Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pesten az emberek miért...

Pesten az emberek miért állnak meg az ajtóban ha elérték a buszt?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok (bocs) de eut sehogysem értem.
2017. jún. 26. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert nem akarják beverni a bokájukat, továbbá egy buszra lendületből felugrani nem túl elegáns dolog.
2017. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dzseri ***** válasza:
54%
amilyen szűk folyósójúak ezek az alacsonypadlós buszok, szinte nincs is más hova beljebb menni
2017. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a csuklórésznél, meg minden masodik ülés üres. Söt sokszor a folyosó is. Ezért nem értem.
2017. jún. 27. 00:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Én olyankor csinálom ezt, ha csak 1, vagy nagyon kevés megállót utazom. (Szerintem sok esetben mások is ezért csináljak.)

Kivéve, ha olyan a busz, hogy csak az első ajtón lehet felszállni, akkor hátrébb megyek a középső ajtó elé és ott állok.

2017. jún. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Garpe ***** válasza:
Igen ahogy #4-es is mondja, mert "úgyis mindjárt szállok" vagy "feleslegesen minek sétáljak a buszban". Logikus a dolog, bár néha előnytelen, mert elálljuk ilyenkor az utat egymástól.
2017. jún. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ezt a kombinón tapasztalom rendszeresen, hogy egyszerűen nem lehet már felférni rá, de az ajtótól egy méterre a következő ajtóig üres. Nagyon idegesítő, sokszor beljebb se tudok menni, ott ragadok a tömegben. És nem száll le mindenki a következőnél...

Szerintem lusták, sok az a három lépés amit a kényelemért meg kellene tenni, inkább heringeskednek...

2017. jún. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mert már csak tizenöt megálló és leszállnak
2017. jún. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Leszámítva a nemtörődöm tahókat, azért hogy könnyebb legyen leszállni. Ennek több oka lehet:


- csak egy-két megállót megy

- én is jártam már úgy, hogy nem bírtam leszállni a tömegtől, ha beljebb húzódtam

- nehezen mozog (pl. idős, beteg ember)

- van egy jó csaj a közelben, akit onnan könnyebb stírölni

...stb.

2017. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A jó közlekedés miatt senkit nem érdekel, hogy valaki lentmarad. Nem ismerik egymást, szrnak bele, hogy ők is lehetnének odalent, mert még egyik sem várt 10 percnél többet egy metróra.

Emellett nincs Budapesten kialakult metakommunikáció arra, hogy ki mikor és hol szeretne leszállni (Utolsó megálló előtt kinézem merre akarok leszállni, kezembe veszem a csomagom, pozíciót váltok, a figyelmem az ajtóra irányítom. Erre ugye a mellettem lévők reagálnak. Jelzik, hogy ők is leszállnak, vagy jelzik szándkukat, hogy elengednek maguk mellett.).

Azt pedig, hogy szavakba öntsék az igényüket, elég ritka. Pedig egy "Elnézést, leszáll?" kérdést nem olyan nehéz feltenni.

Sűrűn vannak megállók és az emberek nem bíznak mások jóindulatában, és inkább kibsznk másokkal, minthogy velük bsszanak ki.


Szerintem simán megennék egymást Budapesten az emberek, ha egy napig nem nyitnának ki a boltok és nem lenne közlekedés.

2017. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad, egyszerű neveletlenség, butaság, lustaság és bambaság egyvelege. Siet a járgányhoz, nehogy elmenjen az. Felpattan, megérzi, hogy már viszik, aztán úgy is leszáll, minek mozduljon odébb, hogy vissza kelljen lépnie? Fel se fogja, hogy nem egyedül van. Ha szósz neki, bambán bámul rád, nem érti a problémát. Ha rászólsz, lépjen beljebb, mert neked is kell a hely, megsértődik. Egyetlen dolog hatásos, ha odébb lököd. Ezt természeti csapásnak veszi, kissé duzzog, de elvan.
2017. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!