Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Május 17 -A homofóbia elleni...

Május 17 -A homofóbia elleni világnap, és nálunk ennek semmi jele se volt?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, csak olvasom a nemzetközi sajtóban a különböző országok eseményeit, hogy itt-ott szervezkedtek valamit, de nálunk még csak egyetlen hír se jött a sajtóban erről, nemhogy történt volna valami.

Civilizált országokban pedig pont azért kapott ez idén nagyobb hangsúlyt, mert sok helyen megint nagyon felerősödtek és megsokszorozódtak a gyűlölet-bűncselekmények, nem is gondoltam volna.


Hogy lehet ez? Vagy Magyarországon ezek a szervezetek is kellőképpen meg vannak félemlítve?


(nem, ez nem a gaypride, az más)


2017. jún. 11. 18:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
41%
sose értettem ezt a vitát arról, hogy természetes-e. ha sikerül bebizonyítani, hogy természetellenes, akkor mi van? és hogy természetes? az jó, ami természetes? pl. tök természetes, hogy a kardszárnyú delfin megeszi a fókát, de a fóka k---ra nem örül neki. és ha természetellenes, akkor mi van? akkor most, hogy tudjuk, bokán lehet rúgni a melegeket? ezt többször kiírtam már, és sose kaptam választ rá.miért fontos,hogy természetes-e?
2017. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

na igen, logikus.

aztán meg vannak egyes országok, ahol már akár az ilyen kommentekért, hogy "nem normális" stb simán felfüggesztetett kapna az illető, mert az iskolai cseszegetések és utcai zargatások hatására pár helyen nagyon megszigorították a büntetéseket és ezeket a szexuális szabadság elleni bűncselekménynek minősítik már simán. persze olyan országokban, ahol léteznek emberi jogok, szóval nekünk ezt nehéz elképzelni. de mondjuk azt is nehéz elképzelni h a gimnáziumok külön "hetero-gay alliance" programokat szerveznek, és valahogy eltűnik a homofóbia.

hát hiába, mint írtam, kb 200 év .. és esetleg változik vmi.


Egyébként aki szerint hű de nem normális, annak rossz hír, hogy nemzetközileg harcolnak azért, hogy az összes nemi identitással és szexuális szokással kapcsolatos "eltéréseket" szedjék ki a WHO betegséglistájáról, és már láttam a listát BNO-kódokkal együtt, a fetishizmustól kezdve a transzvesztitizmusig, voyeurizmusig, identitásokig úgy néz ki, kb mindent el fognak törölni.

Mondjuk van benne igazság, mert tényleg rengeteg szakirodalma van a gender-témának is, ahogyan a panszexualitásnak is, de valahogy megrekedtünk egy 30 évvel ezelőtti szinten, és tény ami tény, nem ártana kicsit haladni, mert némelyik kategória már kifejezetten nevetséges. De hát az emberek nagy része már csak ilyen, megőrül, ha nem tud vmi számára ismeretlent pontos határok közé szorítani, márpedig nem nagyon lehet a legtöbb jelenséget. szóval erre én is kíváncsi leszek, de hát anno így indult a homoszexualitás, mint betegség eltörlése is.

2017. jún. 12. 18:34
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

"a kannibalizmus is termeszetes, hisz az is elofordul a termeszetben is."

Igen. Mi a probléma?

Mondta valaki, hogy ami természetes, az mind jó is?

Pl. a nadragulya, a gyilkos galóca, stb. - mind természetes.


Amúgy köszönöm a 0%-os lepontozást. Egy normális ember sem pontoz itt?

2017. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
na de mi a jó és mi a rossz?
2017. jún. 12. 20:20
 15/33 anonim ***** válasza:
Az pedig közmegegyezés kérdése - minden társadalomban különböző. Amire nevelnek, az dönti el.
2017. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

hát oké ez is egy válasz csak azért az az amire nevelés se mindig úgy sikerül, ahogy éppen akarják, szal ez így még mindig nagyon vegyes. sokszor már csak azért se az lesz belőle, amit akarnak,ugye ez ismerős.

hát a közmegegyezés az meg jó kérdés, végül is ameddig másnak nem árt az illető, igazából ki is lóghat a közmegegyezés alól, nem?

2017. jún. 12. 21:56
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor lesz természetes? Ha két nő vagy épp két férfi képes lesz utódnemzésre a másik nem nélkül, na akkor majd természetes lesz


Amint ez bekövetkezik, esküszöm, normálisnak fogom tartani a melegeket és a leszbikusokat is, de addig bocs, de a férfi-nő kapcsolat a természetes, a többi meg betegség, mutáció, genetikai elfajzás, vagy lehet bárminek nevezni, de nem természetes.

2017. jún. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

"két férfi képes lesz utódnemzésre a másik nem nélkül"

Kapaszkodj meg: már képes.

Egyelőre még kell egy nő is, hogy kihordja, de már csak 3 hónapig. Majd ezt is megoldják.


2 nő még egyelőre nem képes erre saját erőből. De ha beszabadulnak egy génbankba, akkor már igen.

2017. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

én nem gondolom, hogy ez egyáltalán felmerülhetne szempontként, amikor arról beszélünk, hogy mi természetes és mi nem, de most már tényleg kétségbe ejtő nekem, amiket itt olvasok (bocs, nem Magyarországon nőttem fel, nem itt éltem, így nem ehhez a mentalitáshoz szoktam és nekem nagyon brutális. nálunk még középiskolában azért bocsánatot kért a heteró srác a meleg társától, ha netán abszolút bántani nélkül elsütött valami meleges viccet, és a többiek azért fellázadtak, hogy nana, ez esetleg rosszul eshet a meleg srácoknak, akik akkor voltak köztünk ketten).


Szóval .... sok írásra igazából nem is tudok mit reagálni, mert fura azt látni, hogy míg kicsit civilizáltabb országokban pont a sokszínűséget, a szexuális szabadságot és ezzel együtt alapvető emberi jogokat védenek azzal, hogy igyekeznek minél egyenlőbben kezelni a homo és hetero kapcsolatokat, addig nálunk még egyelőre az is vita, hogy természetes-e vagy sem. Erre azt mondanák legtöbben, hogy na álljunk meg, és ha 100%-ra bebizonyítják,hogy nagyon nem természetes, akkor is alapvető, hogy tiszteled a másikat és nem fosztod meg olyan jogától, ami heterókat megillet. De hát ... kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy itt ez van.

2017. jún. 13. 12:03
 20/33 anonim ***** válasza:

ma 11:48


A természetes úton van a hangsúly... gyereket jóformán a " semmiből " is lehetne készíteni, ha engednék az emberek klónozását.

2017. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!