Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy nőt Kecskés Istvánnénak...

Ha egy nőt Kecskés Istvánnénak hívnak, annak külföldi okiratokban mi az utóneve?

Figyelt kérdés

Itt Magyarországon jópáran vannak, főleg az idősebbek között, akiknek a hivatalos neve X Y-né. Az első a vezetéknév, a második az utónév, ami ezen esetben nem a saját keresztneve, hanem a férjéé 2 betűvel megtoldva. Igazolványokban persze szerepel születési név is, de az csak kiegészítő információ, mint a születési hely, dátum. A nő neve Kecskés Istvánné, punktum.


Ha ez a nő Németországba költözik, és mobilszerződést köt, vesz egy autót és regisztrálja a forgalmiját, stb. akkor ő ott Istvánné Kecskés lesz, vagy a német szabályok szerinti Edit Kecskés, azaz keresztnév + vezetéknév?



2017. jún. 16. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy zseniális kérdés! Sajnos én nem tudom a választ, ezért Veled együtt várom!
2017. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

- Frau! Edit Kecskés

- a -né végződés itt nem tudom, hogyan van (van-e), nem is nagyon láttam, maximum Gerda und Bruno Stock.

2017. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz ami a magyar okiratokban. Hivatalosan, hivatalban, önkormányzatnál, okmány irodában kérelmezte a név változást ? nem, akkor meg. Az a neve, hogy kecskésné, kecskés istvánné a papírok szerint, egy edit kecskés az már felér egy okirathamisitással. Hol, hova van bejegyezve, hogy ő ezen a néven fut, sehol.
2017. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Állampolgársága, magyar vagy német ? Felvette már az ottani állampolgárságot, nem.
2017. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az szokott történni, hogy hivatalosan elintézik a keresztnevük használatát. A világ ismeri azt a jelenséget, hogy egyes országokban eltérően írják a neveket, tudnak rá módszert, hogy átvezessék. Önkényesen nem megy.
2017. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem függ állampolgárság felvételétől. Keresztnév az, ami az irataidban van a keresztnév kategóriában. Jelen esetben Istvánné.
2017. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szenes43 ***** válasza:
52%
Szerintem Mekk Elekné Edit.
2017. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!