Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekes álmot láttam! Az Úr...

Érdekes álmot láttam! Az Úr ma is közölhet velünk álom útján fontos dolgokat? (részletek alább)

Figyelt kérdés

Az álmomban volt velem 2 másik ember (akiket egyébként ismerek). Ültünk valahol (talán sziklapart, nem emlékszem erre pontosan, de nem is ez volt a lényeg), és kérdeztem őket, elég erős-e a hitük Istenben, bíznak-e benne eléggé. És amikor nem tudtak mit válaszolni, elkezdtem nekik citálni buzgón: "Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek." ill. "Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kétel­kedik, hanem hiszi, hogy amit mond, megtörténik, meglesz néki, amit mondott."

És amikor ezeket elmondtam, akkor elkezdtem nekik beszélni, meg magamban is tudatosítani a dolgokat kb. ezekkel a szavakkal, hogy: "Látjátok már? Mit gondoltok, van annyi hitetek, hogy hegyeket mozgassatok? Elég erős a hitünk Istenben?"

És erre elkezdték csóválni a fejüket és elszomorodtak. Ekkor megállapítottam: "Túl kevés a hitünk!"

És vége lett az álomnak. Ennyi volt az egész. Az érdekesség, ami meglepett engem is, hogy amit idéztem a Bibliából, azt egyébként nem tudom fejből, az álmomban viszont kívülről mondtam és csak mondtam és közben belém nyilallt a felismerés, hogy valóban túl kevés a mai ember hite. Vajon Isten tudatta velem ilyen formában ezeket a dolgokat, vagy mi lehet ennek a mélyebb mondanivalója?



2012. szept. 19. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is túl gyakran, de előfordulhat az, hogy az Úr az álmainkon keresztül kommunikál velünk. Azért írom, hogy nem túl gyakran, mert az is nagy hiba, ha valaki minden álmában isteni sugalmazást lát. Úgy gondolom, hogy a te álmod lehet az Úrtól való, és jelentheti azt, hogy a mai emberek többségének nagyon-nagyon kevés a hite, és hogy ez így nincs rendjén. Ha én álmodtam volna ezt, elgondolkodnék azon, hogy vajon nekem elég hitem van-e, és mivel úgyis arra jutnék, hogy nem (nem mozgatok hegyeket a hitem által), buzgón nekiállnék megerősíteni a hitemet.
2012. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit össze tudsz vetni a Bibliával a Istentől van amit pedig nem az nem tőle van.Amugy ha ezt álmodtad akkor Isten vezetni fog, hogy mit kell tenned.Nekem is volt hasonló álmom és kemény,fájdalmas útat jártam meg míg beteljesítete akaratát ja és még annyit ,hogy egy ilyen hasonló álmomal egy elveszet ember lelke nyert üdvösséget.:)
2012. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár Isten felhasznált álmokat a múltban, hogy prófétai eseményeket tárjon fel, és utasításokat adjon, míg írott Szavának az elkészítése folyamatban volt, ma viszont nincs szükség arra, hogy így tegyen. Ez az írott Szó tartalmazza az összes, Istentől jövő útmutatást, amelyre az emberiségnek szüksége van ebben az időszakban, és a próféciái olyan eseményekre vonatkoznak, amelyek több mint ezer évre belenyúlanak a jövőbe (2Timótheus 3:16, 17). Biztosak lehetünk tehát abban, hogy álmaink nem Istentől származó jelek a jövőbeli eseményekre vonatkozóan, hanem az agy alapvető funkciói annak érdekében, hogy fenntartsa szellemi jólétünket.
2012. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!