Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy fontos, de érdekes kérdés....

Egy fontos, de érdekes kérdés. Tudnátok segíteni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval, könyvet fogok írni, de nem tudom,hogy mi legyen a főszereplő neve! Ötletek? Pár kikötésem lenne!

1.Legyen egér név. (Igen, egér lesz a főszereplő)

2.Legyen fiú név.

3.A név mutassa azt, hogy a név viselője bátor, igaszságos, elszánt, okos, furfangos.

Egyébként ez egy kalandregény lesz, sok izgalommal, félelemmel.

Előre is köszi a válaszokat! :)



2017. máj. 25. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy neked fontos ez a kérdés, de mitől is érdekes?


Egyébként pedig, ha még egy névvel sem tudsz felhozakodni, akkor nem lehet túl kreatív a történeted. (Az "egér kalandozni indul" téma pedig már elég lerágott csont. Geronimo, Rumini...)

2017. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól még lehet jó sztori, hogy egy milliószor feldolgozott történetet mesél el. Ezt csinálják Hollywoodban is már vagy 100 éve, és nem untak még rá az emberek.

Viszont abban én is egyetértek, hogy ha még neve sincs a főszereplődnek, illetve olyan nevet keresel, amelyik illik egy bátor, ravasz, furfangos egérhez, akkor inkább hanyagold is a könyvírást. A főszereplő lényed ugyanis nem attól lesz bátor meg furfangos, hogy milyen nevet adsz neki, hanem azzal teszed bátorrá és furfangossá, hogy jó, olvasmányos sztorit hozol össze róla. Ez pedig a nevét is hozzá illővé fogja varázsolni, legyen az bármi is. Magyarán ha egy bátor és furfangos egértörténetet írsz, az akkor is az lesz, ha Geronimonak, meg akkor is ha Jenőnek nevezed el az egeredet; ellenben ha bénára sikerül a sztori, akkor meg tökmindegy mennyire bátor és erős egérhez passzoló neve lesz a főszereplőnek, attól még a történet béna marad.

2017. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Harold, Boldizsár, Egmont, Hercules, Achilles
2017. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Odabízzuk..
2017. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az első, a harmadik, és a negyedik válasza rohadtul nem érdekel, ha nem tudtok normálisak lenni, akkor menjetek! A második válaszoló jól kezdte, de csalódtam benne! Hát.... azért köszi mindenkinek! :(
2017. máj. 25. 18:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok: Bocsánat, de én úgy gondolom, komolyan válaszoltam a kérdésedre. Írtam 4 nevet, amit úgy gondolok, hogy "illik egy bátor, igazságos, elszánt, okos, furfangos egérre".

Ehhez képest kapom a letolást, hogy "rohadtul nem érdekel".

Jól gondold meg kislány, hogy kit sértegetsz.

Az más dolog, hogy neked az én névjavaslataim nem jönnek be.

Akkor legalább áruld el, hogy magyar-e ez az egér, vagy külföldi!

2017. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*5 nevet
2017. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Csicsky ***** válasza:
Én nem vállalkozok arra, hogy megpróbáljak megfelelő nevet találni a főszereplőnek, de azt javasolnám, hogy ha valóban van egy jó megírni való történeted, akkor kezdd el írni és majd idővel bejön a megfelelő név is. Ne ragadj le az első akadálynál, hanem menj tovább, mert máskülönben nem lesz a könyvből semmi, ha minduntalan azon fogsz gondolkodni, hogy hogyan old meg a felmerülő kérdéseket (én is szoktam írogatni és tudom, hogy tovább kell lépni ilyenkor és bízni abban, hogy majd később megoldódik a kérdés). Máskülönben küldtem privátban egy összeállítást (linkek, tanácsok, tesztolvasók, szakirodalom, stb.) amit a kezdő íróknak és a hobbiból írogatóknak szoktam elküldeni, hogy könnyebben boldoguljanak az írással.
2017. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A főszereplő nevének alapnak kéne lennie.

Lehet bármi a neve, ha a történet nem jó.

A Harry érdekes név? Igen, vagy nem egy sikersorozat főszereplőjének a neve.

A karakteredet nem a neve, hanem a tettei fogják meghatározni. A neve szinte mindegy, ha a személyisége érdekes.

2017. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Na most rohogtem fel. :D en sem adtam sose eleinte nevet a fohosoknek a konyveimben, csak miutan befejeztem oket. Ne szoljatok mar be. :D nem akarok itt egozni de ha barmelyik konyvesboltba bementek ott viritanak elol a konyveim az elso polcon. Tehat kerdezo, nyugodtan irj konyvet nem kell az ilyen emberekre hallgatni. Nekem is sokan mondtak, hogy nem fog menni, sikertelen leszek, utolso stb. Tenyleg vicces ez az oldal. Idonkent meglatogatom ezt a helyet de meg mindig nem tudom elhinni, hogy az emberek, hogy le tudjak huzni egymast. :D
2017. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!