Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szerettek Debrecenben élni?

Ti szerettek Debrecenben élni?

Figyelt kérdés

Nem régen költözött a házassága miatt Pestről Debrecenbe az egyik barátom, és állítása szerint egy hatalmas kellemes csalódás volt neki a város! Arról számolt be, hogy Debrecenben nem sokkal rosszabb az életszínvonal, mint a fővárosban, bőven vannak munkalehetőségek, a kulturális élete is aktív és színes, és legfőképpen sokkal élhetőbb, emberibb hely, ahol Pesttel ellenben még vannak igazi közösségek és szoros emberi kapcsolatok, akár csak egy sima munkahelyen is, ahol - szintén Pesttel ellenben - sokkal inkább kooperatívak, mint versenyzőek.


Most egy bizonyos munkahely miatt lenne lehetőségem Debrecenben dolgozni, és felvetődött bennem a gondolat, hogy akár ott is alapítsak majd családot, mert már nagyon elegem van a pesti embertelen, sznob, és felszínes világból.


Ti mit tanácsoltok? 29/F.



2017. máj. 31. 13:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Tényleg ilyen Debrecen ahogy a barátod leírta, személy szerint nekem is tetszik. Kelet Magyarország fővárosa ott van tényleg élet :) Ráadásul ha tényleg eleged van a budapesti életből, mindenképp tudom ajánlani mert ez a környék egy teljesen más vidékiesebb, barátságosabb világ.
2017. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez mind szép és jó, csak valamiért még a leglokálpatriótább, büszke cívis, lokiszurkoló és Pest-fikázó debreceni ismerőseim is csodák csodájára egy idő után azon vették észre magukat, hogy Pesten keresnek munkát és lakást...
2017. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem élek Debrecenben, sőt még soha életemben nem is jártam ott, így nem is szerethetek ott élni.

De azért kedves vagy, hogy arra a kb 7 milliárd emberre is gondoltál, aki nem ott él :)

2017. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%
Nem szeretek itt élni sem Magyarországon.
2017. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkával, amit itt kapsz keresel ugyanannyit mint Pesten, hát hajrá. Nem olyan rossz város Debrecen, elég nyugis. (Talán túlságosan is.)

Bár én nem vagyok annyira odáig érte mivel egész eddigi életembe itt éltem. Mondjuk én Pestre sem költöznék... inkább más nyugaton fekvő városba.

2017. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!