Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Debrecenben élni?...

Milyen Debrecenben élni? Pestről költöznénk le. Munka van? Befogadnak, kulturális élet? Biztonságos? Kisebbségek?

Figyelt kérdés

2017. márc. 3. 16:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
Turistaként, illetve ismerősi elmondások alapján azt mondanám, hogy az ország egyik legkellemesebb városa. A közlekedés sem rossz arrafelé. Munkahely szempontjából nem tudok róla nyilatkozni.
2017. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
49%

Le ne költözz ide Pestről, könyörgöm! Hogy tudsz ilyet kitalálni?

Munka van, mert innen mindenki elmegy külföldre, aki teheti. Úgyhogy üres állások vannak. Feleannyi pénzért, mint Pesten. Ha ez mond valamit. A rezsi ugyanannyi. Egyéb megélhetés (kaja, stb.) nem tudom a pestit, de olcsóbbnak biztos nem olcsóbb, viszont feleannyi fizuból. Ma már befogadóbbak mint régen. Biztonságos. Szerintem biztonságosabb, mint Pest. Kisebbségek bizonyos részeken. A közlekedés egy fos. 32-vel mennek a buszok, mert úgy gazdaságos a fogyasztása, a menetrend egy sz-r. Három-négy megálló távolságban egy biciklis tartja a busszal a tempót simán (láttam). Programok bárhol jobbak vannak szerintem, kajálni azt lehet, de más (felnőttnek, nincs gyerekem) szerintem nem túl jó. Jó, mivel el akarok menni innen én is, talán kicsit negatívnak hat, de nem túloztam el. Innen, aki teheti elmegy, akinek megvannak a képességei hozzá az külföldre, akinek szerényebben vagy itt akar maradni az országban (pl. nem beszél nyelvet), az Pestre, vagy Győrbe.

2017. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Cívisként írom, nagyon élhető város. De Pesthez képest egy "falu". Inkább jellemző, hogy innen mennek Pestre, mint fordítva. Nem egy nyüzsgő város. Legdrágább, leggazdagabb részei a Nagyerdő, Széchenyikert, Postakert,Vezér lakótelep. lakótelepei közül a legjobb a Tócóskert-Tócóvülgy.Kisebbség a Nagysándor-telepen, Júliakertben, egyes kertségekben van nagy számban. Legrosszabb lakótelepe a Fényesudvar. A cívisek kicsit önfejűek, maguknak valók, kissé távolságtartók, de már nagyon kevesen vannak.

Munkahely szempontjából nem túl jó, néhány szakmában mindig van állás, de csak a hiányszakmákban.

Szerintem fentiek ellenére alapvetően jóval barátságosabbak, mint a Pestiek (bocs), de messze elmaradnak a Dunántúliak mögött.

2017. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Ha utálod Pestet, jó választás. Ha nem, akkor rossz.

Pesthez képest kisváros, hiába a második legnagyobb.

Tény, hogy biztonságosabb. Kulturális élet van, fesztiválok, kiállítások, színházi élet, de nyílván nem olyan mennyiségben, mint Bp-n.

Befogadó? Ha nem érzel valamiféle hamis felsőbbrendűséget, hogy pesti vagy és nem szidod a várost úton útfélen, a kutyát nem érdekli honnét szalajtottak.

Én szeretem a várost, nem menekülök, pedig van nyelvtudás és piacképes végzettség, Bp-n többet kapnék érte, de nem szeretem a nyüzsit.

2017. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
21%
2-es vagyok, itt születtem. Ha erre ötven százalékot kaptam, akkor gyertek csak nyugodtan! (általában nem érdekelnek a százalékok)
2017. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

Ha valótlant állítasz, azt csak lepontozni lehet, kedves 2-es.

Nem, nem menekül minden tehetséges a városból. Attól még hogy ezt tapasztalod a szűk környezetedben, még nem lesz igaz általánosan. Üdv, egy másik tőzsgyökeres, aki bejárta a fél világot, majd hazajött, hogy a kedves szülővárosában alapítson családot.

2017. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
20%
Nem, nem állítok valótlant, kedves hatos. Talán nem felét keresi itt annak, amit Pesten hanem nyolcvannal keres kevesebbet, ennyit tévedtem. Nem mindenkit vet fel a pénz, és a többséget nem. Nézz körül kedves hatos!
2017. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
5%

Hogy stílusos legyek kedves hatos:

https://www.youtube.com/watch?v=_M3WbTmKwgw

2017. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%
Semmi élet nincs ott, én hosszútávon nem bírnám. Pesthez képest ami ott van semmi.
2017. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 nulla1 válasza:
82%

Debrecenben élni jó, sokkal emberibb mint a budapesti szmogban és tömegnyomorban. Munka mindig van mindenhol annak aki szeretne dolgozni, a fizetés meg mindig annyi amennyit kialkudsz. Debrecen nem "vidék", ez egy megyeszékhely, engem pl. pont nem érdekel ki honnan jött. Biztonságos, annyira biztos mint Budapest nyilván attól függ melyik két területet hasonlítod össze :) Kisebbség nem vészes.


Az biztos hogy én inkább külföldre mennék ha itt hagynám az országot, mint Budapestre, mert élhetetlennek tartom, de Debrecen egy jó hely, főleg a kertváros részei, mint már írták fentebb.

2017. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!