe, akkor 100%-ig hívő srácot keress, mert így nem fog megmaradni melletted senki.

2009. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
53%

Ez az egész hülyeség. Hisztek egy olyan valamiben, amit soha nem láttatok, soha nem éreztetek. Aggódsz amiatt, hogy bűn, miközben mindenki tesz magasról arra, hogy te mit csinálsz. A 21. században élünk, lassan a gépek gondolkodnak helyettünk, és mégis vannak olyan maradi emberek, akik váltig hiszik, hogy valaki fentről kukkolja őket, és elítéli azt, amit csinálnak. Mi ez? Sims4?

Ideje lenne már rájönni, hogy az általatok hitt isten csak papíron létezik, és ami megbüntet, ha úgy gondolod vétkeztél, az maga a lelkiismereted, és ennek hála magadat csalod csapdába.

A szex nem bűn, jó lenne, ha végre felfogná minden ember. A pasid azért hagyott el, mert megvárattad, rád pazarolt x időt, és valószínűleg nem voltál túl jó az ágyban. Soha nem értettem, miért kell megjátszani a szűzet. Mégegyszer hangsúlyozom, 21. század, 3. ipari forradalom, gépek kora, ahol már robotokat tervezünk, azok "elméjét" tökéletesítjük, nem pedig nem létező fantazmagóriákban hiszünk. Nem az ellen vagyok, hogy higyj valamiben, de teljesen felesleges olyan valamiben hinni, amit soha nem láttál. Én hiszek magamban, hiszek abban, hogy amit akarok, azt el fogom tudni érni, még ha vért is kell izzadnom vele. És az nem isten akarata, hanem az enyém. Én értem el, enyém az érdem, senki másé.

Te dugtál a pasiddal, ő elhagyott, ennyi. Majd jön egy második, harmadik, negyedik személy, és végül megtalálod az igazit. A biblia teli van ellentmondásokkal, felesleges szócséplés az egész, ez egyedül az egyháznak jó. Nemrég voltam templomban, bár hangsúlyozom, nem önszántamból. Szinte röhögnöm kellett, hogy a képmutatás, és a pénzéhség szinte sütött mindenből. Senki nem gondolja komolyan ezt az egészet, csak azok az emberek, akik képesek minden hétvégén hajnalok hajnalán felkelni, és templomba menni.

És végül, egy kérdés azokhoz, akik rendíthetetlenül hisznek isten létezésében. Véleményetek szerint, ha ez az állítólagos mitológiai lény létezik, és nem hagyja, hogy bántódásotok essen, akkor miért vernek meg egyre több hívő öregasszonyt a városunkban a feketék, és rabolják ki őket, miközben hajnalban mennek vagy jönnek a templomból?


Szerintetek csak szórakozik isten, mert milyen jó poén? Vagy a város minden öregasszonya vétkezett? Vagy, (hű, atyaég) isten mégsem valóságos, csak egy kitaláció, amit a középkorban arra használtak, hogy sok embert megöljenek az ő nevében?

2009. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!