Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyen dolgokat beleírnátok...

Ilyen dolgokat beleírnátok egy önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Sosem írtam még, így nem tudom mit írjak,mennyire legyek őszinte.

OKJ-ra jártam, nem szeretnék bővebben írni arról,hogy milyen szakmában, de lényegében két ilyen cég van Magyarországon, amihez érdemes elmenni dolgozni.A legnagyobb cég jól fizet, oda jártunk gyakorlatra, de számomra csalódást jelentett az egész, és semmiképp sem szeretnék ott dolgozni.

Ezért jelentkeznék a másik céghez, amit ugyan nem ismerek, de egyet tudok,hogy hová nem akarok menni, az pedig az ahol gyakorlatoztam.

A két cég igazából "riválisa" egymásnak, és azért szeretnék önöknél dolgozni részhez beírnám,hogy a másik cégnél sok jó embert ismertem meg a gyakorlataim során, de mégis csalódást jelentett számomra, ezért nem szeretnék ott dolgozni.


Ezen kívül C kategóriás jogosítványon megbuktam nemrég a vezetésen, és ennél a cégnél ez előnyt jelent ha van, de nem szükséges.Jövő hónapban pótvizsgázok, és kérdésem,hogy beleírjam e,hogy meg lesz ez a kategória is, vagy majd akkor említsem ha tényleg meg van?


2017. máj. 29. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne írd bele, hogy a másik helyen mi nem tetszett, írd azt, hogy ettől mit vársz. A C jogsira azt írd, hogy folyamatban, vagy rövidtávú terveid között szerepel a megszerzése, zárójelben megjegyzed mikor lesz a vizsga.
2017. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne szapuld a másik céget az önéletrajzban/motivációs levélben nem arra kíváncsiak, hogy a másik cég milyen, vagy te mit gondolsz róluk. És azt érezhetik, hogy "nincs ló jó a szamár is" szituációban vagy. Sértő. Azért jelentkezel hozzájuk mert érdekel, fejlődni szeretnél, vannak jó ötletid bla-bla. Ha az interjún rákérdeznek akkor megmondhatod, hogy a másik cégnél nem tetszett, de a motivációs levélbe inkább ne írd bele. A jogosítványra írhatod, hogy "folyamatban van", nem kell tudniuk, hogy hányadik vizsga vagy hogy megbuktál.
2017. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt, az interjún se mond! Ha kérdezik mond, hogy több helyre is beadtad az önéletrajzod és még várod a visszajelzéseket. Egy kicsit lehet, sőt kell is szépíteni az igazságot :-)
2017. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezért jelentkeznék a másik céghez, amit ugyan nem ismerek, de egyet tudok,hogy hová nem akarok menni, az pedig az ahol gyakorlatoztam. "


Miből gondolod, hogy a cég jobb a másiknál?

Lehet még rosszabb és még a pénz is kevesebb. Ne írj semmit a másik cégről, se a bukásról. Különben a jelentkezésed egyből a kukába kerül.

Add be mindkét helyre a jelentkezést és majd interjún eldől melyiket választod.


"a másik cégnél sok jó embert ismertem meg a gyakorlataim során, de mégis csalódást jelentett számomra, ezért nem szeretnék ott dolgozni."


Ha én HR-es lennék akkor azt gondolnám, hogy számodra "büdös" a munka.

2017. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!