Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Május 17 -A homofóbia elleni...

Május 17 -A homofóbia elleni világnap, és nálunk ennek semmi jele se volt?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, csak olvasom a nemzetközi sajtóban a különböző országok eseményeit, hogy itt-ott szervezkedtek valamit, de nálunk még csak egyetlen hír se jött a sajtóban erről, nemhogy történt volna valami.

Civilizált országokban pedig pont azért kapott ez idén nagyobb hangsúlyt, mert sok helyen megint nagyon felerősödtek és megsokszorozódtak a gyűlölet-bűncselekmények, nem is gondoltam volna.


Hogy lehet ez? Vagy Magyarországon ezek a szervezetek is kellőképpen meg vannak félemlítve?


(nem, ez nem a gaypride, az más)


2017. jún. 11. 18:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%

Mármint a homofóbiának nincs jele?

Igazad lehet. Nem hiszem, hogy sok lenne belőle mifelénk.

Mindenesetre, ha növelni akarod, akkor szervezz egy zajos, rikító világnapot neki!

2017. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%
Ja, akkor már értem a szivárványos reakciógombokat facebookon. Szerintem nem is baj, hogy nem lett ilyen szervezve, amúgy is sok gyűlöletet váltana ki. Nem hinném, hogy bárki is meg lett volna félemlítve, szabad országban élünk. A magyar LMBT közösség gyanítom nem akart ilyet szervezni, és kész, amúgysem ez a világ legnagyobb problémája, sőt egész banálisnak tűnik.
2017. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát figyelj... Minden nap van valami világnap, és engem anyák napja kivételével az összes hidegen hagy... Szerintem ezzel a legtöbb ember így van.


Ha lett volna valamit nagyobb rendezvény, gondolom legalább a liberális beállítottságú sajtó lehozta volna...

2017. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

hát sztem arról tudnának sokan mesélni neked hogy vannak-e ma megfélemlítve vagy sem és hogy mennyire élünk most ebben az értelemben szabad országban.

de nem kell ide a balkánra jönni, nyugati példákat hoztak, én magam is megdöbbentem, hogy több nyugati főváros/nagyvárosnál is azt írták, hogy bizony drasztikusan emelkedett a bűncselekmények száma, csak idén eddig 30-40-50 komolyabb melegverésről tudnak, attól függ éppen melyik város, és köztük olyan is, ahol a fiatal srác hetek óta kómában fekszik, szóval nem annyira vicc ez. a 30 is sok 5 hónap alatt szóval bizony lenne létjogosultsága, főleg hogy idén valamiért robbanásszerű ez az emelkedés az elmúlt békésebb évekhez képest. én se értem, mi történt, de tényleg érezhető egyfajta hátramenet sajnos világszerte. 5 éve mintha lenyugodtak volna a kedélyek és most bumm megint valamiért fellángolt a gyűlölet. érdekes ...


Hát akiből meg ez gyűlöletet vált ki, hát ... annak nem tudok mit mondani.

2017. jún. 11. 21:55
 5/33 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, a nagy elfogadáat teljesen rossz módszerekkel akarják elérni. Melegfelvonulás, provokálások. Ez érthető, hogy sok embernek nem tetszik, nekem sem. Így az ellenkező hatást érik el, nem azt, amit szeretnének. Én is ellene vagyok a gyűlölködésnek, de ha szándékosan provokálnak, akkor teljesen érthető a reakció. Meg bírom, hogyha valaki kimondja, hogy a homoszexualitás nem természetes (ami igaz), vagy, ha azt mondja, hogy neki ez nem fér bele az értékrendjébe, az már homofób. A homofóbia nem ezt jelenti. Szeretik ma már mindenkire a homofób kifejezést használni, aki egy kicsit is nem ért egyet az egész dologgal. Hangsúlyozom, nem ítélem el a melegeket, nincs velük semmi problémám, de a szélsőség, a provokáció, bocsánat, de undorító. Ugyanez igaz a gyűlölködőkre is. Értelmes emberek módjára kéne kezelni ezt a problémát. Talán az LMBT-sek is belátták ezt.
2017. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, én azt se tudtam, hogy van ilyen. Egyébként ezek a világnapok akkor lennének jók, hanem lenne mindennek világnapja, akkor az emberek komolyan vennék. Mert a Wikipédia szerint van még a WC-nek is. Te pl. tudod, mikor van a siketek vagy a jelnyelv világnapja? Van róla bármi az országban?
2017. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
18%

"a homoszexualitás nem természetes"

DE igen. Embernél, állatnál egyaránt.

Kicsit nézz utána, ha érdekel a dolog.

2017. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
17%
#7 nem természetes dolog, hanem egy genetikai mutáció. :)
2017. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

Miért, az nem természetes dolog?

Egyébként a tudomány azt mondja, hogy valószínűleg nem genetikai az ok, hanem pl. a magzatkorban magas hormonszint.

De mindegy: akkor is természetes. Simán előfordul a természetben, a legtöbb fajnál.

2017. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi erovel a kannibalizmus is termeszetes, hisz az is elofordul a termeszetben is.
2017. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!